Kolmandana tagas koha Credit24 Meistriliiga finaalturniiril RTU/Robežsardze

24.02.19

RTU/Robežsardze kindlustas võiduga Rakvere VK üle kolmandas veerandfinaalmängus koha Credit24 Meistriliiga finaalurniiri nelja meeskonna hulgas. Juba eile tagasid koha 1.-2. märtsil Tartus peetaval Final Four’il Bigbank Tartu ja Pärnu VK.

Lätlaste võidunumbrid olid täna 3:1 (25:27, 25:21, 25:19, 25:19). Rakvere alustas mängu väga hästi, 1. geimi keskpaigas juhiti parimatel hetkedel 13:6 ja 16:9. Ometi lasti võõrustajad mängu tagasi ja geimi teist poolt mindi mängima seisult 16:16. Tasavägise punkt-punkti mänguga tuli geimivõit siiski Eesti klubile. Aga see jäi ka Andres Toode hoolealuste jaoks päeva tipphetkeks. Järgmises kolmes geimis kõigis oli RTU veidi, aga kindlalt vastastest parem ja nii võeti tulemus, mis toob Riia meeskonna järgmiseks reedeks-laupäevaks Tartusse liiga võidu eest mängima.

RTU/Roberžsadze pani Rakvere kõva serviga õnnestunult surve alla. RTU tegi küll 14 serviviga, aga lõi tervelt 9 ässa (Rakverel vastavalt 15 ja 4), Rakvere vastuvõtuprotsent oli mängu lõpuks vaid 33 (RTU-l 63%). Lätlased olid selgelt paremad ka blokis – blokipunktid 18 vs. 9.

Võitjate individuaalselt parimad olid täna alates teisest geimist põhidiagonaali Gatis Garklavsi asemel mängu lülitunud Renars-Pauls Jansons 16 (+12), Armands Abolins 15 (+11), Aleksandrs Avdejevs 15 (+4) ja Andrejs Zavorotnijs 14 (+9) punktiga. Zavorotnijs ja Antons Nazarovs tõid kumbki 6 blokipunkti.

Kaotajate poolt tõid enim punkte Taavi Nõmmistu 16 (+4) ja Markkus Uuskari 10 (+1). Mängu parim Rakvere poolelt oli Reimo Rannar, kes tõi 9 (+8) punkti, s.h. 3 blokis ja 1 otse servist, rünnates 71% resultatiivsusega (7-st tõstest 5 punktiks).