TalTech pakkus üllatuse ja alistas veerandfinaali avamängus Bigbank Tartu, mängijatekriisis Pärnu kaotas Jekabpilsile

01.03.20
TalTech. Foto: Riina Vals

Täna sündis Credit24 Meistriliiga veerandfinaalide seni suurim üllatus, kui ainsas Eesti klubide vastasseisus alistas TalTech kodusaalis 3:1 (27:25, 26:24, 9:25, 25:23) Bigbank Tartu. Pärnu Võrkpalliklubi kaotas teises tänases kohtumises kodusaalis Jekabpilsi Lušile 0:3 (21:25, 21:25, 22:25).

Põhiturniiri seitsmendana lõpetanud TalTechi peatreener Janis Sirelpuu lubas avamängu eel, et tema hoolealused kavatsevad favoriidistaatuses olevale Tartule (põhiturniiri 2.) pakkuda korraliku võitluse. Nii ka tehti ja kaks esimest geimi kulgesid väga põnevalt, tulemuseks TalTechi 27:25 ning 26:24 paremus. Seejärel kaotati kolmas vaatus ülikindlalt, saades vaid 9 punkti, ent pöörati neljandas geimis asjad taas enda kasuks. Mängu viimaseks jäänud pallivahetus oli väga pikk ja hõlmas mitut suurepärast kaitsetööd, punkti pani kohtumisele Tamur Viidalepa rünnak – 25:23.

TalTechi resultatiivseim oli täna 16 punktiga (+7) Mihkel Nuut, 14 silma (+5) lisas Valentin Kordas, 10 punkti (+5) Viidalepp ning temporündajad Jörgen Vanamõisa ja Joonas Popman mõlemad 9 punkti (+5 ja +7). TalTechi rünnak oli 49%, rünnak 38%, blokiga saadi 9 ja serviga 6 punkti (eksiti 10 pallingul). Bigbanki edukaimana kogus Albert Hurt 24 punkti (+20), 18 punkti (+9) lisas Curtis Stockton. Bigbanki vastuvõtt oli 57%, rünnak 43%, blokipunkte teeniti 13 ja servil löödi 7 ässa ning eksiti 18 pallingul.

Selle paari järgmine mäng toimub Tartus 7. märtsil ja vajadusel kolmas mäng samuti Tartus 8. märtsil.

Nurgaründajate kriisis vaevlev Pärnu kaotas kodusaalis

Hooaja esimeses pooles erinevate probleemide küüsis olnud Pärnu meeskond näitas hooaja teises pooles täiskoosseisus olles tunduvalt paremat tegutsemist, ent hetkel ollakse taas nurgaründajate kriisis. Noor nurgamees Tony Tammiksaar on õlaprobleemi küüsis, lisaks on uuesti vigastusega hädas ka brasiillasest nurgaründaja Ygor Duarte. Kumbki täna väljakule ei tulnud ning nii pidi peatreener Avo Keel Taavet Leppiku kõrval teise nurgaründaja kohal kasutama põhisidemängijat Martti Keelt ja meeskonna rünnakuid juhtis nooruke Richard Voogel.

Pärnu resultatiivseimaks kerkis Leppik, kes tõi 16 punkti (+9), Kristaps Platacs panustas 13 (+3) punkti, Eder Levi Kock lisas 7 (+4) ja Keel 6 (+4) silma. Keel sai vastuvõtul väga hästi hakkama – servi võttis ta vastu 28 korral, saades protsendiks 71. Pärnu meeskonna vastuvõtt oli 73%, rünnak 41%, blokipunkte teeniti 4, servipunkte 5 (eksiti 8 pallingul). Jekabpilsi edukaim oli 12 punktiga (+6) Rihards Pukitis, Läti klubi vastuvõtt oli 42%, rünnak 58%, blokipunkte kogunes 6, servil ei löödud ühtegi ässa (eksiti 11 pallingul).

Kahe võiduni peetava seeria teine ja vajadusel ka kolmas mäng toimuvad Jekabpilsis 7. ja 8. märtsil.

Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniirl peetakse 13.-14. märtsil Kuressaares.