Uut aastat võiduga alustanud Saaremaa kindlustas liidrikohta

23.01.21
Alari Saar. Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna pidas esimese mängu 2021. aastal Credit24 Meistriliiga liider Saaremaa Võrkpalliklubi, saades kindla 3:0 (25:15, 25:16, 25:19) võidu Leedu klubi Gargzdai Amber-Arlanga üle.

Peatreener Ioannis Kalmazidis lootis pärast meeskonna jaoks keeruliselt kulgenud detsembrit taas võitude teele pöörata ning sellega saadi üsna ladusalt hakkama nagu geimide skoorist näha. Saaremaal ei teinud täna kaasa Hindrek Pulk ja Alexander Tusch.

Keith Pupart tõi Saaremaale 12 punkti (+8), punkt vähem jäi nii Carlos Wennder Lopese (+8) kui kolme ässaga säranud Markus Uuskari (+6) arvele. Saaremaa vastuvõtt oli 55%, rünnakuid lahendati 56-protsendiliselt, blokipunkte saadi 7 ja servil löödi 10 ässa ning eksiti 13 pallingul.

Leedu klubi poolel kogus enim punkte Daumantas Katinas, kes tõi 8 silma (-2). Amberi meeskonna vastuvõtt oli 28%, rünnak 42%, blokist saadi 5 ja serviga 1 punkt (vigu tehti 11).

Saaremaal on nüüd liidrina 32 punkti, Bigbank Tartul on teisena 26 punkti ja homme väljakule tuleval Selver Tallinnal viiendana 22 punkti. Kolmandal-neljandal kohal on läti klubid Jekabpils ja RTU vastavalt 24 ja 23 punktiga.

Vaata tabeliseisu.

Homme peetakse kaks kohtumist. Publikut saali ei lubata, Eestis toimuv mäng on nähtav Postimehes ja Lätis toimuv Jekabpilsi Facebooki vahendusel.

24.01 kell 17.00 SK Jēkabpils Lūši vs Selver Tallinn, vaata LIVE-SKOORI

Peatreener Rainer Vassiljev: “Kindlasti on see tabeliseisu osas oluline nädalavahetus ja meie jaoks esimene välisreis sel hooajal. Mina ise pole Lätis mitu aastat käinud. Pisemaid muresid meil on ja tegeleme nendega jooksvalt. Seega 100% löögivalmis me hetkel pole, aga meie ülesanne on nende mängudega hakkama saada.”

Esialgu pidi Selver laupäeval ka RTU/Robežsardze/Jurmalaga mängima, ent see kohtumine lükkus Läti klubi positiivse koroonatesti andnud mängija tõttu edasi.

24.01 kell 13.00 Bigbank Tartu vs Gargzdai Amber-Arlanga, vaata LIVE-SKOORI

Bigbank Tartu on Amberiga korra kohtunud, kui oktoobris saadi Leedu klubi vastu 3:2 võit. Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg ütleb, et Leedu klubi kohta on raske midagi ennustada, sest nad tulevad Eestisse väga pika mängupausi pealt. Viimati käisid leedukad väljakul oktoobris.

„Nad mängisid hooaja alguses kiirelt viis mängu ära ja mitmel Eesti klubil oli nendega Leedus palju pusimist, nii meil, Saaremaal kui TalTechil. Nüüd on neil koroona tõttu palju pause olnud ja pea terve meeskond on viiruse nüüdseks ka läbi põdenud. Kõike seda arvesse võttes on raske öelda, millises seisus nad täpselt on, aga kindlasti on pikk paus oma jälje jätnud. Olen üsna enesekindel ja selge eesmärk on kolm punkti sellest mängust võtta. Meil on jätkuvalt omajagu muresid vigastustega ja pole selge, millise koosseisuga me mängime,“ kommenteeris Rikberg.