RTU/Robežsardze/Jurmala pääses pärast pikka vaheaega Balti liiga finaali

04.03.23
RTU/Robežsardze/Jurmala pääses finaali. Foto: Marko Uusküla/volley.ee

Meeste Balti liiga teises poolfinaalis alistas RTU/Robežsardze/Jurmala 3:1 (25:19, 25:16, 23:25, 25:20) Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme ning pääses pika vaheaja järel Balti liiga finaali.

RTU on finaalis mänginud korra – hooajal 2006/2007, mil klubi kandis nime Riia LASE. Tookord jäi saagiks hõbe, võitjaks krooniti toona Tallinna Selver.

Homses finaalis läheb RTU vastamisi tiitlikaitsja Tartu Bigbankiga, kes alistas esimeses poolfinaalis 3:1 Pärnu Võrkpalliklubi. Finaal algab kell 17.00 ja on otsepildis nähtav nii Postimehes kui Duo5 vahendusel.

Kogu RTU meeskond oli pärast poolfinaali võitu ülimalt õnnelik, meeskonna nurgaründaja Roberts Klavinš ütles, et võit tähendab neile tõesti palju. “Oli väga-väga keeruline mäng ja oleme väga-väga õnnelikud! Kahes esimeses geimis me justkui lendasime, sest kõik õnnestus. Siis hakkasid nad kaitses palju paremini mängima ning jäime rünnakul hätta,” sõnas täna 16 punkti toonud Klavinš.

“Kolmandas geimis jäime hätta, ent neljandas suutsime jääda kannatlikuks ja võita mõned pikad pallivahetused. See saigi lõpuks otsustavaks. Mulle ja meie klubile tähendab finaali pääsemine tõesti palju, sest seda juhtub väga harva, et Läti klubi Balti liiga finaalis mängib. Saab näha, mis homne toob, äkki saadab Läti klubi ka seal edu,” lisas nurgaründaja.

RTU resultatiivseim oli 21 punktiga Matiss Gabdulins, 16 silma lisas Roberts Klavinš. Daugavpilsi parimad olid võrdselt 14 punktiga Armands Rokans ja Eriks Voronko. RTU vastuvõtt oli 53% ja rünnak 42%, blokist saadi 15 punkti ja servilt 5 (14 viga). Daugavpilsi vastuvõtt oli 43% ja rünnak 37%, blokist teeniti 2 ja servilt samuti 2 punkti.

Pronksimängus kohtuvad kell 14.00 Pärnu Võrkpalliklubi ja Daugavpilsi Ülikool. Otsepilti näeb nii Duo 5 kui Postimehe vahendusel.

Pileteid saab osta Piletikeskusest: https://piletikeskus.ee/et/series/balti-liiga-final-four