Kolm Eesti ja üks Läti klubi võitlevad Tartus Credit24 Meistriliiga tiitli eest

27.02.19
Bigbank Tartu vs Pärnu VK. Foto: Gertrud Alatare

1. ja 2. märtsil toimub Tartu Ülikooli spordihoones Credit24 Meistriliiga hooaja kulminatsioon, kui põhiturniiri neli paremat meeskonda võitlevad tiitli eest. Eesti klubidest on kohal Bigbank Tartu, tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Pärnu Võrkpalliklubi, lõunanaabreid esindab RTU/Robežsardze.

Reedel kell 17.00 algavas esimeses poolfinaalis kohtuvad tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ning Läti esiklubi RTU/Robežsardze, kell 20.00 lähevad teises poolfinaalis vastamisi Bigbank Tartu ja Pärnu Võrkpalliklubi. Pronksimäng peetakse laupäeval kell 14.00 ning finaalmäng kell 17.00. Live-skoori saab jälgida SIIT. Mõlemad poolfinaalid, pronksimäng ja finaal on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel. Bigbanki ja Pärnu VK vaheline poolfinaal ning Credit24 Meistriliiga finaalmäng on lisaks nähtavad Kanal12 vahendusel.

Bigbank Tartu saab kasutada kodusaali eelist, sest nemad võitsid põhiturniiri ja tagasid sellega ka finaalturniiri korraldusõiguse. Tartu meeskond kogus põhiturniiril 17 võitu ja 3 kaotust ning 50 punkti. Teisena lõpetas põhiturniiri Saaremaa VK, kelle kontosse kogunes 16 võitu ja 4 kaotust, mis andis 48 punkti. RTU lõpetas kolmandana 45 punktiga (15 võitu ja 5 kaotust) ning Pärnu teenis 41 punktiga neljanda koha (14 võitu ja 6 kaotust).

Saaremaa VK – RTU/Robežsardze

Saaremaa VK ja RTU/Robežsardze põhiturniiri omavahelised mängud lõppesid 1-1, Saaremaa võitis avaringis Läti klubi 3:0, ent kaotas teise kohtumise 2:3.

Saaremaa VK kaotas Credit24 Meistriliiga veerandfinaali avamängu Jekabpilsi Lušile 1:3, ent suutis kaks järgnevat kohtumist enda kasuks pöörata tulemusega 3:0 ja 3:1. RTU kaotas veerandfinaalseerias Rakvere VK vastu avamängu 0:3, kuid võitis kaks järgmist mängu tulemusega 3:1.

“RTU on juba mitu aastat üsna sama punt, seega on nende üheks tugevuseks võistkondlikkus. Samuti on neil tugev blokk, millest jagu saamiseks on vaja piisavalt palju vaeva näha ja hästi mängida,” rääkis Tali eelseisva kohtumise kohta. Veerandfinaalis saadud ühte kaotust juhendaja üle ei dramatiseeri. “Jekabpils tegutses avakohtumises väga hästi, meil ei õnnestunud asjad tol päeval. Teises mängus suutsime end paremini realiseerida ja läksime otsustavale matšile vastu vihaselt ning kuigi ka viimases mängus oli ärevaid momente, keerasime selle ikkagi enda kasuks. Saime nende kohtumiste näol kolm tugevat mängu, mis poolfinaaliks valmistumisel kindlasti kasuks tulid pärast kahenädalast pausi,” lisas Tali. “Reedel läheme poolfinaali täiskoosseisuga ja loomulikult mõtleme võidust ja finaalikohast ning lõpuks ka kogu liiga võidust. Vaimselt oleme kindlasti tugevamad kui enne veerandfinaale.”

Bigbank Tartu vs Pärnu Võrkpalliklubi

Bigbank Tartu ja Pärnu VK kohtusid põhiturniiril kahel korral, Tartu võitis esimese omavahelise mängu 3:1, teise mängu keeras sama tulemusega enda kasuks Pärnu. Karikavõistlustel mindi vastamisi poolfinaalides, kust väljus võitjana Pärnu meeskond, kes võitis avamängu 3:0 ja teise 3:2.

Bigbank oli Credit24 Meistriliiga veerandfinaalis kahel korral kindlalt üle TalTechist, Pärnu alistas samuti kahel korral veenvalt Selver Tallinna.

Bigbanki meeskonna peatreener Andrei Ojamets ütles poolfinaali eel, et Tartu ja Pärnu vastasseis tema jaoks erilist rolli ei mängi. „Minu jaoks on tegu mänguga nagu iga teine, see, et Pärnu on minu kunagine koduklubi, mulle midagi erilist ei tähenda, ses osas pean vandenõuteoreetikutele pettumuse valmistama,“ sõnas juhendaja. „Pärnu mäng on rajatud jõuservi peale, kui see toimib, siis on nendega alati väga raske. Lisaks on tegu väga hea platsimänguga meeskonnaga, kes on kaitses igas pallis hammastega kinni ja kaitses õnnestumised annavad neile palju lisajõudu. Pärnu liidriteks on kindlasti sidemängija Martti Keel ning brasiillasest diagonaalründaja Chizoba Neves Atu. Brasiillane kannab rünnakul suurt koormust ja on rasketel hetkedel mängu vedaja,“ analüüsis Ojamets poolfinaalivastast. Peale vigastusest taastuva Mart Naabri on kõik Ojametsa hoolealused mänguvalmid.

Pärnu VK juhendaja Avo Keel tunnistas, et mänginuks parema meelega poolfinaali mõne teise meeskonna vastu. „Mina seda juttu ei usu, et iga vastasega minnakse võitlema jms. Igal treeneril ja mängijal on oma sisemine soov, kelle vastu parema meelega mängitakse ja tunnistan, et ma hea meelega mänginuksin poolfinaalis mõne teise meeskonna, mitte Tartu vastu. Eelistatum olnuks RTU, kes on siiski sel hooajal mingil määral üllatajaks osutunud. Aga ega meil pääsu pole, tuleb Tartuga madistada,“ rääkis Keel. „Tartut pole ma oma silmaga pärast soomlasest nurgaründaja (Jan Helenius) liitumist näinud, videost küll. Raske on selles paaris kellelegi mingit eelist anda, usun, et mõlemad meeskonnad on normaalses konditsioonis. Kellel serv ja vastuvõtt paremini kulgema hakkab, seda edu saadab. Saab näha, kas tähtsamad pallid tõstetakse Hindrek Pulgale või jaotub koormus ühtlasemalt, see on üks peamisi küsimusi. Teine oluline punkt on mulle see, kuidas oma blokiga liikuda, kui vastasel serv hästi käes on. Ja loomulikult see, kellel tugev serv paremini õnnestub,“ lisas Keel.

Piletiinfo:

Piletid müügil kohapeal, maksta saab ainult sularahas!
Mõlemal päeval päevapilet 8 eurot;
Õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 5 eurot.