Pärnu VK alistas RTU ning võitis Credit24 Meistriliigas pronksi

02.03.19
Pärnu VK võitis Credit24 Meistriliigas pronksi. Foto: Gertrud Alatare

Credit24 Meistriliiga pronksimängus läksid vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi ja Läti meeskond RTU/Robežsardze ning 3:0 (25:23, 27:25, 25:21) paremuse pani maksma Pärnu. Kell 17.00 algavas finaalis kohtuvad tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Bigbank Tartu.

Pärnu meeskonna ülikogenud ja rohkete tiitlitega tituleeritud peatreener Avo Keel tunnistas, et ei mäleta, kas on varem liigas pronksi võitnud. Teist karva medaleid on tal varasemast mitmeid. “Poeg (Pärnu sidemängija Martti Keel-toim) just ütles, et see on tema esimene pronks ja ka minu esimene pronks. Äkki tõesti ongi nii, ma tõesti ei tea. Kaotatud pronksimatše mäletan ma küll, aga võitu mitte,” ütles Keel. Selles liigas pole Keel tõepoolest varem pronksi võitnud, küll on ta kaks pronksimatši kaotanud – aastal 2013 Selveriga ning 2015. aastal Pärnuga. Mängust rääkides viskas juhendaja nalja: “Saime täna 7 korda rohkem blokke kui eile poolfinaalis!” viitas Keel poolfinaalis Bigbank Tartu vastu teenitud 1 blokipunktile. “Tegelikult punnisid lätlased meile kõvasti vastu ja kerge see mäng ei olnud,” lisas Keel.

Pärnu libero Silver Maar sõnas mängu kohta järgmist: «Mänguga võib täna rahule jääda. Seisu poolest polnud kerge kohtumine, aga geimide lõpus eksisime vähem, nemad rohkem. Sealt see vahe tuli.»

Pärnu resultatiivseimaks tõusis 14 punktiga (+4) Chizoba Neves Atu, Illia Kovalov lisas 11 silma (+5). Pärnu vastuvõtt oli 50%, rünnak 48%, blokiga saadi 7 punkti ja servil löödi 7 ässa (eksiti 13 pallingul). RTU parim oli Alaksandrs Avdejevs 11 punktiga (+0), RTU vastuvõtt oli 50%, rünnak 43%, bokiga saadi 6 ja serviga 3 punkti (vigu kogunes 12).

RTU juhendaja Raimonds Vilde oli neljandas kohas pettunud, ent mängupildiga jäi rahule. “Me oleme amatöörid ja neljas koht ongi ses mõttes meie koht. Teisalt oli nii eile poolfinaalis kui ka täna võimalus võit võtta, ent tegime ise lihtsates olukordades palju tehnilist praaki ja selle taha edu jäi. Ja neljas koht on ju alati pettumus,” rääkis Vilde, kelle sõnul harjutavad kõik RTU mängijad töö kõrvalt. “Mängu tasemega jäin rahule, kui suudame Pärnu ja Saaremaaga mängida nagu võrdne võrdsega, siis on raske nuriseda. Mehed ei andnud alla ja võitlesid, sellega jään rahule,” lisas peatreener.

Vaata Gertrud Alatare galeriid!

Mängu käik:

Pärnu algkoosseis: Illia Kovalov, Toms Švans, Siim Ennemuist, Atvars Ozolins, Chizoba Neves Atu, Martti Keel, libero Silver Maar. Chizoba viis Pärnu avageimis 7:4 juhtima, Ozolinsi bloki järel oli suvepealinna klubi edu 11:7 ning RTU peatreener Raimonds Vilde võttis mõtlemisaja. Vahe kahest punktist väiksemaks ei kahanenud, kuni Aleksandrs Avdjevesi vedamisel jõudis RTU 19:19 viigini. Geimi lõpuni jätkus punkt-punkti võitlus, millest väljus võitjana Pärnu, olles parem 25:23.

Teine vaatus algas paremni RTU jaoks, kes läks 4:1 ette, ent alguse edu sulas kiirelt ning Chizoba kavala hanituse järel oli Pärnu omakorda peal 9:8. Tasavägine mäng jätkus kuni otsustavate hetkedeni. Geimi lõpus tuli platsile Taavet Leppik. 23:23 seisult oli Chizobal ees kolmene blokk ning RTU haaras punktilise edu ning geimpalli, ent ei suutnud seda realsieerida. Geimi lõpetas Kovalovi äss, seisuks 27:25 ja Pärnu oli geimivõidu kaugusel pronksist.

Samalaadselt kahele esimele geimile, kulges ka kolmas vaatus tuliselt ning juba geimi alguses kees Pärnu poolel üle Kovalov, kes teenis ka punase kaardi. Läti klubi suutis 9:8 juhtima minna, ent Pärnu brasiillasest pommitaja viigistas seisu 9:9. Geimi keskel evisid Avo Keele hoolealused 16:14 eduseisu, ent Läti mängijad ei andnud selg vastu seina olukorras grammigi järele, jõudes 16:16 viigini. Chizoba ässa ning Renars-Pauls Jansonsi eksimuse järel sai Pärnu taas kahega ette (19:17) ja RTU kasutas mõtlemisaega. Vahe aga püsis ja kallutas kolmanda geimi endale 25:21 ja võitis kohtumise 3:0.