Rünnakuliidrita mänginud Võru Barrus ei suutnud TalTechile vastupanu osutada, Tartu Bigbank tuli välja kaotusseisust

21.12.23

Cronimet liiga tänane võistluspäev pakkus ühe tasavägise ja ühe ühepoolse mängu, kui võidurõõmu tundsid turniiritabeli tippu kuuluvad Selver/TalTech ja Tartu Bigbank. 

Tabelijuht Selver/TalTech ennast üllatada ei lubanud, kui Võrus peetud mängus võideti 3:0 (25:19, 25:16, 25:10) tulemusega koduvõistkond Võru Barrus Võrkpalliklubi. Rünnakul 55-protsendilise efektiivsusega tegutsenud Matthew Aubrey panustas võitu 13, kuue blokipunktiga säranud Marx Aru 11 ja Tristan Täht 10 punkti. Liiga suurima punktitooja Renato Oliveira Santose puudumisel tõusis Võru võistkonna resultatiivseimaks Kristo Kollo, kelle arvele kogunes 11 punkti.

Külaliste võidu võtmeks kujunes tugev blokk, mille abil teeniti 14 punkti. Võru esindus kogus blokis viis punkti. Rünnakuid lahendasid võitjad 41- ja kaotajad 33-protsendiliselt. Ainsana kaotuseta püsiv Selver/TalTech hoiab maksimaalse 36 punktiga turniiritabelis esikohta, kuue võidu kõrvale kuuenda kaotuse saanud Barrus Võru Võrkpalliklubi on 15 punktiga neljas.

Hoopis tasavägisemaks kujunes Tartus toimunud vastasseis, mis lõppes kodupubliku lemmiku Bigbanki 3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 31:29) võiduga Pärnu Võrkpalliklubi üle. Seejuures oli Pärnu esindusel neljandas geimis seisul 24:22 kasutada kaks ja hiljem veel üks geimpall, kuid ühtegi külalised realiseerida ei suutnud.

Täna pidi Tartu hakkama saama ilma mõlema haigestunud sidemängijata ja nii tõstis palle ette Taavet Leppik ja tema asemel tegutses liberona Romi Aros. Liiga teine skooritegija Timo Ander Lõhmus püstitas enda hooaja punktirekordi, kogudes 26 punkti. Mängu parim oli ka Lõhmuse kasutegur +18. Martti Juhkami assisteeris 16, Mart Naaber 13 ja Andris Širjakovs samuti 13 puntkiga. Toms Svans kogus külaliste ridades 18 ja Renee Teppan 17 punkti.

Mõlemad meeskonnad olid rünnakul sisuliselt võrdsed, kui Tartu võistkond lõi punktiks 53% ja Pärnu meeskond 51% tõstetest. Serviässasid märgiti mõlemale võistkonnale viis, kuid võitjad patustasid 20 ja kaotajad 13 serviveaga. 30 punkti kogunud Bigbank jätkab teisel ja 13 punkti saavutanud Pärnu Võrkpalliklubi viiendal kohal.

Vaata detailset tabeliseisu ja ajakava.