Meeste Balti liiga veerandfinaalides mängiti kuldne geim, finaalturniirile pääsesid Pärnu, Daugavpils ja RTU

25.02.23

Täna said selgeks meeste Balti liiga finaalturniiril osalejad, kui peeti kolm veerandfinaali kordusmängu. 

Eesti klubide vastasseisus oli Pärnu Võrkpalliklubi avamängus saanud Selver/TalTechi vastu 3:1 võidu ja vajas seega edasipääsuks kaht geimivõitu. Seda aga kodus mänginud Selver anda ei soovinud, võites kordusmängu 3:0 (25/20 25/19 25/16). Nii otsustati edasipääs kuldse geimiga, kus oli 15:13 parem Pärnu.

Pärnu meeskond alustas koosseisus: Richard Voogel, Hindrek Pulk, Ivory Õuekallas, Tony Tammiksaar, Jörgen Vanamõisa, Kristo-Joosep Peterson, libero Allar Keskülla. Selver/TalTechi algkoosseis: Leo Meyer, Oliver Orav, Rauno Tamme, Denis Losnikov, Andri Aganits, Marx Aru, liberod, Johan Vahter ja Alari Saar.

Avageimis suutsid raskes olukorras olevad Selver/TalTechi mehed peamiselt Orava ja Tamme rünnakute toel kindlamini tegutseda, võites vaatuse 25:20. Teises vaatuses jätkus tasavägist võitlust, kuni kodumeeskond Orava kahe järjestikuse serviässa järel 12:8 edu haaras, veel punkt Oravalt ja Aru äss käristasid vahe juba 16:9-le. Seejärel tehti juba mitmeid vahetusi, ent Pärnu võitles end Kaur Erik Kaisi serviässast punkti kaugusele (20:19). Põhimehed toodi geimi lõpus tagasi mängu ja geim läks siiski Selver/TalTechile tulemusega 25:19. Kolmandas geimis läks Tallinna klubi sama hooga edasi, haarates Tamme hanitusest 9:5 edu ning liikus seejärel vääramatult geimivõidu suunas – lõpptulemuseks 25:16 ja mäng seega 3:0 Selverile. Nii pidi võitja selgitama kuldne geim.

15 punktini mängitavas kuldses geimis sai parema stardi Pärnu meeskond, kes läks Vanamõisa blokipunkti ja Orava rünnakuvea järel ette 5:2. Poolte vahetuseks oli 8:6 peal Pärnu, Kaisi rünnaku järel oli suvepealinna klubi juhtimas 11:8 ning geimi võitis Pärnu 15:13 ning pääses seega poolfinaali.

Statistikat: Hindrek Pulk tõi Pärnule 16 punkti (+12), Kaur Erik Kais lisas 13 silma (+8). Selver/TalTechi edukaimaks kerkis 19 punktiga (+13) Oliver Orav, 16 silma (+15) lisas Rauno Tamme.

Pärnu vastuvõtt oli 39% ja rünnak 40%, blokist saadi 6 ja servilt 9 punkti (4 ässa lõi Kais), eksiti 14 pallingul. Selveri vastuvõtt oli 54% ja rünnak samuti 54%, blokist saadi 9 ja servilt 10 punkti (5 ässa lõi Orav), servil eksiti 13 korda.

Hindrek Pulga intervjuu:

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal jäi kolme geimiga rahule, ent oli välja langemise üle mõistagi kurb. “Esimene mäng Pärnus oli meil väga-väga kehv ja sellise mängu pealt ei ole nii tähtsale kohtumisele kerge tulla. Aga suutsime end kokku võtta, saime alguses väga hästi minema ja olime vaimselt päris hästi valmis. Tegutsesime täna ise väga korralikult, vastane niisama midagi ei andnud. Kolm geimi suutsime ilusti edu hoida ja võita. Aga kuldses geimis nagu ikka, oli paras loterii. Pärnul oli justkui mingi raskus ka kadunud õlult ja nad õnnestusid selles lühikeses geimis suurepäraselt. Meie poolt tuli seal paaril korral mänguplaanist mitte kinni pidamist sisse, kust nemad said väikese edu. Ja siis olime 2:5 taga, sealt tagasi tulla enam ei suutnud ja Pärnu sai hoo üles,” kommenteeris Toobal.

“Kui mängus suutsime Pulga ja Kaisi rünnakul seal kuskil 50% peal hoida, siis viimases geimis olid mõlemad väga efektiivsed ja jäime nende vastu selgelt hätta. Täna oli Pärnu pidupäev.”

Kahjuks langes konkurentsist Võru Barrus Võrkpalliklubi, kes pidi teiskordselt tunnistama Dagavpilsi Ülikool/Ezerzeme 3:1 (25/23 28/30 25/19 25/17) paremust. Avakohtumise oli Daugavpils võitnud samuti 3:1.

Täna oli Võru klubi parim Matthew Slivinski 18 punktiga (+8), Robin Kahu lisas 13 (+7) ja John Hatch 12 silma (+4). Võru vastuvõtt oli 52% ja rünnak 40%, blokist saadi 10 ja servilt 6 punkti (eksiti 15 pallingul. Daugavpilsile tõi Eriks Voronko 22 punkti (+15). Läti klubi vastuvõtt oli 51 ja rünnak 50%, blokiga teeniti 12 ja serviga 1 punkt (14 viga).

Kolmandast veerandfinaalpaarist pääses poolfinaali RTU/Robežsardze/Jurmala, kes alistas täna 3:0 (25/20 25/15 25/16) Jekabpilsi Luši. Avamängu võitis RTU samuti 3:0.

Poolfinaalpaarid:

Tartu Bigbank – Pärnu Võrkpalliklubi

Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme – RTU/Robežsardze/Jurmala

4.- ja 5. märtsil toimuva Final Fouri korraldusõiguse sai põhiturniiri võiduga Tartu Bigbank, kes veerandfinaali mängima ei pidanud. 

Vaata tulemusi ja ajakava.