Cronimet liiga uus aasta algab Bigbanki ja Barruse kodumängudega, tabeliseis võib palju muutuda

04.01.24

2024. aasta esimesed kohtumised Cronimet liigas algavad Tartu Bigbanki ja Võru Barrus Võrkpalliklubi kodumängudega 6. ja 7. jaanuaril. Mõlemad Lõuna-Eesti klubid võõrustavad Daugavpilsi Ülikool/Ezerzemet, mänge näeb otsepildis ka Postimehe vahendusel. 

Liigatabelis on Tartu meeskond 30 punktiga teisel kohal, neist eespool on 36 punkti kogunud Selver/TalTech. Daugavpilsi klubi hoiab 20 punktiga kolmandat kohta ning Võru meeskond asub tabelis 15 silmaga neljandal kohal. Eesti klubidest on Pärnu Võrkpalliklubi 13 punktiga viies.

Vaata detailset tabeliseisu ja ajakava. 

Nädala avab laupäeval, 6. jaanuaril kell 18.00 Tartu Bigbanki ja Daugavpilsi kohtumine.

Seni on Bigbank liigas võitnud 10 ja kaotanud kaks mängu, seitsme võidu ja viie kaotusega Daugavpilsist saadi novembris jagu 3:0.

Tartu klubi peatreener Alar Rikberg alustas ühistreeningutega 2. jaanuaril. “Haigused on seljatatud ja kõik mehed tagasi trennis. Peame aasta esimesed nädalad läbi ajama kolme nooreta, kes valmistuvad U20 koondisega EEVZA turniiriks. Seetõttu on trennis ainult üks sidemängija. Aga muus osas on hästi, saime korralikult puhata ja nüüd tuleb kiiresti laupäevaks vormi saada. Pallitunnetuse jms osas pole seis nii hull, kui ma kartsin,” andis juhendaja hetkeseisust ülevaate.

“Vastase osas, siis palju sõltub, kas neil on kõik mehed olemas. Ka esimeses mängus oli neil puudu üks põhimees – Antons Nazarovs – ja eks nad olid nii blokis kui rünnakul seetõttu nõrgemad. Lisaks suutsime nende diagonaali kiirelt pingile mängida ja kaks geimi nad suurt vastupanu ei osutanud. Kolmandas hakkasid aga võitlema ja selliselt on Daugavpils väga ohtlik. Samamoodi teenisid nad ju mullu liigas pronksi. Tabeliseis näitab ka, et nad kehvad ei saa olla, vaid see ongi reaalsus ja pärast eesootavat nädalavahetust võib esinelikus olulisi muudatusi tulla,” lisas Rikberg.

Võru Barrus VK ja Daugavpils lähevad Võrus vastamisi pühapäeval kell 17.00. 

Võru Barruse peatreener Oliver Lüütsepp ütleb samuti, et puhkus kulus kõigile ära. “See väike eemalolek oli nii füüsiliselt kui vaimselt vajalik, aitab paremini keskenduda ja toob uue hingamise. Teisipäevast oleme taas ühiselt treeninud ja seis pole väga halb. Suure muutuse pidi üle elama meie brasiillane Renato, kel oli kodumaal 30 kraadi sooja ja kes on Eestisse naastes siin pidanud 50 kraadise muutuse üle elama. Aga ta sai eile villased sokid, nii et vast saab hakkama,” sõnas peatreener, kes tahab Daugavpilsi vastu kindlasti võitu.

“Eelmine mäng olin pettunud selle 3:2 tulemusega, sest tundsin, et olime neist üle. Aga nad on ikkagi tabeli kolmandad ja midagi on nad seal olemiseks ju teinud. Anname vastasele au, aga tahan kindlasti kodus ennekõike võitu, aga loodan ka kolme punkti teenida. Tabeliseisu osas on meil punkte hädasti vaja, et vahed suuremaks ei läheks.”