Eesti meeste ja naiste klubid tutvustasid ühisel pressikonverentsil uue hooaja eesmärke

29.09.22

Neljapäeval Unibeti spordibaaris toimunud Eesti meeste ja naiste klubide ühisel pressikonverentsil tutvustati uue hooaja eesmärke. Üritus on järelvaadatav Postimehes.

Meeste Balti liigas osaleb sel hooajal neli klubi Eestist ja kolm Lätist. Mänge näeb otsepildis Postimehe vahendusel, valitud kohtumised tuuakse võrkpallisõpradeni ka Duo 5 vahendusel.

Eesti klubidest teeb pärast pikka pausi taas kaasa Barrus Võru Võrkpalliklubi, samuti Pärnu Võrkpalliklubi, Selver/TalTech ning tiitlikaitsjana Tartu Bigbank. Lätist osalevad RTU/Robežsardze Jurmala, Jekabpilsi Luši ja Ezerzeme/DU.

Balti liiga põhiturniiril mängitakse neli ringi kodus-võõrsil süsteemis. Uuendusena kindlustab sel hooajal põhiturniiri võitja koha Final Four’is, 2. kuni 7. kohale tulnud meeskonnad selgitavad play-offides ülejäänud 3 finaalturniiril osalevat meeskonda. Play-offides kohtuvad omavahel 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Play-off on 2-mänguline, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja kuldne geim. Finaalturniir toimub 4. ja 5. märtsil. Balti liiga põhiturniiri mängutulemuste alusel, sh ka mängud teise riigi meeskondadega, reastuvad Eesti meistrivõistlustel mängivad Eesti võistkonnad asetustesse 1.-4.

Balti liiga hooaja avamängus kohtuvad 1. oktoobril kell 17.00 Tartu Ülikooli spordihoones Tartu Bigbank ja Selver/TalTech. 2. oktoobril kell 17.00 kohtuvad hooaja esimeses telemängus Võrus Barrus Võru VK ja Pärnu VK.

Vaata ajakava ja tulemusi. 

Peatreenerite kommentaarid:

Oliver Lüütsepp, Barrus Võru VK peatreener: “Ma usun, et tuleb küllaltki tasavägine hooaeg ja eks varsti ole näha, kus meie seal positsioneeruma hakkame. Tahaks, et mehed lähevad riietusruumist välja igat mängu võitma ja mängu lõpuks näeme, mis see tulemus on. Usun, et me peksa saama ei hakka ja liigat domineerima ka mitte, eks me kusagil seal vahepeal oleme ja loodame, et suudame Võru inimestele pakkuda atraktiivset ja head võrkpalli, küll siis see tulemus tuleb sellega kaasa.”

Andres Toobal, Selver/TalTechi peatreener: “Ma ei pane sellele võistkonnale survet peale, et meil on vaja kindlasti mingeid karikaid võita. Selge on see, et me tahaksime kindlasti olla nende karikate väljamängimise juures, finaalides. Aga kuidas see võistkond kokku on pandud minu idee mõttes – leida piisavalt kogenud mehi, kes oleksid piisavalt professionaalid, meil on teatud hulk töö kõrvalt tegijad ja on ka potentsiaaliga noored, keda tahaks mõne aasta jooksul näha liigas suuremat rolli mängivate meestena. Üritasime leida head kooslust.”

Alar Rikberg, Tartu Bigbanki peatreener: “Tänavune hooaeg tuleb hoopis teistsugune, me ei näe enam ühe meeskonna domineerimist nagu eelmine hooaeg. Bigbank Tartu eelmise hooaja põhikuuikust viis meest on lahkunud, neli neist läks välisklubidesse, mille üle on väga hea meel, ja meeskonna kapten Kert Toobal on ülisuure tõenöosusega võrkpalli juurest lahkunud. Ehk meie meeskond on väga teistsugune ja ka liiga tulemused on sellevõrra teistsugused. Peatreenerina on algav hooaeg hoopis väljakutsuvam.”

Toomas Jasmin, Pärnu VK peatreener: “See hooaeg meil on selline koosseis, kus Eesti poistest paljud on pidanud seni varumeeste pingil istuma. Nüüd saavad nad võimaluse mängida ja ma arvan, et see on koht, kus ennast näidata. Proovime see hooaeg kiiremini nii-öelda ree peale saada, kui mõned viimased aastad. Ma loodan, et me jõuame nii karikavõistluste kui Eesti meistrivõistluste finaali ja Balti liiga Final Four on samuti eesmärk.”