Pärnust jagu saanud Tartu Bigbank avas Cronimet liigas võiduarve

15.10.23
Tartu Bigbanki mängijad. Foto: Helen Hunt/Selver/TalTech

Täna läksid Cronimet liigas vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank, kes kumbki polnud veel võidurõõmu tunda saanud. Suvepealinna meeskonna kodusaalis peetud kohtumises teenis 3:1 (25:18, 25:23, 21:25, 25:22) võidu Bigbanki meeskond.

Avageimis jäi kodumeeskond 3:8 taha ja geimi keskel käristas Timo Lõhmus vahe juba 17:11-le ning geim kuulus kindlalt (25:18) Tartule. Teises vaatuses läksid aga Toomas Jasmini hoolealused Tony Tammiksaare löögist 12:9 juhtima ja Andrus Raadiku serviäss tõi tabloole numbrid 13:9. Tartu võitles end aga 19:19 viigini ning lõpp keerati juba enda kasuks – 25:23.

Kolmanda geimi alguses haarasid Pärnu mehed Lõhmuse veast 9:6 eduseisu ja geimi keskel oldi ees 16:11. Edasi kärises vahe juba 19:11-le, ent ikka läks lõpp ärevaks ja 24:21 eduseisul pidi Jasmin mõtlemisaega kasutama. Geim siiski Pärnule tulemusega 25:21. Neljas geim kulges aga taaskord Bigbanki dikteerimisel, kui Daniel Matheney ja Lõhmus viisid Tartu ette 16:11. Toms Švans tõi geimi lõpus Pärnu veel kahe puntki kaugusele (20:22), ent ei enamt – 25:22 geim Tartule ja mäng võideti seega 3:1.

STATISTIKA: Võitjatele tõi 5 serviässa löönud Martti Juhkami 17 punkti (+7), Timo Lõhmus panustas 14 punkti (+2; 4 ässa), Daniel Matheney 13 (+9) ning Andris Širjakovs 10 punkti (+5). Alar Rikbergi juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokiga teeniti 10 ja serviga 12 punkti (17 viga).

Pärnule tõi Toms Švans 20 punkti (+13), Andrus Raadiku arvele kogunes 15 (+3) ning Tony Tammiksaare arvele 11 punkti (+2). Pärnu vastuvõtt oli 47% ja rünnak 44%, blokk saadi Tartu rünnakutele ette 8 korral ja servijoone tagant teeniti 8 punkti (eksiti 16 servil).

Lisaks peeti nädalavahetusel mänge Lätis ja Leedus. Leedulaste Amber Volley kaotas kodus esmalt 2:3 Daugavpilsi Ülikool/Ezerzemele ja seejärel alistas 3:0 Jekabpilsi Luši. RTU Robežsardze/Jūrmala sai aga Daugavpilsilt 0:3 kaotuse.

Liigatabelis on Bigbankil nüüd kirjas üks võit ja üks kaotus, mis annab neljanda koha. Pärnu on kahe kaotusega viimasel real. Esikohta hoiab täisedu kahe võiduga Selver/TalTech.