Järjekordse võidu võtnud Tartu Bigbank läheb oma teed, viis geimi madistanud Võru Barrust saatis samuti edu

04.02.23
Võru Barrus VK kodusaalis. Foto: Andri Tallo/Võru Barrus VK

Meeste Balti liigas sai põhiturniiril ühe kaotuse kõrvale 18. võidu liidermeeskond Tartu Bigbank, kes kasvatas vahet lähima jälitaja Selver/TalTechiga veelgi.

Tartu alistas täna kodusaalis 3:0 (25/23 25/19 25/12) Jekabpilsi Luši ja on kogunud 52 punkti.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg andis täna ohtralt mänguaega vahetusmeestele ja põhimeestele seeläbi rohkem puhkust. Resultatiivseimaks tõusis 14 punkti (+9) toonud Tamur Viidalepp, 12 silma (+8) lisas Matej Šmidl.

Tartu vastuvõtt oli 35%, rünnakuid lahendati 56-protsendiliselt, blokist saadi 4 ja servilt 8 punkti (tehti 14 viga).

Jekabpilsi edukaim oli 10 punktiga (+5) Janis Jansons. Läti klubi vastuvõtt oli 38% ja rünnak 38%, blokipunkte teeniti 4 ja servipunkte 2 (vigu tehti 7).

Täna ilma vigastatud põhisidemängija Garrett Zolgita mänginud Võru Barrus Võrkpalliklubi madistas kodusaalis Daugavpilsi Ülikooli/Ezerzemega viis geimi ja sai lõpuks magusa 3:2 (25/23 26/28 25/22 18/25 15/11) võidu. Otsustavas vaatuses haaras Võru meeskond kodupubliku toel küll 7:4 edu, ent Läti klubi suutis punkti kaugusele tulla (11:10). Rohkem lätlased aga punkte ei saanudki ja geim Võrule 15:11.

Kodumeeskonda vedas tavapäraselt Matthew Slivinski, kes tõi täna 27 punkti (+15), John Hatch lisas 20 silma (+10). Võru meeskonna vastuvõtt oli 60% ja rünnak 46%, blokist teeniti 10 punkti ja servijoone tagant saadi 5 punkti (25 viga).

Daugavpilsi parim oli 16 punktiga (+3) Armands Rokjans. Lõunanaabrite vastuvõtt oli 55% ja rünnak 48%, blokiga saadi 12 ja serviga 1 punkt ning eksiti 16 pallingul.

Liigatabelis järgneb Tartule jätkuvalt Selver/TalTech, kel on teisena 45 punkti. Kolmas on RTU/Robežsardze/Jurmala 28 silmaga, neljandal positsioonil paikneb 27 punktiga Jekabpilsi Luši, viies on 24 punktiga Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme, kuues 21 punktiga Võru Barrus Võrkpalliklubi ja seitsmes 13 punktiga Pärnu Võrkpalliklubi.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Homme kell 16.00 võõrustab Tartu Daugavpilsi ja Võru kohtub kodusaalis kell 17.00 Jekabpilsiga. Kell 17.00 mängivad Tallinnas Selver/TalTech ja Pärnu Võrkpalliklubi.