Kaks matšpalli päästnud Saaremaa alistas 800-pealise publiku silme all Selveri

10.10.19
Saaremaa VK. Foto: Irina Mägi

Saaremaa Võrkpalliklubi tuli tänases ainsas Credit24 Meistriliiga mängus Selver Tallinna vastu välja raskest seisust ning võttis 800-pealise kodupubliku ees 3:2 (20:25, 17:25, 25:20, 26:24, 15:10) võidu.

Kuressaares toimunud kohtumine oli kodumeeskonna jaoks juba käest libisemas, sest geimidega 1:2 kaotusseisus olles jäid Urmas Tali hoolealused neljandas vaatuses 22:24 kaotusseisu. Seejärel suudeti aga päästa kaks matšpalli ning geim lõpuks ise võita tulemusega 26:24. Otsustavas vaatuses jäid saarlased peale 15:10 ja jätkavad liigas täisedu kolme võiduga liidrikohal (7 punktiga). Selver on teisel kohal kahe võidu ja ühe kaotusega, punkte on neil 6.

Täna kerkis Saaremaa poolel resultatiivseimaks diagonaalründaja Daniel Maciel, kes tõi 15 punkti (+5), 12 punkti (+9) panustas Beau James Graham ning 11 punkti (+8) Henri Treial. Saaremaa vastuvõtuprotsent oli 39%, rünnak 38%, blokiga teeniti 9 punkti (4 sulustamist sai kirja Reto Severin Giger) ja servil löödi 7 ässa (eksiti 11 pallingul).

Selveri edukaim skoorija oli Matej Šmidl 31 punktiga (+16), Oliver Orav lisas 19 silma (+10) ja Kari Allik 12 punkti (+0). Selveri vastuvõtt oli 26%, rünnakuid lahendati 44-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 14 (5 blokki sai kirja Šmisl) ning servipunkte 4 (11 viga).

Pühapäeval kohtuvad Pärnu VK ja Saaremaa VK

Nädala teine eeldatav põnevusmäng toimub pühapäeval, 13. oktoobril kell 17.00 Pärnus, kui kohalik Pärnu VK läheb kokku Saaremaaga. Vaata live-skoori. Pärnu asub liigatabelis 4 punktiga kolmandal positsioonil, Avo Keele hoolealustel on kirjas 3:1 võit Limbaži üle ja 2:3 kaotus Jekabpilsilt.

Saaremaa peatreener Urmas Tali sõnul on Pärnu näol tegu samuti liiga paremikku kuuluva meeskonnaga. “Tasemelt on Pärnu esineliku meeskond, kvaliteeti neil jagub ja näis, mis mehed neil veel platsile tulevad,” rääkis Tali pühapäevase vastase kohta, kes veel täielikult komplekteeritud pole.”

Pärnu juhendaja Avo Keel on oma meeskonna esimeste esitustega samuti rahul. “Üks võit ja tabelis 4 punkti, ei tohi nuriseda, arvestades meie ebakindlat olukorda,” ütles Keel, viidates puudustele meeskonna komplekteerituses. “Ühte nurgameest otsime pingsalt ja brasiillane Eder Levi Kock veel taastub vigastusest ning lähema kahe nädala jooksul kindlasti väljakule ei pääse,” sõnas peatreener, kes hetkel hindab võimalusi Saaremaa vastu pigem kesiseks. “Kui Saaremaa mängib oma keskmist mängu või alla selle ja meie õnnestume, siis võib mingi üllatusmoment seal olla. Aga kui Saaremaa teeb hea mängu ja meie ka hea, siis on jõudude vahekord hetkel siiski saarlaste poole kaldu,” lisas Keel.

Laupäeval toimub kolm mängu:

Kell 17.00 kohtub Bigbank Tartu Lätis sealse SK Jelgava Biolarsiga, vaata live-skoori.

Kell 18.00 mängivad SK Jekabpilsi Luši ja OC Limbaži/MSG, vaata live-skoori.

Kell 19.00 võõrustab RTU/Robežsardze Riias Taltechi, vaata live-skoori.

Pühapäeval toimub samuti kolm kohtumist:

Kell 17.00 mängivad Pärnus sealne Pärnu VK ja Saaremaa VK, vaata live-skoori.

Kell 17.00 lähevad Lätis vastamisi SK Jelgava Biolars ning TalTech, vaata live-skoori.

Kell 18.00 võõrustab RTU/Robežsardze Bigbank Tartut, vaata live-skoori.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.