Saaremaa võitis ja saab võimaluse kaitsta tiitlit Final Four-is

24.02.19

Saaremaa VK võitis otsustavas kolmandas veerandfinaalmängus Jekabpils Lūši 3:1 ja võttis sellega viimase vaba koha Credit24 Meistriliiga Final Four-is. 1.-2. märtsini peetaval finaalturniiril osalevad lisaks saarlastele veel Bigbank Tartu, Pärnu VK ja RTU/Robežsardze.

Kuigi Saaremaad toetas teoorias nii põhiturniiri parem koht, Saaremaa lõpetas põhihooaja 2. kohal, Jekabpilsi meeskond 7. kohal, kui ka praktikas koduseinad, siis otsustava mängu võit ei tulnud kergelt. Lūši oli kogu kohtumise “mängus sees” ja andis võõrustajatele kõva lahingu. 3:1 võit tuli geimidega 25:21, 25:23, 24:26, 25:19, kusjuures kolmandas geimis oli Saaremaal ka üks matšpall, aga selle suutsid Jekabpilsi mehed siiski päästa. Vaid neljanda geimi lõpuosas suutis kodumeeskond veidi turvalisema vahe sisse teha ja mängu võidu ilma fännide närve liigselt testimata koju jätta.

Tasavägise mängu tõid koju blokipunktid – 14 vs. 7 (saarlaste blokkidest tervelt 5 Mihkel Tanila arvel) – ja veidi parem rünnakute realiseerimine – 41% vs. 35%. Vastuvõtt oli lätlastel isegi parem kui võitjatel ja ka servivigu tegi kodumeeskond võrdsete ässade juures rohkem kui külalised.

Saaremaa mängijatest tervelt neli kogusid kahekohalise punktisumma. Siim Põlluäär sai protokolli 17 (+9), Eddie Rivera 14 (+6), Mihkel Tanila 12 (+7) ja kolmandas geimis jalga vigastanud Rauno Tamme 11 (+4) punkti.

Kaotajate poolel oli parim Rihards Pukitis 18 (+5) punktiga.

Tahan esile tõsta meeskonda tervikuna. Teadsime, et tuleb raskem mäng kui eile ja mul on hea meel, et meeskond näitas täna iseloomu. Praktiliselt kõik rasked hetked, välja arvatud kolmanda geimi lõpp, suutsime enda kasuks pöörata. Ja kolmanda napp kaotus andis meile pigem jõudu neljandasse geimi, nii et kokkuvõttes olime vastasest üle nii mentaalselt kui ka füüsiliselt ja saime sellega kõvasti enesekindlust finaalturniiri eel,” kommenteeris mängu käiku Saaremaa VK peatreener Urmas Tali.

Mängu statistika leiab SIIT