Selver Tallinn alistas Šmidli ja Orava vedamisel lähikonkurendi

23.11.19
Selveri mehed.

Credit24 Meistriliigas oli täna võistlustules üks Eesti klubi, kui Selver Tallinn kohtus võõrsil lähikonkurent Jekabpilsi Lušiga ning teenis Matej Smidli ja Oliver Orava vedamisel 3:2 (17:25, 25:22, 23:25, 25:15, 15:12) võidu.

Selveri edukaimana tõi Matej Šmidl 30 punkti (+12), 6 ässa löönud Oliver Orava arvele kanti kokku 25 punkti (+18). Selveri vastuvõtt oli 54%, rünnak 48%, blokipunkte teeniti 7 ja servil löödi 10 ässa ning eksiti 23 pallingul. Jekabpilsi resultatiivseim oli Armands Abolins 16 punktiga (+7), Läti klubi vastuvõtt oli 39%, rünnak 40%, blokiga saadi 7 ja serviga samuti 7 punkti.

Liigatabelis hoiab Selver neljandat kohta, punkte on Tallinna klubil 17, Jekabpils asub 19 punktiga koha võrra eespool.

Teises tänases mängus alistas RTU/Robežsardze 3:2 Jelgava Biolarsi.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

Pühapäeval kell 17.00 lähevad Tartus vastamisi liiga kaks esimest meeskonda Bigbank Tartu ja Saaremaa Võrkpalliklubi, mäng on nähtav Kanal 12 ja Postimehe vahendusel. Teises homses mängus kohtuvad kell 16.00 Lätis Jekabpils ja viiendal kohal asuv Pärnu VK.

Bigbank on kaheksa mänguga teeninud 20 punkti, Saaremaal on sama arvu mängudega koos 19 punkti. Samad meeskonnad olid vastamisi ka eelmise hooaja finaalis, kus jäi 3:2 peale Tartu. Sel hooajal on liigas kohtutud korra ning selle mängu võitis oktoobri alguses tulemusega 3:2 Saaremaa.

Saaremaa peatreener Urmas Tali usub, et tabelitipud pakuvad taas põneva esituse. “Tartu on viimasel ajal väga kindlat mängu näidanud, viimane karikavõistluste kohtumine Pärnu vastu oli selle järjekordne tõestus, et neil klapivad asjad praegu hästi. Avaringis suutsime küll kodus neid võita, aga näis, mida suudame võõrsil teha. Loodan pakkuda fännidele huvitavat mängu,” rääkis Tali.

Bigbanki juhendaja Andrei Ojamets lisas, et oktoobrikuisest kohtumisest on palju muutunud. “See oli toores ja kokkumängu osas krobeline mäng, eks mõlemad meeskonnad on edasi läinud võrreldes selle ajaga. Saaremaa on kahtlemata komplekteerituse osas liiga parim meeskond ja paras peavalu kõigile. Talil on lihtsam valmistuda, sest meil nii palju vangerdamisruumi pole kui neil. Meie trump on ditsiplineeritud ja ühtlane tegutsemine. Servil tueb ise agressiivne olla, aga ka vastasel on mitu hea servipotentsiaaliga mängijat. Usun, et võimalused on mõlemal ja loeb, kes oma mängu paremini nii-öelda jooksma saab,” rääkis Ojamets.

Credit24 Meistriliiga mängud 24. novembril:

24.11 kell 16.00 (Jekabpils) SK Jēkabpils Lūši – Pärnu VK, live-skoor

24.11 kell 17.00 (TÜ spordihoone) Bigbank Tartu – Saaremaa VK, live-skoor