Selver rikkus Saaremaa uue peatreeneri debüüdi ja kerkis kolmandaks

08.01.20
Selver ja peatreener Alessandro Piroli.

Selver Tallinn teenis Credit24 Meistriliigas 3:1 (28:26, 25:22, 22:25, 25:18) võidu Saaremaa Võrkpalliklubi üle ning läks ühtlasi liigatabelis Saaremaast mööda.

Selver jäi geimide keskel küll korduvalt tagaajaja rolli, ent suutis otsustavatel puntkidel kindlamalt tegutseda. Selveri peatreener Alessandro Piroli saatis teises geimis põhidiagonaali Matej Šmidli asemel platisle homme U20 koondisega EM-valikturniirile sõitva Timo Lõhmuse, kes näitas ilusat mängu ja tõi meeskonna resultatiivseimana 17 punkti (+14). 13 puntki lisasid nii Karli Allik (+7) kui Oliver Orav (+1). Selveri vastuvõtt oli 51%, rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokiga teeniti 11 ja serviga 7 punkti (eksiti 18 pallingul).

Alessandro Piroli oli rahul nii tulemuse kui mängupildiga. “Olen väga rahul poistega! Oleme seni olnud hädas sellega, et kui asi hakkab kiiva kiskuma, siis kaotame pea, ent täna suutsid mängijad rasketest olukordades välja tulla ja rahulikus jääda. See on minu silmis väike edasiminek üldises mängupildis, oleme nendest asjadest trennis palju rääkinud ja täna tundus, et see on vilja kandma hakanud. Eks Saaremaa ehk veidi alahindas meid, ent siiski suutsime eelkõige ise hästi tegutseda ja see teeb heameelt,” rääkis itaallasest juhendaja. “Hea meel on Timo üle, kes tuli pärast vigastust ja tegi hea esituse. Olen tänulik U20 koondise peatreenerile, et ta lubas Timol täna siin mängida. Nüüd saavad nad homme hea tujuga valikmängudele sõita, soovin neile edu!” lisas Piroli.

Tänane mäng oli esimeseks kohtumiseks Saaremaa uue peatreeneri Ioannis Kalmazidise jaoks. Saaremaa resultatiivseimaks tõusis 21 punktiga (+11) Daniel Maciel, Javier Jimenez lisas 16 (+6) punkti ja Keith Pupart 11 silma (+7). Saaremaa vastuvõtt oli 42%, rünnak 47%, blokist saadi 7 ja serviga 1 punkt (servivigu tehti 16).

Debüüdi teinud Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis rääkis, et kuigi meeskonnal ja temalgi lasub teatud pinge, siis tuleb sellega toime tulla. “See on minu kolmas päev meeskonnaga ja kaotusele vaatamata ütlen, et meeskonnas lähevad asjad tegelikult positiivselt. Mängijad on kvaliteetsed ja klubi väga hästi organiseeritud, minu esmamuljed on siin väga head, välja arvatud täna kaotus. Mul on mõned oma ideed, ent nende teostamine saab toimuda samm-sammult,” sõnas juhendaja. “Täna tuleb ka vastaseid kiita, nad mängisid julgelt ja ilma pingeteta. Meil seevastu olid mingid pinged peal, nii mängijate kui mul endal. Aga saan selliste asjadega hakkama, see on osa tööst. Olen varem kaotanud ja ilmselt ei jää tänane ka mu viimaseks kaotuseks,” lisas Kalmazidis.

Selver tõusis tänase võiduga tabelis kolmandaks, Saaremaa langes neljandaks, punkte on koos vastavalt 31 ja 30, ent Saaremaal on kolm mängu vähem peetud. Tabeliliider on 37 punktiga Bigbank Tartu, teine on Jekabpilsi Luši (34 punkti).

Vaata detailset tabeliseisu.

Saaremaa peab sel nädalal veel kaks võõrsilmängu: laupäeval Jelgava Biolarsiga ja pühapäeval RTU/Robežsardzega.

Neljapäeval tuleb väljakule liidermeeskond Bigbank Tartu, kes võõrustab liigatabeli viimast meeskonda Limbažit. Reedel kohtub kodusaalis Limbažiga TalTech.

Credit24 Meistriliiga mängud 9.-12. jaanuaril:

9.01 kell 19.00 (TÜ spordihoone) Bigbank Tartu – OC Limbaži/MSĢ, live-skoor

10.01 kell 18.00 (TalTechi spordihoone) TalTech – OC Limbaži/MSĢ, live-skoor

11.01 kell 16.00 (Zemgale Olympic Center Jelgava) VK BIOLARS/Jelgava – Saaremaa VK, live-skoor

12.01 kell 17.00 (Riga SH)  RTU/Robežsardze – Saaremaa VK, live-skoor