SUUR EELVAADE | Pulk vs. Selver, esimene palganumber, süstid, hiidlasest konkurent ja eeldatavad algkoosseisud

30.09.20

Võrkpall24 seekordne Credit24 Meistriliiga nädala eellugu keskendub koduse liiga viimase kümnendi suurimale pommitajale, saarlasele Hindrek Pulgale, kelle karjäär sai alguse kümne aasta eest just Tallinna Selveris.

Credit24 Meistriliigas tehakse sel nädalal esimese mänguga algust juba neljapäeval, kui Saaremaa Võrkpalliklubi võõrustab kell 19.00 telemängus Tallinna Selverit. Kokku on eeloleval neljal päeval kavas kuus kohtumist.

Vooru keskseks kohtumiseks võib pidada nädala esimest mängu, sest Saaremaad ja Selverit loetakse komplekteeritavuse poolest liiga kaheks võimsamaks võistkonnaks. Tõsi, hooaja algus polnud kummagi jaoks kuigi kerge. Saarlased alustasid Balti liigat nädalavahetusel võõrsil raske 3:1 (-29, 23, 22, 23) võiduga Klaipeda Amberi üle ning noppisid maksimaalsed 3 punkti. Selver jäi aga esmalt kodus 2:3 (-11, -26, 23, 22, -8) alla Tartu Bigbankile ja kaotas seejärel 1:3 (-18, -21, 19, -28) ka Tallinna Tehnikaülikoolile. Selveril on seega kahe mängu järel tabelis vaid üks punkt.

Saaremaad ja Selverit kõrvutades võib leida palju sarnasusi, alustades õlavigastusest taastuvate diagonaalründajatest (saarlastel Hindrek Pulk, tallinlastel Renee Teppan) ja tihedast konkurentsist nurgaründaja positsioonil (saarlastel Evando Dias Souza, Keith Pupart ja Rauno Tamme, tallinlastel Andrus Raadik, Kristo Kollo ja Oliver Orav) ning lõpetades rahulikul toonil tegutsevate peatreeneritega (saarlaste Ioannis Kalmazidis ja tallinlastel Rainer Vassiljev).

Ent suuri erinevusi on samuti. Kui sidemängija kohal on Saaremaa palganud võistkonda välisspetsialistid Alexander Tuschi (27) ja Nikodem Wolanski (26), siis Selveril on sel positsioonil kasutada oluliselt nooremad mehed Renet Vanker (21) ja Niko Haapakoski (24). Ka temporündaja positsioonil räägib kogemus Saaremaa kasuks: Sauli Sinkkonen (31) ja Wennder Lopes (28) vs. Mihkel Varblane (20) ja Marx Aru (17). Õnneks pole vanus miski, mis väljakul tingimata rolli peab mängima.

Saaremaa ja Selveri algkoosseisu ennustamine on üsna keeruline, sest nagu juba öeldud, jagub häid mehi mõlemasse meeskonda rohkem kui platsile võib saata. Ometi võiks eeldada, et mõlemad meeskonnad tahavad veidi ebakindla alguse järel end teleülekandes heast küljest näidata ja tabelisse väärtuslikud kolm punkti võtta. Seega võiksid mõlema meeskonna peatreenerid saata väljakule ehk just paberi peal oma tugevaima koosseisu, mis tähendaks, et esmakordselt näeks Selveri poolel korraga väljakul triot Raadik, Kollo ja Teppan.

Saaremaa Võrkpalliklubi võimalik algkoosseis: sidemängija Alexander Tusch, nurgaründajad Evandro Souza ja Keith Pupart, diagonaalründaja Hindrek Pulk, temporündajad Wennder Lopes ja Sauli Sinkkonen ning liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Tallinna Selveri võimalik algkoosseis: sidemängija Renet Vanker, nurgaründajad Andrus Raadik ja Kristo Kollo, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Mihkel Varblane ja Marx Aru ning libero Sten Vahtras.


Hindrek Pulk valiti esimesel Saaremaa-aastal korduvalt fännide poolt kuu parimaks mängijaks. Kas sama kordub tänavu? | Foto: Saaremaa VK

Hindrek Pulk vs. Tallinna Selver

Tänavuseks hooajaks koju Saaremaale naasnud Hindrek Pulga karjäär sai alguse just Tallinna Selveris, kus 194-sentimeetrine diagonaalründaja mängis kokku neli hooaega (2010-14). Võrkpall24 võttiski seetõttu päev enne suurt mängu ühendust just Pulgaga.

Hindrek, kas sa oma esimest mängu Tallinna Selveri eest mäletad?

Oi-oi-oi, ausalt öeldes ei mäleta. Küll aga on mul meeles üks varasem hetk, kui ma koolipoisina Selveri treeninguga tutvumas käisin. See trenn toimus Audentese vanas pallimängusaalis. Meresaar, Õuekallas, Loftesnes ja kes kõik veel toona seal olid. Väike pabin oli sees, aga see on taolisel puhul igati normaalne ja loomulik. Varem sai Meresaart vaadatud ju televiisorist, aga äkitselt leidsin end platsil koos temaga. See oli selline vau-efekt. Mäletan ka seda, et esimene trenn tuli mul kuidagi hästi välja ja see üllatas mind. Taoline keskkond pani rohkem pingutama ja arendas. See näitab, kui tähtis on mängija jaoks kõik, mis teda ümbritseb.

Kui tähtsaks sa pead toonase Selveri peatreeneri Avo Keele rolli oma karjääris?

Avo on olnud minu karjääris äärmiselt oluline inimene ja treener. Neli aastat mängisin tema all Selveris ja kolm Pärnus – siin ei anna üldse kellegi teisega võrreldagi. Avo roll on olnud suurim.

