Oliver Orava vedamisel võttis Selver Tallinn liigas seitsmenda järjestikuse võidu

09.01.21

Paarinädalane mängupaus pole Selver Tallinna hoogu Credit24 Meistriliigas pidurdanud. Selle aasta esimeses mängus jätkati sealt, kus meestel enne pausi pooleli jäi ehk võidulainel. Pärnu VK alistati väga kindlalt 3:0. Kodumeeskond suutis geimides võtta vaid 16, 16 ja 14 punkti.

Võiduka meeskonna kõige resultatiivsemaks meheks kerkis nurgaründaja Oliver Orav 17 punktiga, kusjuures mehe efektiivsus oli pea uskumatu +16. 11/+7 punkti lisas diagonaalründaja Renee Teppan, 7/+7 jäi tempomehe Mihkel Varblase ning 7/+3 teise nurgaründaja Kristo Kollo arvele.

Kaotajate poolel tõid parimatena Toms Svans 10/+8 ja Atvars Ozolins 9/+2 punkti.

Selver ületas Pärnut praktiliselt kõikides elementides. Serviässad 7-2, blokipunktid 11-2 pealinna meeskonna kasuks, rünnakute õnnestumine 56% versus 39%. Vaid vastuvõtt oli pärnakatel täna parem – protsendid kodumeeskonna kasuks 54-41. Mängu statistika leiab SIIT.

„Tuli veidi kergemini kui arvasin,“ kommenteeris tulemust Selver Tallinn peatreener Rainer Vassiljev, aga nägi ka parandamise ruumi, „Me saime väga hästi hakkama oma rünnakuga kuigi meil oli veidi liiga palju probleeme esimese ja teise puutega. Me saime väga palju blokipidurdusi, aga ma arvan, et oleksime pidanud veel rohkem selliseid palle kaitsest üles mängima. Ma tean ka põhjust miks meil mitmed puuted ebaõnnestusid, oleme praegu ju päris palju jõusaalis aega veetnud ja seepärast ei saagi kõik puuted olla filigraansed. Kokkuvõttes olen siiski väga rahul, eriti hästi sujus sidemängija (Renet Vanker – toim.) koostöö ründajatega ning ka serv töötas meil korralikult.“

Pärnu Võrkpalliklubi peatreener Avo Keel oli arusaadavalt pettunud: „Nagu tänane resultaat näitab, siis puhkus ei ole meeste mänguvormile hästi mõjunud. Eriti hämmastav on see, et me ei oska kõrgeid palle mängida. Selliste pallide mängimiseks peab olema osavust ja loovust, peab blokki nägema, kuulmise ja lõhna järgi on väga raske võita selliseid mänge.“

Credit24 Meistriliiga järgmine mäng juba homme kui Pärnu VK sõidab külla TalTechile. Mängu algus Tehnikaülikooli spordihoones kell 17:00.