Meeste Balti liiga jaanuari parim oli Bigbank Tartu libero Rait Rikberg

09.02.23

Bigbank Tartu mängis aasta esimesel kuul 6 mängu ja võitis need kõik loovutades vastastele vaid ühe geimi. Jaanuari mängude hulgas olid ka kohtumised koduste konkurentidega, sealhulgas tabeli lähima jälitaja Selver/TalTechi vastu, mis samuti kindlalt 3:0 võideti.

Suure panuse tartlaste võidukatesse mängudesse ja sellega ka meeste Balti liiga liidrikoha haaramisse andis meeskonna hea töö vastaste servide vastuvõtul. Seepärast otsustas ekspertkomisjon sel korral anda kuu parima mängija tiitli Bigbank Tartu liberole Rait Rikbergile. Rikberg sai jaanuaris servi vastuvõtul tööd 93 korral ja vastuvõtuprotsent oli igati kõrgeklassiline 64%. Lisaks aitas ta meeskonda 30 kaitsepalliga ning 45-s olukorras täitis rünnakuid ehitades sidemängija kohuseid.

“Libero võrkpallis statistikasse punkte ei too, kuid selle positsiooni olulisust ei saa alahinnata – veebruari alguses lõppes meie pikk võiduseeria mängus Daugavpilsiga just Raidu puudumisel,” kommenteeris oma meeskonna libero tähtsust Bigbank Tartu peatreener Alar Rikberg.

Võrkpalli meeste Balti liiga kuu parim saab traditsiooniliselt auhinnaks Rademari kinkekaardi 150 euro väärtuses.

Auhinna andis Rait Rikbergile üle Eesti Võrkpalli Liidu juhatuse liige Jaano Haidla.