Pärnu VK ja Selver Tallinna vastasseisus võit suvepealinna

21.02.19

Neljapäeval mängiti Credit24 Meistriliigas kolm veerandfinaalmängu. Kolmest mängust esimesena pandi pall mängu Audentese spordihoones, kus kohtusid Selver Tallinn ja Pärnu VK

Eeldatavalt kõige tasavägisemas vastasseisus, kus omavahel vastamisi põhihooaja 4. ja 5. koha saanud Pärnu VK ja Selver Tallinn, jätkas suvepealinna meeskond oma selle hooaja võidukat seeriat Selveri vastu. Pärnu, kes võitis põhiturniiril mõlemad omavahelised mängud, võttis ka veerandfinaali esimeses kohtumises võidu. Erinevalt kahest eelmisest, kus võidunumbrid olid napid 3:2, võttis Pärnu seekord võidu veidi kindlamalt 3:1 (25:23, 15:25, 25:17, 25:20).

Mängu esimene geim oli ainuke tasavägine, mängumeeste punkte mängisid selles siiski kindlamalt Avo Keele hoolealused. Aga tasavägise geimi kaotus ei murdnud sel hetkel veel Tallinna meeskonda. Vastupidi, teise geimi võitis hoopis väga kindlalt Selver. Ometi tasavägist mängu Audentese spordihoones rohkem ei nähtudki. Kolmandas ja neljandas oli Pärnu selgelt parem ja nii lähebki Pärnu laupäevasele teisele mängule vastu 1:0 liidrina.

Võitjate resultatiivseim oli 26 punktiga Neves Atu Chizoba Atu. Tema efektiivsusnäitaja oli +17, 41-st rünnakust lõi pärnakate diagonaal punktiks 23 (56%), lisaks 1 serviäss ja 2 blokipunkti. Illia Kovalov lisas 12 (+3) ja tervelt 3 mängijat – Taavet Leppik, Toms Svans ja Siim Ennemuist – lisasid igaüks 8 punkti.

Kaotajate poolel panustasid Oliver Orav 18 (+7), Timo Lõhmus 17 (+13) ja Albert Hurt 14 (+9) punkti. Mängu statistika leiab SIIT

“Selveri kolme põhimehe Orava, Lõhmuse ja Hurdaga me hakkama ei saanud,” oli Pärnu VK peatreener Avo Keel peale võidumängu siiski veidi kriitiline. Üllatavalt suurelt kaotatud 2. geimi kohta lisas Keel: “teises geimis lõi vastane väga head servi ja ise tegime palju vigu rünnakul. Aga läheme nüüd kodumängule teadmisega, et Selveril on selg vastu seina. Loodetavasti see paneb neile surve peale ja loodetavasti me ei avasta, et pühapäevaks on meil mõlemal sein tagant surumas”.

Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teine mäng selles paaris mängitakse laupäeval kell 17:00 Pärnu spordihoones. Kui vaja läheb kolmandat, siis see mäng toimub samuti pühapäeval kell 17:00 samuti Pärnus.