Tartu Bigbank alistas tagasilöögi saanud Pärnu ja sammub kindlalt põhiturniiri võidu suunas

23.01.22
Tartu meeskond. Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna kohtusid Credit24 Meistriliigas tabeliliider Tartu Bigbank ja viiendal kohal olev Pärnu Võrkpalliklubi. Tartu meeskond võttis tund ja 11 minutit kestnud mängu 3:0 (25:18, 25:18, 25:15).

Sel hoojal niigi hõredate ridadega Pärnu meeskond kaotas põlvevigastuse tõttu teises geimis brasiillasest sidemängija Jo Maurucio da Silva Neto. Vigastuse tõsidus selgub lähiajal.

Alar Rikbergi juhendatav Tartu marssis sidemängija Kert Toobali suurepärase mängu juhtimise toel kindlalt geimivõidult geimivõiduni. Rünnakul väga ühtlaselt tegutsenud Bigbanki kasuks tõid nii Martti Juhkami (+4), Albert Hurt (+5) kui Alex Saaremaa  (+6) võrdselt 9 punkti, 8 (+0) panustas Valentin Kordas.

Bigbanki vastuvõtt oli 50% ja rünnak 53%, blokk saadi Pärnu rünnakutele ette 6 korral ja servil löödi 9 ässa (neist 4 läks Juhkami kontole).

Pärnu poolel jõudsid 8 punktini nii Boris Žuhhov (-2), Ivory Õuekallas (+1) kui Markus Uuskari (+2). Avo Keele hoolealuste vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokist saadi 5 ja servilt 3 punkti (eksiti 15 pallingul).

Hooaega vaid ühe kaotusega jätkaval Tartul on kindla liidrina tabelis 37 punkti, Pärnu asub 14 punktiga viiendal tabelireal.

Lisaks said nädalavahetusel võidulisa RTU/Robežsardze/Jūrmala ja Jekabpilsi Luši. RTU alistas laupäeval 3:0 Jekabpilsi ning Jekabpils omakorda pühapäeval 3:0 Jelgava.

Järgmine Credit24 Meistriliiga nädalavahetus algab juba reedel, 28. jaanuaril, kui toimub edasi lükatud TalTechi ja Pärnu VK mäng. 29. ja 30. jaanuril toimub veel viis mängu, kus Eesti klubidest tulevad platsile Tartu Bigbank, Tallinna Selver ja TalTech.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.