Poolfinaali 3:0 võitnud Tartu Bigbank on Balti liiga esimene finalist

04.03.23
Tartu Bigbank pääses Balti liiga finaali. Foto: Marko Uusküla/volley.ee

Meeste Balti liiga esimeses poolfinaalis kohtusid tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi. 3:0 (25:14, 25:19, 28:26) võiduga edenes finaali kodus mängiv Tartu klubi.

Kui kaks esimest vaatust olid üsna kindlalt Tartu dikteerida, siis kolmas kulges algusest lõpuni tasavägiselt. Lõpus tegid paremaid otsuseid Bigbanki mehed, kes Matej Šmidli vedamisel geimi 26:24 võitsid ja saavad seega homme kell 17.00 algavas finaalis tiitlit kaitsta.

Teises poolfinaalis kohtusid Daugavpilsi Ezerzeme ja RTU Robežsardze Jurmala ning selles kohtumises võttis 3:1 (25:19, 25:16, 23:25, 25:20) võidu RTU.

Võitjatele tõi Matej Šmidl 20 punkti (+13), Kevin Soo panustas 12 silma (+12) ja Tamur Viidalepp 7 punkti (+1). Tartu vastuvõtt oli 50%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokiga teeniti 8 punkti ning servil löödi 7 ässa ja eksiti 9 pallingul.

Pärnul keegi kahekohalise punktiskoorini ei jõudnud, võrdselt 8 punkti jäi nii Jörgen Vanamõisa (+4), Kaur Erik Kaisi (+3) kui Arthur Henrique Pereira (+7) arvele. Pärnu meeskonna vastuvõtt oli 54% ja rünnak 31%, blokiga teeniti 8 ja serviga samuti 8 punkti.

Alar Rikbergi intervjuu:

Kevin Soo intervjuu:

Richard Voogeli intervjuu:

Mängu käik:

Tartu algkoosseis: Markkus Keel, Matej Šmidl, Tamur Viidalepp, Timo Lõhmus, Mart Naaber, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Pärnu algkoosseis: Richard Voogel, Hindrek Pulk, Kaur Erik Kais, Tony Tammiksaar, Jörgen Vanamõisa, Arthur Henrique Pereira, libero Allar Keskülla.

Kodus mänginud Tartu läks Lõhmus võimsa rünnaku järel avageimi juhtima 6:3 ja Naabri serviäss seadis tabloole Tartu 10:4 eduseisu. Pärnu peatreener Toomas Jasmin saatis õige pea Kaisi asemel platsile Luis Henrique Damasi, geimi lõpus tuli Kais tagasi. Selles geimis Pärnu meeskond enam ohtlikult lähedale ei tulnud ja avageimi võitis Tartu 25:14.

Teises geimis jätkas Bigbank sama hooga, Soo viis Tartu 4:0 ette ja Jasmin võttis kiirelt mõtlemisaja. Pärnul tuli taas platsile Damas. Vahe kärises juba 12:7-le, ent Pulk tõi Pärnu kahe punkti kaugusele (14:12). Kahest punktist lähemale suvepealinna meeskond aga tulla ei suutnud ja ka teine geim kuulus Tartule, tulemuseks 25:19.

Kolmandas vaatuses läks Kais Pulga asemel diagonaali, tempodest oli Vanamõisa asemel mängus Kristo-Joosep Peterson. See vaatus algas tasavägisemalt. 11:11 viigiseisult sai Tartu järjest kaks punkti, ent Damas ei lubanud vahet suuremaks mängida, vähendades kaotusseisu minimaalseks – 12:13. Lõhmuse eksimuse järel oli seis uuesti viigis 14:14 ja seejärel läks Pärnu kahe punktiga ette. Järgnes tehniline praak Keelelt ja Damasi serviäss ning Pärnu oli juhtimas 18:14. Šmidl tõi oma meeskonna võimsa rünnakuga seisuni 20:22, ent Kaisi pommlöök käristas vahe taas kolmepunktiliseks. Šmidli äss tõi aga geimi lõpus Tartu punkti kaugusele – 22:23 ning ka viigi seadis jalule just Šmidl – 24:24. Geimpalli sai esimesena Pärnu, ent seda ei suudetud realiseerida. Uue geimpalli tõi Kais, ent selle luhtas Soo -26:26. Nüüd tõi Tartule geimpalli Šmidl ja geimi lõpetas Lõhmuse blokist auti rünnak – geim Tartule 28:26 ja mäng seeha 3:0.