Saaremaaga liitus Hollandi koondise temporündaja, Ennemuist anti Pärnusse rendile

30.01.19

Saaremaa Võrkpalliklubiga liitus Hollandi koondise temporündaja Fabian Plak. Samal anti teine temporündaja, pikka aega põlveprobleemidega hädas olnud Siim Ennemuist hooaja lõpuni rendile Pärnu Võrkpalliklubile.

“Oleme kaua vaevelnud temporündajate vigastuste käes ja sellest tulenevalt otsustasime enne üleminekuakna sulgumist (1. veebruar) tuua meeskonda lisa välismaalt. Plak palgati hooaja alguses Itaalia esiliiga klubi Mondovi VC ridadesse, kus mängivad ka Eesti koondislased Kristo Kollo ja Henri Treial. Kuna Plak vajas möödunud suve lõpus operatsiooni, toodi meeskonda tookord tema asemele Henri Treial. Nüüdseks on mängumees aga vigastusest täielikult paranenud ja Itaalias juba kuu aega pallitreeningutel osalenud. Samuti on mees tuttav Rainer Vassiljevile, kelle käe all ta möödunud hooajal treenis,” seisab Saaremaa klubi teates.

“Plak on juba Saaremaal ja nädalavahetusel peab klubi eest ka esimesed mängud. Esimeste treeningute põhjal võime kinnitada, et Eesti meestelt saadud tagasiside peab paika – Plaki näol on tegu väga heade füüsiliste võimetega 21-aastase mängumehega, kellest loodame väga tõhusat abi nii rünnakul, kui blokis. Samuti soovime tänada koostöö eest Siim Ennemuisti. Nimelt on Siimu vaevanud erinevad probleemid põlvega, mis ei ole tal lubanud juba rohkem kui kaks kuud mängida. Kuna ka Pärnu meeskond otsis endale temporündajat ja avaldas soovi Ennemuist hooaja lõpuni oma meeskonda rendile võtta, siis üleminek sai poolte kokkuleppel ka teoks. Suure tõenäosusega saab Ennemuist Pärnu meeskonda ka sel hooajal veel aidata. Edu Siimule ja head paranemist!” lisas klubi oma teates.

Hiljuti täiendas Saaremaa oma ridu ka Eesti koondislase, nurgaründaja Karli Allikuga, kes alustas hooaega Rumeenia meistriliigas. Bigbank Tartu tõi oma meeskonda aga soomlasest nurgamehe Jan Heleniuse.