Rakvere üllatas lätlasi ja võttis kindla võidu

21.02.19

Rakveres peetud Credit24 Meistriliiga esimeses omavahelises veerandfinaalmängus võttis kodumeeskond Maidle ja Popmani supermängu toel kindla 3:0 võidu

Rakvere peatreener Andres Toode tunnistas, et Riia tehnikaülikooli mängustiil sobib neile ja võimalikest veerandfinaalivastastest said nad parima võimaliku. Oma sõnade tõestuseks tüüris Toode täna oma meeskonna RTU/Robežsardze vastu kindla 3:0 (25:22, 25:19, 25:12) võiduni.

Tõsisemat vastupanu suutsid külalised osutada vaid esimeses geimis, teist ja kolmandat valitses kodumeeskond väga kindlalt.

“RTU mäng on võimas, aga lihtne lugeda,” selgitas Andres Toode põhjuseid miks Rakverele sobib nende vastu mängimine paremini kui koduste rivaalide vastu, “rünnakuid üritatakse mängida valdavalt läbi diagonaali. Ja kui nende serv ei tööta nagu täna, siis jäävad nad hätta.”

Tõepoolest, RTU diagonaalründaja Gatis Garklavs sai protokolli vaid 8 punkti, aga tema kasuteguriks oli mängu lõpuks -4. Lisaks tegid lätlased kolme geimi peale tervelt 12 serviviga vaid 1 ässa juures, kusjuures tavaliselt väga ohtlik, liiga üks paremaid servijaid, Aleksandrs Avdejevs lõi täna vaid ühe ässa (+3 serviviga).

Rakvere meeskonda vedasid Karl Maidle 13 (+9), Joonas Popman 12 (+10), Andris Õunpuu 8 (+2) ja Tanel Uusküla 7 (+2) punktiga. Eriti peab esile tõstma nurgaründaja Maidlet, kes kogus oma punktid ilma, et oleks terve mängu platsil viibinud ja temporündaja Popmani, kes kogus üksi rohkem blokipunkte (6) kui terve RTU meeskond kokku (5). Lisaks lahendas rakvere tempomees rünnakuid 67%-liselt (9-st 6).

Kogu mängu statistika leiab SIIT

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng selles paaris mängitakse laupäeval kell 19:00 Riias. Kui vaja läheb kolmandat, siis see mäng toimub pühapäeval kell 14:00 samuti Riias.