Kas uute mängijatega Võru Barrus suudab võõrsil Selver/TalTechist jagu saada ja tabelis kerkida?

17.01.23
Võru Barrus VK mängijad. Foto: Võru Barrus VK/Andri Tallo

Meeste Balti liiga nädala avamäng peetakse kolmapäeval kell 19.00 TalTechi spordihoones, kui vastamisi lähevad Selver/TalTech ja Võru Barrus Võrkpalliklubi. Kohtumine on otsepildis nähtav ka Postimehes.

Tabelis hoiab Tallinna klubi 37 punktiga teist kohta. Võru on 16 punktiga eelviimane ehk kuues, jäädes viiendat positsiooni hoidvast Daugavpilsi Ülikool/Ezerzemest maha vaid punktiga. Seega on Lõuna-Eesti meeskonnal edu korral võimalik ka tabelis koha võrra tõusta.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Selver/TalTech sai viimati 0:3 kaotuse Tartu Bigbankilt, Võru alistas 3:0 Pärnu Võrkpalliklubi. Võru meeskonna ridades tegi Pärnu vastu debüüdi ameeriklasest nurgaründaja John Hatch, kolmapäeval peaks hooaja esimese mängu pidama lätlane Edvarts Buivids, kes taastus hooaja esimeses pooles operatsioonist ja sai siis uuesti vigastada.

Võru meeskonna juhendaja Oliver Lüütsepp tõdeb, et hetkel liiguvad asjad hästi, ent ei taha liigselt pilvedesse tõusta. “Hoiame jalad maas, sügisel alustasime samuti ilusate võitudega, ent sellele järgnes väga keeruline periood. Läheme igale mängule võidumõtetega ja võitlema ning oleme valmis meile pakutavaid võimalusi ära kasutama. Selver ja Tartu on teistest seni üle olnud, ent liiga on väga tasavägine. Ja me oleme Selverit sel hooajal võitnud, seega kõik on võimalik.”

“Edvarts teeb praeguse seisuga homme kaasa. Ta sai äsja isaks ja oli seetõttu kodumaal Lätis, kust naastes oli viimases trennis pärast reisi veidi kange, ent üldiselt on ta valmis,” ütles peatreener, kes jäi Pärnu vastu debüteerinud Hatchiga rahule. “Ta sai väga hästi hakkama vastuvõtul ja see oli üks meie edu võtmeid. Rünnakul on arenemisruumi, aga loodame, et kokkumäng paraneb ajaga ka selles osas.”

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal ootab kohtumist põnevusega. “Nemad on hooaja teises pooles kindlasti juurde panemas, homme on platsile oodata nelja välismaalast ja kui Buivids ka mängib, siis on Võrul kaks väga võimsat ründajat. Näeb viimaks ära, millises seisus Buivids on. Kui me muidu mängime ühtede ja samade nägude vastu, siis uute mängijate lisandumine toob ikka uudsust ja ootan seda kohtumist põnevusega,” ütles Toobal.

“Olen ka Buividsi kohta infot kogunud, aga eks me eelkõige peame oma asjadega hakkama saama, enne kui hakkame vastasele keskenduma. Kui vaadata viimast kohtumist, siis olid tempod okeid ja Denis Losnikov sai rünnakul hakkama, aga edu saavutamiseks peavad ka teised plussis olema. Kindlasti oleksime saanud paremini mängida, aga teeme trenni edasi ja loodan, et asjad paranevad.”

Nädalavahetusel toimub veel neli mängu, platsile tulevad kõik Eesti klubid.