Selveri võimas võit Saaremaa üle kergitas pealinnaklubi liidrite kannule

11.11.18

Sel nädalavahetusel toimus Credit24 Meistriliigas üks kohtumine, kui Saaremaa Võrkpalliklubi võõrustas Kuressaares Tallinna Selverit ja kaotas üllatuslikult 0:3 (22, 24, 17).

Esimeses geimis jäi Saaremaa seisult 11:11 kaotusseisu 11:14 ja enam geimi päästa ei suutnudki. Kodumeeskonna peatreener Urmas Tali andis pärast kaotatud avageimi võimaluse vahetusmeestele (põhikoosseisust jätkasid vaid tempomängijad Mihkel Tanila ja Harri Palmar ning libero Johan Vahter), kes aga Selveri noorele ja vihasele meeskonnale samuti vastu ei saanud.

Selveri edukaim oli Oliver Orav 15 punktiga (+11), Albert Hurt lisas 10 punkti (+3) ning Matthew Callaway ja Mihkel Varblane 9 punkti (mõlemal +6). Selveri vastuvõtt oli 58%, rünnakuid realiseeriti 49-protsendiliselt. Sulustamisega teeniti 10 punkti (4 blokki pani Mihkel Varblane), servil löödi 7 ässa ja tehti 13 viga. Saaremaa parimaks kerkis 14 punktiga (+13) austraallasest vahetusmees Samuel Boehm. Meeskonna vastuvõtt oli 54%, rünnak 42%, blokiga saadi 5 ja serviga samuti 5 punkti (eksiti 12 pallingul).

Saaremaa hoiab liigatabelis 15 punktiga kolmandat positsiooni, Selver asub 14 punktiga nende seljataga, ent Selveril on kaks mängu vähem peetud.

Saaremaa jaoks oli tegu viimase kohtumisega enne teisipäevast kordusmängu CEV Challenge Cupil taanlaste Gentofte vastu.

Eesti karikavõistlustel võitis Pärnu eilses kordusmängus TalTech/Kiilit kodus 3:0 (19, 16, 16) ja edenes poolfinaali, kus kohtub suure tõenäosusega Tartu Bigbankiga.