Cronimet liigas saab näha Eesti klubide vastasseise: mida suudab heas hoos Võru Barrus Selver/TalTechi vastu?

08.02.24

Sel nädalal tulevad Eesti klubid Cronimet liigas väljakule reedel ja pühapäeval. 

Reedel, 9. veebruaril toimub kell 19.00 kaks mängu, kus kohtuvad omavahel Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi ning Selver/TalTech ja Võru Barrus Võrkpalliklubi. Tartu ja Pärnu kohtumine on otsepildis nähtav nii Duo 5 kui Postimehes, teine kohtumine Postimehes.

Kaks mängu toimub Eesti klubide osalusel ka pühapäeval, 11. veebruaril, kui kell 17.00 võõrustab Pärnu VK Võru Barrust ja samuti kell 17.00 kohtub Bigbank kodusaalis Jekabpilsi Lušiga. Needki mängud on nähtavad Postimehe vahendusel.

TABELISEIS: Liidermeeskond Selver/TalTechil on 52 punkti ja põhiturniiri esikoht kindlustatud, Tartu Bigbankil teisena 38 ja Võru Barrusel kolmandana 30 punkti. Pärnu VK hoiab 27 punktiga neljandat kohta.

Vaata täielikku tabeliseisu. 

Liidermeeskond Selver/TalTech ja Võru Barrus mängivad reedel Tallinnas TalTechi spordihoones. Liigatabelis on Selver liider ja viimasel ajal väga heasse hoogu tõusnud Võru meeskond kolmandal kohal, võidetud on viis viimast kohtumist. Viimati saadigi kaotus just Selverilt.

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal ootab kõva vastasseisu. “Võru on olnud superhoos viimasel ajal ja meil tuleb kindlasti maksimaalselt pingutada, et mängus püsida. Meile on korralik võitlus samuti vajalik, et enne play-offe hea hoog leida. Oleme küll põhiturniiri võitnud ja tegeleme mõnes mõttes ka suuremate eesmärkidega, aga keskendumine peab säilima. Teeme kõik endast oleneva, et neid pidurdada,” ütles Toobal.

Barruse peatreener Oliver Lüütsepp loodab head hoogu hoida. “Viimane mäng nendega oli meil ilma Renatota (meeskonna rünnakuliider Renato Santos-toim) ja olime oma rütmist väljas. Aga need viiest viis võitu on olnud kodusaalis, nüüd saame end võõrsil proovile panna. Püüame enesekindlust hoida, aga selge see, et Selver on suveräänne liider ja peame korraliku esituse tegema, võimalusi kindlasti on,” sõnas peatreener. “Pärnu kohtumise osas on veidi teadmatust seoses Renee Teppani meeskonnast lahkumisega. Eks see selgub, mismoodi nad edasi mängivad.”

Pärnu juhendaja Toomas Jasmini meeskonnas on hetkel probleeme omajagu. “Oleme viimasel nädalal olnud sellised poolikud, Jörgen Vanamõisa vigastas hüppeliigest ja Tony Tammiksaar haigestus, lisaks veel Renee Teppani välismaale minek, mis on trenni kvaliteedile jälje jätnud. Hetkel peab diagonaalis hakkama saama Siim Rantanen, lisaks lisasime nimekirja ka ühe Audentese noore diagonaali. Toms Švans jääb praegu temposse, sest Vanamõisat pole, loodetavasti play-offideks on ta tagasi ja siis liigub Toms diagonaali,” kirjeldab Jasmin olukorda oma meeskonnas. “Tartu ja Võru vastu peame vastu pidama, loodetavasti varsti on puuduvad mehed tagasi ja saame tähtsateks mängudeks valmistuma hakata.”

Tartu Bigbank läheb oma teises kohtumises pühapäeval kokku Jekabpilsi Lušiga.

Peatreener Alar Rikberg peab hakkama saama kahe põhimeheta, keda ootab ees vigastusepaus. “Aleksander Eerma ja Mart Naabri vigastused on sellised, et vaevalt nad Cronimet liigas enam väljakule tulevad. Naabril on säärelihase rebend ja Eermal pöidlavigastus, hetkel näevad mõlemad vaeva, et tagasi tulla, aga eeldatav paus on umbes neli nädalat. Midagi teha pole, peame hakkama saama nendega, kes meil on ja eks see ole väljakutse kõigile. Oleme juba harjutanud uusi lahendusi ja leidnud võimalusi, kuidas neid realiseerima hakata,” kommenteeris Rikberg. “Punkte on meil allesjäänud põhiturniiri mängudega juurde vaja teenida ja eks me püüame neid saada.”