Nädalavahetusel näeb Credit24 Meistriliigas mängimas kõiki meeskondi

07.01.22

Sel nädalavahetusel peetakse Credit24 Meistriliigas selle kalendriaasta esimesed mängud. Väljakule tulevad kõik liigas osalevad klubid, mõlemal päeval näeb Eesti klubide omavahelisi vastasseise.

Laupäeva esimeses kohtumises kell 16:00 on vastamisi VK BIOLARS/Jelgava MSG ja Gargzdai Amber-Arlanga (live skoor SIIN),  õhtu viimases kell 18:00 Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme ja SK Jēkabpils Lūši (live skoor SIIN).

Eesti klubide omavahelises kohtumises tulevad kell 17:00 Tallinnas TalTechi spordihoones väljakule TalTech ja Bigbank Tartu.

Aasta lõpus Aadu Luukase karika võitnud Bigbank Tartu juhib Credit24 Meistriliigat 3-punktilise eduga TalTechi ees, mis tähendab, et edu korral võib tehnikaülikooli meeskond praeguse liidri kinni püüda.

Kodumeeskonna viimasest mängust liigas on möödas enam kui 2 nädalat, aga 19. detsembril Selver Tallinna üle saavutatud võit peaks peatreener Janis Sirelpuu sõnul andma enesekindlust ka nüüd tabeli liidriga kohtumiseks: “Koduväljakul liidri vastu mängimiseks pole mängijaid eraldi motiveerida vaja. Meil on puudu vaid libero Cris Karlis Lepp, ülejäänud mehed on kenasti rivis, pluss Aleksander Eerma naasmine annab meile senisest rohkem võimalusi oma rünnakute mitmekesistamiseks. Loodan, et saame sellest mängust hea emotsiooni, millega nädala alguses Šveitsi CEV Challenge Cupi mängudele sõita!”

Bigbank Tartu peatrener Alar Rikberg oli mängueelses kommentaaris ettevaatlik. “Endalgi on huvitav, sest peale karikafinaali tegelesime päris palju puhkamisega. 3. jaanuaril alustasime uuesti treeningutega, aga praegu on selge, et 2-3 meest jäävad sellest mängust tervislikel põhjustel eemale. Aga see on meie jaoks jaanuari kõige tähtsam mäng, nii et kergelt me seda kindlasti ei võta,” ütles Rikberg meeskonna ettevalmistust kommenteerides.

TalTech – Bigbank Tartu mängust teeb otseülekande Postimees.ee

 

Pühapäeval kell 17:00 pannakse pall mängu Läti ja Eesti suvepealinnades. Jurmalas kohtuvad RTU/Robežsardze/Jūrmala ja Gargzdai Amber-Arlanga (live skoor SIIN), meie omas Pärnu VK ja Selver Tallinn.

Pärnu jaoks oli aasta viimane kuu edukas – neljast mängust võeti kolm võitu ja sellega parandati oluliselt tabelikohta. Hooaega rabedalt alustanud pärnakad jõudsid aastavahetuseks tabelis jagama 4.-5. kohta. Selver Tallinn on vastastest 9 punkti eespool, aga tuleb sellele mängule siiski keeruliste tunnetega. Detsembri keskpaigas suutsid punased kuked alistada Bigbank Tartu, seejärel aga kaotati TalTechile ja aasta lõpetati valusa kaotusega karikafinaalis.

“Tuleb üllatusterohke mäng,” ütles Pärnu VK peatreener Avo Keel. “(Vastaste) sidemängija Renet Vanker on läinud, nii et vanad Selveri analüüsimise videod on kõik kasutud. Lähtume mänguks ette valmistudes sellest napist infost, mis meil saada on.”

Pärnu VK-ga ühines aastavahetusel ukrainlasest temporündaja Bohdan Mazenko. “Terav poiss, rünnakul väga hea, loodan, et blokis paneb oma füüsilise võimekuse maksma,” kirjeldas Keel esmaspäeval klubi treeningutega ühinenud Mazenko omadusi.

Selver Tallinna viimaste hooaegade põhisidemängija Renet Vanker on tänaseks lahkunud Belgia klubisse VC Greenyard Maaseik. Klubi loodab, et enne pühapäeva saab vormistatud sidemängija Karel Ellermaa üleminek Tallinna Ülikoolist. Peatreener Andres Toobal nõustus, et mäng saab olema põnev: “Karel oli meil neljapäeval esimest korda trennis. Kindlasti vajab ründajatel uue sidega harjumine aega ja kokkumäng ei pruugi olla ideaalne, aga samas loodan, et see sunnib ründajaid tavalisest rohkem pingutama.”

Pärnu VK – Selver Tallinn mängust on otseülekanne telekanalis Duo5 ja Postimehe veebis.

Vaata Credit24 Meistriliiga tabeliseisu ja tulemusi.