Kas tabeliseis muutub? Cronimet liigas kohtuvad Tartu Bigbank – Selver/TalTech ja Pärnu VK – Võru Barrus

17.11.23
Selver/TalTechi ja Tartu Bigbanki esimene omavaheline mäng. Foto: Helen Hunt/Selver/TalTech

Sel pühapäeval toimub Cronimet liigas kaks kohtumist, kus lähevad vastamisi Eesti klubid. 

Tabeliliider Selver/TalTech sõidab külla teisel kohal olevale Tartu Bigbankile (mängu algus kell 18.00) ning Pärnu Võrkpalliklubi võõrustab kell 17.00 Võru Barrus Võrkpalliklubi. Mõlemad mängud on nähtavad Postimehe vahendusel, Pärnu ja Võru kohtumine ka Duo 5 vahendusel.

Selver/TalTech on 21 punkti ja täiseduga liigatabelis esimene, Tartu Bigbank 18 punktiga teine ja Võru Barrus Võrkpalliklubi 13 punktiga kolmas. Pärnu hoiab 7 silmaga kuuendat positsiooni.

Vaata detailset tabeliseisu ja ajakava. 

Tabeli kahe esimese meeskonna kohtumine Tartu Ülikooli spordihoones algab kell 18.00. Samad meeskonnad läksid vastamisi ka hooaja esimeses mängus ja siis sai 3:1 võidu Tallinna klubi. Mõlemad on seni pidanud 7 kohtumist ja Selver/TalTech pole veel saanud ühtegi kaotust, Bigbankil on kirjas üks kaotus.

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal sõnas, et liidripositsioon meeskonda liiga enesekindlaks pole muutnud. “Põnev mäng on see muidugi, tähtsad punktid on mängus. Meie ei tunne end kuidagi nii, et läheme suure hurraaga peale ja kedagi nö maa alla taguma. Meil on kindel süsteem, mida oleme mänginud, proovime seda paremaks saada. Meil on selline meeskond, kus peab oma serv või oma vastuvõtt õnnestuma, siis saame mängida. Me pole väga jõuline tiim. See, et siiani oleme seitse mängu võitnud, on meid pigem valvsaks teinud, mitte üleolevaks. Ma ei arva, et oleme liigas domineerivad, aga eks enesekindlust oleme võitudest ikka saanud,” kommenteeris peatreener ja võrdles meeskondade trumpe.

“Tartul on rünnakujõudu rohkem, see on nende trump. Me peame suutma blokis ja kaitses hästi tööd teha, sest nad on suutelised ka siis hästi ründama, kui vastuvõtt pole kõige parem. See teeb meie elu raskeks, aga üritame leida vastukäigu.”

Bigbanki peatreener Alar Rikberg nimetab Selverit favoriidiks. “Selver on tänavune favoriit ja väga tugevalt komplekteeritud meeskond, seda näitas esimene ring, kus nad ühtki punkti ei kaotanud. Meil on olnud aega terve nädal selleks mänguks valmistuda, aga pisihädad on kohati ettevalmistust seganud. November on keeruline ja tihe kuu, 31 päega jooksul 10 mängu jätab oma jälje ja tuleb laveerida koosseisu, koormuse ja tulemusele mängimise vahel, et me kestaks poolaasta lõpuni ära. Pühapäeval läheme mõistagi võidu peale mängima,” sõnas Rikberg.

“Kui varasematel aastatel on meil õnnestunud põhiturniir võita, siis oleme heidelnud kas TalTechi või Selveriga, siis nemad komistasid omajagu ka teiste vastu. Tänavu on aga nende tase niipalju kõvem, et ainuke võimalus esikohast mõelda, on siis, kui omavahelises mängus peale jääme. Sel mängul on kindlasti suur kaal, võib öelda, et justkui topeltpunktide peale mäng. Teisalt ei taha üle dramatiseerida põhiturniiri tähtsust, sest ühtki tiitlit siin siiski välja ei mängita,” lisas juhendaja.

Rikberg peab vastase eeliseks pikemat pinki. “Neil on korralik asendus diagonaalis Jan Markus Üpruse näol, tempos Helger Hääl, side osas ka, kui Richard Voogel saab osaleda. Ning liberoid on neil kaks sarnasel tasemel. Teine trump on nende tempoosakond, kus on kaks koondisega EMil osalnud meest Andri Aganitsa ja Marx Aru näol. Kolmandaks on ohtlik nende serv,” lisas ta. “Oma meeskonna puhul loodan ma ühtsusele – et igast osakonnast ja positsioonilt tuleks punkte. Avamänguga võrreldes ei saa me kindlasti lubada nii suurt omavigade hulka.”

Võru Barrus Võrkpalliklubi on Pärnu Võrkpalliklubist sel hooajal korra jagu saanud, kui tulemuseks oli 3:1 võit.

Tabeli kolmanda meeskonna Võru Barruse peatreener Oliver Lüütsepp ütles, et pühapäevane vastane näitab aina paremaid esitusi. “Pärnu meeskonnas on olnud mitu muudatust – uus sidemängija, veidi enne liitunud Renee Teppan, lisaks Toms Švansi temposse tagasi liikumine. Neil on seetõttu õige klapp alles tekkimas ja selles mõttes saame me ehk oma teise mängu ära pidada heal ajal, olen kindel, et Pärnu muutub iga nädalaga aina paremaks,” kommenteeris juhendaja suvepealinna meeskonnas toimuvat.

“Meie enda rütm on olnud selline nii ja naa – nii ma ise kui mehed tahaksime ja ka püüame mängida stabiilsemalt, ent hetkel tuleb kõikumisi sisse. Teistpidi võttes on meil ainult kaks kaotust top2 tiimidelt ja saame ka positiivselt mõelda. Ma ei ole üleolev, aga oleme hetkel tulemuste osas rahul ja nüüd peame olema valmis end kaitsma tagantpoolt tulijate vastu.”

Pärnu meeskonna juhendaja Toomas Jasmin leiab, et tema meeskonnas tuleb gaas põhja vajutada. “Eks sisimas ikka loodan, et läheme aina paremaks, muidu seda tööd ju ei teeks. Aga see võtab aega. Uus sidemängija on tubli poiss, tahtmist on kõvasti ja ta on meie mängupilti muutnud paremuse poole, sest kogemust on rohkem, kui eelmisel sidemängijal oli. Aga ütleme siis nii, et meil on vaja rallit sõites gaas põhja vajutada, tagasi pole midagi hoida. Ma ei mõtle sellele, et mida teised teevad või millise rütmiga, aga meil on vaja oma kiirus leida igas mõttes. Teine ja kolmas ring tahame punkte juurde saada. Põhieesmärk on mitte nüüd see Võru mäng, aga järgmine nädal Tartuga karikavõistluste poolfinaalid,” rääkis Jasmin.

“Võru osas, ma ei ütleks, et nad on ainult rünnakuliidri Renato Santose nägu. Seal on piisavalt teisi ka, kel taset piisavalt – Kristo Kollo, Rasmus Meius, ka Robin Kahu on hästi esinenud. Noortel on kõikumisi rohkem, aga kokkuvõttes on neil piisavalt kvaliteeti ja neid peab kartma,” lisas juhendaja.

Laupäeval kohtuvad omavahel Läti ja Leedu klubid.