Noor Hindrek Pulk (paremal) Tallinna Selveri ridades. | Foto: Tallinna Selveri koduleht

Kui Selver pärast testiperioodi sinuga 2010. aastal esimese lepingu sõlmis, siis kui suur oli su palk?

See oli veel krooniaeg. Ja 7000 krooni oli. Ma ei saa kuidagi öelda, et see halb teenistus oleks olnud. Minu jaoks oli see toona väga suur raha.

Kas sa mäletad, kui palju sa Selveriga kokku tiitleid võitsid?

Mäletan, et esimesel hooajal saime kõik kolm kulda kätte. Aga edasi kõik täpselt enam ei meenu.

Liiga palju oled karjääri jooksul võitnud!

Ei ole! Alati saab veel rohkem.

Kui kaua sul aega läks, et Selveris põhimeheks kerkida?

Esimesed kaks ja pool aastat olin varumees, kolmanda lõpus hakkasin (Argo) Meresaarele konkurentsi pakkuma. Ja neljandal Selveri-hooajal läks Meresaar Tartusse, siis olin ise põhimees.

Hindrek Pulk (vasakul) on valitud korduvalt Credit24 Meistriliigas sümboolsesse koosseisu. | Foto: Läti võrkpalliliit

Tuleme lähiminevikku oma teemadega. Mil moel sa oma esimest välishooaega Prantsusmaa tippklubis Chaumont’is hindaksid?

Tegu oli väga õpetliku hooajaga. Pidev eneseteostamine ja konkurents. Ütleme nii, et lihtne polnud, aga ega ma ei eeldanudki, et lihtne peaks olema. Võib-olla lihtsalt lootsin kuidagi, et tekib rohkem variante väljakule pääseda. Poole hooaja pealt sain aru, et seda varianti tegelikult polegi. Treenerid olid oma otsused ära teinud ja palganudki kindlad põhimehed ja kindlad varumehed (diagonaalina tegutses Prantsusmaa koondislane Julien Winkelmuller, kes mängib tänavu Türgi tippklubis Izmiri Arkases – toim.). Igal juhul jääb see hooaeg eluks ajaks meelde.

Kas sind välismaal võib veel kunagi mängimas näha?

Suure tõenäosusega mitte.

Hindrek Pulk Chaumont’i eest rünnakul. | Foto: klubi koduleht

Millises seisus sa täna oled? Jätsid õlavigastuse tõttu kõik kontrollmängud vahele, kuid hooaja avamängus Klaipeda vastu sekkusid vahetusest, tõid 11 punkti (+1) ja ütlesid pärast kohtumist, et said valuvabalt tegutseda.

Jah, sain hormoonsüsti ja see on nii palju aidanud, et enam valus pole. Aga nende süstidega on kahjuks nii, et nad töötavad mingi aja ja siis peab uue tegema. Eks see õlg ole mul nagu kõigil võrkpalluritel – katki. Lihtsalt mõnel on rohkem katki ja mõnel vähem. Ütleme siis nii, et annan praegu nii kaua hagu, kuni kannatab anda.

Millises vormis sa oled?

Füüsiline vorm on väga hea. Olen terve suve enda kallal kõvasti vaeva näinud. Tegin palju tööd ka selle nimel, et õla olukord natukenegi paremaks saada. Loodan, et see töö on end ära tasunud. Mängulise tunnetuse leidmiseks läheb veel kindlasti aega, kui pool aastat on vahele jäänud. Kõik rünnakusuunad ja liigutused, kui õlg ei liigu ka enam päris nii nagu enne vigastust… Eks ma hoian õlga veel ka alateadvuses. Aga need pole vabandused.

Ole hea, ütle, kas Saaremaa meeskond on tänavu tugevam kui kolm aastat tagasi, mil meeskonna nende esimesel hooajal kolme tiitlini tüürisid?

Jah, nii võib öelda küll. Klubi on vahepeal kõva arengu teinud. Saaremaa meeskond on veel professionaalsem kui enne. Ja muidugi ka treenerite osakond ja mängijad on tugevamad.

Kui kõva on meeskonnasisene konkurents sinu ja hiidlase Markus Uuskari vahel?

Ikka väga kõva! Markus areneb iga päevaga ja seepärast pean kõvasti pingutama, et väljakule pääseda.

Aga kas sa treeningul teda õpetad ja aitad veel kui nooremat kolleegi?

Muidugi aitan, kui näen, et ta võiks midagi paremini teha. Ma ei ole kade mees.

Lõpetuseks tuleme tänase Selveri meeskonna juurde. Mida sa arvad, kas teie vastu tuleb algkoosseisus väljakule Mihkel Nuut või Renee Teppan?

(Muigab.) See on muidugi jube hea küsimus. (Mõtleb pikalt.) Teeme siis sellise panuse, et Teppan alustab.

Ja lõpetuseks, kelle sa Selveri meeskonnast Saaremaale tooksid, kui selline võimalus äkitselt avaneks?

Ma arvan, et ma võtaksin Radža (Andrus Raadik – toim.), sest Pärnus temaga koos veedetud hooajad olid meeldivad. Ta on kõva võitlejahing ja annaks meile natuke emotsiooni juurde. Ma ei ütle, et meil praegu emotsiooni üldse poleks, aga seda võiks natuke rohkem olla.


Vooru oodatumateks matšideks võikski pidada lisaks Saaremaa ja Selveri duellile Läti kahe tugevama meeskonna Riia ja Jekabpilsi laupäevast kohtumist ning valitseva Eesti meistri Pärnu ja Saaremaa pühapäevast lahingut.