Hullumeelne mäng: Tiitlikaitsja Bigbank tegi pealinnas vigade paranduse

30.10.22
Tartu Bigbank. Foto: SK Duo

Meeste Balti liiga tabeli kaks esimest ehk Tartu Bigbank ja Selver/TalTech pakkusid tõelise maiuspala, pidades juba teise viiegeimilise kohtumise. Seekord võttis hooaja avamängus saadud kaotuse eest 3:2 (25:23, 19:25, 25:21, 22:25, 15:13) revanši Tartu.

Üles-alla kulgenud ülipõnevat kohtumist jäi kahjuks varjutama Selver/TalTechi nurgaründaja Oliver Orava jalavigastus, mistõttu ta kolmandas geimis 11:10 eduseisul mängust lahkuma pidi. Muus osas said võrkpallifännid suurepärase elamuse, sest kumbki meeskond ei suutnud liiga suurt üleolekut näidata ja võitja oli lahtine viimaste hetkedeni.

Tartu meeskonna resultatiivseimaks kerkis 28 punktiga (+14) hooaja parima esituse teinud Matej Šmidl, 18 punkti (+9) lisas Timo Lõhmus ja 12 (+2) Taavet Leppik. Alar Rikbergi juhendava meeskonna vastuvõtt oli 53%, rünnak 46%, blokist saadi 11 (neist 5 pani Mart Naaber) ja servilt 4 punkti (20 viga).

Andres Toobali juhendatava Selver/TalTechi edukaimaks kerkis 16 punktiga (+5) Jan Markus Üprus, 15 punkti jäi nii Andri Aganitsa kui Rauno Tamme arvele. Blokiga teeniti samuti 11 punkti, servil löödi samuti 4 ässa (14 viga).

Tabelis on Bigbankil nüüd  18 punkti ja Selver/TalTechil 15 punkti.

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

Mängu käik:

Selver/TalTechi algkoosseis: Leo Meyer, Jan Markus Üprus, Rauno Tamme, Oliver Orav, Andri Aganits, Marx Aru, libero Johan Vahter.

Bigbanki algkoosseis: Markkus Keel, Matej Šmidl, Timo Lõhmus, Taavet Leppik, Mart Naaber, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Bigbank läks avavaatuses Selver/TalTechi eksimuste järel 6:3 ette ja Andres Toobal kasutas mõtlemisaega. Avageim kulges Tartu dikteerimisel, Lõhmuse kavala punkti järel olid külalised ees 15:10. Ent Tallinna klubi jõudis Üpruse blokipunkti ja Aru rünnaku järel punkti kaugusele – 21:20 ja õige pea oli seis 22:22. Otsustavatel hetkedel olid siiski paremad Tartu mehed, võites geimi 25:23.

Teises vaatuses said väljakuperemehed oma mängu käima ja haarasid geimi keskel Orava rünnakust 15:12 edu. Šmidli servivea järel oldi ees juba 22:16 ning geim võideti 25:19. Kolmandas geimis oli Selver/TalTech pidevalt eduseisus, kuid seisul 11:10 pidi vigastuse tõttu mängust lahkuma Orav, teda tuli asendama lätlane Eduards Stiegelis. Tartu viigistas 11:11 ja edasi mindi punkt-punktis, ent geimi lõpus lagunes Selver/TalTechi mäng täielikult ja Tartus võitis 25:21. Tartu rünnakuid juhtis Keele asemel  Järv, hiljem tuli Keel tagasi.

Neljas geim näis esimese hooga kulgevat ühekülgselt – Bigbank pääses kärmelt 8:2 ette – kuid Andres Toobali vangerdused koosseisuga tõid nad mängu tagasi. Jõuti 15:15 viigini ja uuesti 22:22 viigini ning seejärel haarati juba omakorda 24:22 eduseis! Geimi lõpetas Järve soe pall, seis seega viigis 2:2. Neljandas geimis vahetasid mõlemad peatreenerid palju.

Viiendas vaatuses andis Selver/TalTechi sidemängija Meyeri punkt kodumeeskonnale 6:4 edu ja pooli vahetati nende 8:5 juhtimisel. Tristan Tähe punkt suurendas vahe 9:5-le ja Üprus 10:17-le. Bigbank tuli kahel korral punkti kaugusele (11:10, 12:11) ja viigistas siis 12:12. Seejärel ründas edukalt Aru, ent sellele vastas Šmidl – 13:13. Matšpallini jõudis ikkagi Tartu – 14:13 ja see vastase eksimusest ka realiseeriti. Geim Tartule 15:13 ja mäng 3:2.