Selver/TalTech pani kodusaali eelise maksma ja alistas Võru Barruse

11.10.23
Selver/TalTech alistas koduseinte toel Võru Barruse. Foto: Helen Hunt/Selver/TalTech

Cronimet liiga nädala esimene kohtumine Selver/TalTechi ja Võru Barruse vahel lõppes kodusaalis mänginud Tallinna klubi 3:1 (25/20 26/28 25/23 25/16) võiduga. 

Tabelis on Selver/TalTech nüüd esikohal täisedu 6 punktiga, Barrus on 3 punktiga teine ja RTU/Robežsardze/Jurmala 2 silmaga kolmas.

Vaata tabeliseisu ja ajakava. 

STATISTIKA: Võitjameeskonna resultatiivseimaks kerkis 21 punktiga (+13) Matthew Aubrey, Tristan Täht lisas 13 (+7) ning Marx Aru 10 punkti (-1). Selver/TalTechi vastuvõtt oli 45%, rünnak 49%, blokist saadi 7 ja servilt samuti 7 punkti (eksiti 16 pallingul).

Võru Barruse parim oli 25 punkti (+12) toonud Renato Santos, 12 punkti (+1) lisas Kristo Kollo. Võru vastuvõtt oli 40 ja rünnak 45% blokipunkte kogunes 9 ja servipunkte 6 (21 viga).

Üle 400 pealtvaataja kaasaelamise toel andsid Andres Toobali hoolealused vastasele ära vaid ühe geimi. Asjaosaliste hinnangul on parandamiskohti mõlemal meeskonnal, suurt rolli mängis täna serv ja ühtsus.

Selver/TalTechi prantslasest sidemängija Valentin Bouleau: “Suutsime ka rasketel hetkedel kokku hoida ja vigade arvu mitte liiga suureks lasta. Aga oli ka halbu hetki, on alles hooaja algus ja mina olen uus ning peame veel kokkumängu harjutama. Peame ka eduseisudes suutma pinget peal hoida, mitte hakata liiga kergelt asju võtma. Sidemängijana naudin väga koostööd tempodega, meil on Marx ja Andri, kes on mõlemad võimsad kujud ja nendega on lihtne mängida. Tempodega mängimine on ka üks mu lemmiktegevusi mängus, nii et naudin seda väga,” sõnas Bouleau, kes on endise sidemängija Andres Toobali käekirjaga harjumas.

“Peatreener on kohutav! Nali! Olen Prantsusmaal aastaid tagasi mänginud Kert Toobaliga, kes oli minu jaoks justkui mentor, ja ka Andresega on mul väga hea klapp. Ta aitab igati ja oskab ka sidemängijana head nõu anda,” lisas Bouleau. “Usun, et meie meeskonnal on palju potentsiaali ja kui hooaja edenedes saame asjad paremini jooksma, võib meil hästi minna.”

Täna jäi TalTechi saali kurikuulus madalavõitu lagi ette nii mõnelegi mehele, Bouleau loodab sellest oma meeskonnale eelise teha. “Ise hakkan vaikselt harjuma, aga vastuvõtjatel on kindlasti raske. Aga see on meie eelis ja peame seda ära kasutama.”

Võru Barruse peatreener Oliver Lüütsepp tõdes, et kaotusele vaatamata palju kripeldama ei jäänud. “Kõige vähem meeldis või jäi veidi kripeldama mängu lõpp – et me pärast kolmanda geimi nappi kaotust lagunesime ära ja lasime vastase kohe minema. Muus osas, üles-alla kõikumised on hooaja alguses normaalne.”

“Meie sidemängija tunnistas ka, et jookseb vahepeal kinni ja oleme sellest rääkinud ning püüame muuta. Renato osas, siis tema võimu tuleb tal endal eelkõige taltsutada, ta oskab ka hanisid ja kõkse, lihtsalt täna Selveri tempoosakond mõjus talle, aga kõva skoor tema poolt ja selge on, et meil on väga hea diagonaal olemas, kelle ümber oma mängu ehitada. Servi ja servi vastuvõtt meil täna halb oli, ma ei poe selle saali taha, suudame paremini. Kokkuvõttes pole hullu ja läheme positiivselt edasi,” lisas Lüütsepp.

Mängu käik:

Kristo Kollo eksimuse järel pääses TalTech avageimis ette 13:9 ja Oliver Lüütsepp kasutas mõtlemisaega. Võru jõudis Aganitsa veast punkti kaugusele (19:18), ent otsustavatel hetkedel pani pealinna klubi oma paremuse siiski maksma, võttes Matthew Aubrey rünnkust 25:20 võidu. Teine vaatus oli tasavägine, kuni Barrus geimi keskel Puparti vea järel 15:13 edu saavutas. See sulas kiirelt, ent uuesti saadi juhtima 18:16 ja seejärel 22:20. Geimi lõpus luhtasid mõlemad mitu geimpalli, lõpuks suutis 28:26 peale jääda Lõuna-Eesti meeskond, viigistades üldseisu seega 1:1-le.

Kolmas vaatus oli tasavägine, geimi lõpus eksiti kordamööda korduvalt servil, ent siis paugutati jällegi väga ilusaid rünnakuid maha. Esimesena jõudis geimpallini TalTech seisul 24:22 sidemängija Valentin Bouleau punktist. Geimi võitis TalTech lõpuks 25:23. Järgmist vaatust läksid väljakuperemehed Marx Aru punkti järel juhtima 10:5 ning see geim kulges kindlalt kodumeeskonna dikteerimisel, lõppskooriks jäi 25:16 ja mäng võideti seega 3:1.