Kes on Credit24 Meistriliiga veerandfinaalides favoriidid?

15.02.22

Juba sel kolmapäeval, 16. veebruaril peetakse Credit24 Meistriliiga esimesed veerandfinaalmängud. 

Kahe võiduni peetavate veerandfinaalide kõik avamängud toimuvad 16. veebruaril, seeria teised mängud 19. veebruaril ning vajadusel otsustavad kolmandad kohtumised 20. veebruaril. Seejuures peetakse kõik avamängud Lätis ja Leedus ning teine ja vajadusel kolmas mäng toimuvad Eesti klubide kodusaalides. Kõik Eestis toimuvad mängud on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Nelja meeskonna osalusel toimuv Final Four turniir toimub 25.-26. veebruaril Tartus A le Coqi spordihoones.

Vaata ajakava.

Credit24 Meistriliiga veerandfinaalpaarid:

Tartu Bigbank vs Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme
TalTech vs RTU/Robežsardze/Jurmala
Pärnu Võrkpalliklubi vs Jekabpilsi Luši
Tallinna Selver vs Gargždai Amber-Arlanga 

Mängud 16. veebruaril:

13.00 (Gargždai) Gargždai Amber-Arlanga vs Tallinna Selver (vaata live-skoori)

Neljandale kohale jäänud Tallinna Selveri peatreener Andres Toobalil seisab koos oma meeskonnaga ees pikim reis, sest vastaseks on ainus Leedu klubi Gargždai. Senised omavahelised mängud lõppesid mõlemad Eesti klubi 3:0 paremusega.

Toobal veerandfinaalides enam ise platsile tulema ei pea nagu juhtus hiljuti põhiturniiri lõpus, ent murekohti on siiski. Meeskonnast on terviseprobleemide tõttu lahkunud kanadalane Pierce Johnson, vigastusepausil olnud ja seejärel lisaks koroonaviirusega nakutunud üks rünnakuliidreid Oliver Orav pole veel väga heas vormis.

“Oliveril oli ses suhtes tõesti ebaõnne, et ta ei jõudnud hakata vormi taastama, kui tuli uus häda. Aga praegu on ta tagasi ja kuigi ta võitleb sellega, et pole parimas konditsioonis, on ta meeskonnale väga vajalik. Tema platsil olek annab juurde igal juhul,” sõnas peatreener.

“Meie proovime olemasolevate meestega maksimaalset tulemust teha ja tegelikult oleme me võimelised palju rohkemaks, kui vahepeal arvasime. Kui saame ilusti minema ja natuke veel enesekindlust juurde, siis ega me halvasti mängi.”

Leedu klubi kohta ütles Toobal: “See on korralik tiim heade tempomeeste ja agressiivsete nurgaründajatega, diagonaal on veidi lahjem. Kuigi oleme neid 3:0 võitnud, olid need mõlemad tihedad mängud. Seal on ka piisavalt kogemust ning väristama see meeskond ei hakka.”

19.00 (Daugavpils) Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme vs Tartu Bigbank (vaata live-skoori)

Põhiturniiri võitjana kaheksanda koha meeskonnaga vastamisi mineva Tartu Bigbanki juhendaja Alar Rikberg võtab favoriidikoorma vastuvaidlemata enda õlule. “Seni on nendega üsna kindlalt läinud (mõlemad mängud võitis Tartu 3:0-toim), aga viimane nädalavahetus näitas, et nad on kõvasti paremaks läinud ja mängivad selgelt paremini hooaja teisel poolel. Ka omavahelises viimases kohtumises pidin siiski põhimeestega mängima, seega peab ettevaatlik olema. Loodan, et saame oma favoriidiseisuse ka tulemuseks vormistatud,” sõnas Rikberg, kes tahab Lätti sõites mõnele mehele puhkust anda.

“Aga selle võimalikkus selgub viimasel minutil, sest selleks peaks kõik teised heas valmisolekus olema.”

19.00 (Jekabpils) SK Jēkabpils Lūši vs Pärnu Võrkpalliklubi (vaata live-skoori)

Põhiturniiril ilusa lõpuspurdiga kolmandaks kerkinud Pärnu Võrkpalliklubi vastaseks on kuuendaks platseerunud Jekabpilsi Luši. Põhiturniiril võitis esimese omavahelise mängu 3:1, teise 3:0.

Avo Keele juhendatav Pärnu on kahtlemata hooaja otsustavate mängude eel oluliselt tugevamaks muutunud, ent kogenud juhendaja ei taha liiga vara hõisata. “Märgid näitavad, et olukord on selline 50-50, Jekabpils on kodus alati vastik vastane,” alustas Keel. “Enda meeskonna osas, siis ega viimased kohtumised sellised ei olnud, kus mängupildiga väga uhkustada saaks, eriti pean silmas 3:2 võidetud mängu Daugavpilsiga. Oleme sellises kohas, et kui on hea päev, siis võime korralikult esineda, aga kõigume siiski veel üsna palju.”

Viimase täienduse Gabriel Cavalcante osas lisas Keel viimaste mängude põhjal: “Kindlasti on tema tulek muutnud meie üldmängu paremaks, ses osas väga vajalik mees. Mõnes asjas olen tema puhul positiivselt üllatunud, mõnes ootasin rohkemat.”

19.30 (Jurmala) RTU/Robežsardze/Jūrmala vs TalTech (vaata live-skoori)

Põhiturniiri teise koha meeskond TalTech hakkab poolfinaali koha nimel võitlema seitsmendaks tulnud RTU/Robežsardze/Jūrmalaga, kellest saadi põhiturniiril jagu 3:0 ja 3:2.

TalTechil on vigastusega hädas olnud põhidiagonaal Matej Šmidl ja tempomees Mihkel Tanila, kellest üks saab siiski ilmselt mängida. Janis Sirelpuu juhendatav meeskond on saanud eelmisel nädalal ka ülimalt vajalikke jõutreeninguid teha. “Tanila ei mängi homme kindlasti. Matej pole siiani trenni teinud, täna on esimene trenn ja siis selgub,” sõnas Sirelpuu hiljuti hüppeliigest vigastanud diagonaalründaja kohta.

“Jõutrennidest on kindlasti kasu, selle ohvri otsutasin tuua viimastes põhiturniiri mängudes ja ei kahetse. Vastase kohta ütlen niipalju, et ma polegi neid täiskoosseisus näinud, sest liider Aleksandrs Avdejevs on pikalt väljas olnud, ent pidi play-offideks tagasi olema. Koos temaga oleks see meeskond võinud ehk ka tabelis kõrgemal kohal olla. Seega midagi kerget kindlasti ees ei oota.”