Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg poolfinaali eel: me ei lähe Final Fourile lihtsalt osalema

28.02.24
Peatreener Alar Rikberg Bigbanki meestele juhtnööre jagamas. Foto: Tartu Bigbank

Reedel ja laupäeval TalTechi spordihoones toimuval Cronimet liiga Final Four turniiril mängivad Eesti klubidest tiitlikaitsja Tartu Bigbank ning eelmisel hooajal nelja parema seast välja jäänud Selver/TalTech. 

Tartu Bigbank alistas eelmisel aastal finaalis 3:2 RTU/Robežsardze/Jurmala. Sel hooajal jõuti veerandfinaali väga raskest seisust välja tulles, sest avamäng kaotati 1:3, ent korduskohtumises suudeti omakorda 3:0 võit võtta ja seejärel oldi paremad ka kuldses geimis. Seejuures on suur osa Bigbanki põhimeestest olnud pikalt hädas haiguste ja vigastustega. Reedel kell 20.00 algavas poolfinaalis ootab ees eelmise aasta pronksimeeskond Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme, keda viimati võideti 3:0. Daugavpils alistas veerandfinaalis Pärnu Võrkpalliklubi.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg ütleb, et läbi raskuste nelja sekka jõudmine tõi positiivseid emotsioone. “Veerandfinaali lõpptulemus pakkus kindlasti positiivseid emotsioone ja tõi ka veidi vabanemist. Aga me ei lähe mõistagi Final Fourile lihtsalt osalema. Keskendume hetkel ainult poolfinaalile ja kogu töö käib selle mängu nimel,” sõnas Rikberg, kes alustas sel nädalal treeningutega kolmapäeval.

“Nädala algus kulus puhkamisele ja taastumisele, täna hommikul tegime jõusaali ja eks pallitrennid näitavad, milline tegelik seis on. Aga pärast nädalavahetust on meeste olukord liikumas paremuse suunas. Tegutseme targalt ja ettevaatlikult. Otsustasime sel nädalal olla Tartus ja tegutseda puhkuse-värskuse saavutamise režiimis ning nii läheme reedel mängule otse bussist. See reis pole eriti pikk ja oleme ka varem samamoodi tegutsenud, et mingeid mõjusid sel olla ei tohiks.”

“Daugavpilsi meeskond kombineeris põhiturniiril palju koosseisuga, neil oli puudujaid. Aga eelmise aastaga võrreldes on neil sisuliselt vaid üks mees muutunud ja tegu on sama võitlusliku koosseisuga, kes eelmisel aastal pronksi võitis. See tuli suure tahtejõu ja võitlusega ning see teebki nad ohtlikuks. Võib olla, et kaks geimi tulevad justkui lihtsalt ja siis hakkavad nad niimoodi võitlema, et ükski pall enam maha jääda ei taha. Peame olema maksimaalselt keskendunud ja survet hoidma,” lisas peatreener vastase kohta.

Esimeses poolfinaalis kohtuvad reedel kell 17.00 Selver/TalTech ja Jekabpilsi Luši. Mõlemad poolfinaalid ja finaal on otsepildis nähtavad nii Duo 5 kui Postimehe ekraanidel, pronksimäng Postimehes.

Vaata tulemusi.

Cronimet liiga ja Optibet Naiste Balti liiga finaalturniirid toimuvad ühiselt Tallinnas TalTechi spordihoones 1. ja 2. märtsil. 

Pileteid saab soetada Piletitaskust. 

Ajakava:
Reede, 1. märts 
12:00 naiste poolfinaal Rae Spordikool/VIASTON – TÜ/Bigbank
14:30 naiste poolfinaal TalTech – RSU/MSG
17:00 meeste poolfinaal Selver/TalTech – Jekabpilsi Luši
20:00 meeste poolfinaal Tartu Bigbank – Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme

Laupäev, 2. märts 
12:00 naiste pronksikohtumine
14:30 meeste pronksikohtumine
17:00 naiste finaal
20:00 meeste finaal