Võru Barrus mängib taas kodus, teised Eesti klubid sõidavad punkte jahtima Lätti

26.01.24
Pärnu VK ja Selver/TalTechi kohtumine. Foto: Aivar Kütt/Pärnu VK

Nädalavahetusel toimub Cronimet liigas seitse kohtumist, kus Eesti klubidest saab kodus mängida vaid Võru Barrus Võrkpalliklubi meeskond. 

Tabelit juhib jätkuvalt täiseduga Selver/TalTech, kes on 14 võiduga teeninud 42 punkti. Neile järgnevad Tartu Bigbank 33 punktiga ja Võru Barrus 24 punktiga. Neljas on Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme 20 punktiga, viies 16 punktiga Pärnu Võrkpalliklubi, kuues 15 punktiga Gargždai Amber Volley, seitsmes 12 silmaga RTU/Robežsardze/Jurmala ning kaheksas 6 punktini jõudnud Jekabpilsi Luši.

Vaata ajakava ja tabeliseisu.

Sel nädalal juba korra platsil käinud ja ka võidurõõmu tundnud Võru Barrus võõrustab laupäeval, 27. jaanuaril kell 17.00 leedulaste Gargždai Amber Volleyt. Mäng on otsepildis nähtav ka Postimehes.

Võru peatreener Oliver Lüütsepp ütleb, et Leedu klubi vastu tuleb olla keskendunud. “Meie eelmine omavaheline mäng oli huvitav, kindlasti on nad tugevamad, kui sügisel. Viimati võitsid 3:0 Pärnut ja kaotasid 1:3 Selverile, lihtsat mängu ei oota,” sõnas Lüütsepp.

“Punktide osas, siis tahame maksimaalselt palju punkte igast mängust, et oma kohta hoida. Tabelis tõusta on niikuinii keeruline. Tahame ise hästi mängida, siis ei pea tabeliseisu osas muretsema, mida teised teevad.”

Liiga liider Selver/TalTech mängib laupäeval kell 18.00 võõrsil Daugavpilsiga ja pühapäeval kell 18.00 RTUga.

Peatreener Andres Toobal liidriseisusele vaatamata Lätis lihtsat jalutuskäiku ei oota. “Tuleb raske nädalavahetus, pikk bussisõit. Daugavpilsil on küll üks nurgaründaja rivist väljas, aga nad on mitu uut meest nimekirja lisanud ja saab näha, milline see võistkond välja näeb ja kuidas mängib. Ka meil on vigastustega muresid ja sõidame mängima 12 mehega ning treeneritena on meil mõtlemisainet palju. Mõlema vastasega peame olema valmis asju jooksvalt muutma ja ise kindlasti targalt tegutsema,” kommenteeris Toobal.

Tartu Bigbank läheb laupäeval kell 18.00 vastamisi Jekabpilsiga. Tartu juhendaja Alar Rikberg tabeli viimase meeskonna vastu siiski midagi kerget ei oota. “Reaalsuses on Jekabpils alles nüüd hakanud põhikoosseisuga mängima. Läti karikavõit polnud juhus, tegu on hea tiimiga, aga hooaja alguses oli neil kaks põhimeest puudu ja arusaadavalt see mõjutaks iga meeskonna esitust,” sõnas Rikberg.

“Midagi lihtsat ma sealt ei oota, nad võitlevad ja on ohtlik vastane. Enda osas ei julge öelda, kellega või kuidas Lätti sõidame, sest on vigastusi ja haigetumisi. Otsustame pärast tänaõhtust trenni, kellega sõidame. Tabeliseis on selline, et meil on ikkagi põhiturniiril veel vaja võite juurde saada ja seda püüame ka teha,” lisas peatreener.

Pärnu VK kohtub võõrsil laupäeval kell 18.00 RTUga ja pühapäeval kell 18.00 Daugavpilsiga.

Pärnu juhendaja Toomas Jasmin tõdeb, et kolm järjestikust kaotust näitavad, milline olukord on. “Tulemused näitavad, et hetkel asjad ei suju. Meie serv ei tööta ikka, see mõjutab paraku kogu meie blokk-kaitset. Leedukatega viimases mängus ei saanud me neid võrgust kaugele ja neil oli lihtne rünnata. Meie enda mäng on olnud nii ja naa, sidel pole tempodega väga head klappi ja nurgamehed on seetõttu koguaeg kahese bloki vastu hädas. Iga pisiasi mõjutab,” kirjeldas juhendaja.

“Aga punkte on vaja ja läheme nädalavahetusele ikka lootusrikkalt vastu. RTUd oleme kaks korda suutnud võita, loodame, et suudame ka nüüd. Daugavpilsiga korra oleme võitnud. Seni oleme väljas suutnud esimesel päeval paremini mängida, nüüd tahaks mõlemal suuta.”