Cronimet liiga tegevjuhina alustab tööd Avo Keel

28.09.23
Avo Keel ja Hanno Pevkur Foto: Brit Maria Tael

Täna Tallinnas toimunud Eesti võrkpalli uue klubihooaja avaüritusel, kus tutvustati 2023-24 hooaja võistluste formaate, avalikustati Cronimet liiga uus tegevjuht, kelleks on endine tippmängija ja tunnustatud treener Avo Keel.

“Cronimeti tulek meeste Balti liiga nimisponsoriks on selle hooaja kõige suurem uudis, aga head uudised sellega ei piirdu. Tänu suursponsori toele saame viia liiga igapäevase juhtimise uuele tasemele. Alaliidul on hea meel, et saime kokkuleppele Avo Keelega, kes on teadmistega nii kodusest klubivõrkpallist kui ka Läti ja Leedu võrkpalli olukorrast üldisemalt, on ideaalne mees juhtima uues kuues hooaega alustavat Cronimet liigat,” kommenteeris võrkpalliliidu otsust alaliidu president Hanno Pevkur.

“Olen sarnases ametis kunagi ammu, aastal 1999, juba olnud, aga aeg, alaliit ja klubid on selle ajaga tundmatuseni muutunud,” ütles Keel esimeses klubidele peetud kõnes. “Tänaseks on mul kogemus nii alaliidu kontori poolelt, olen osalenud klubi juhtimises, töötanud treeneri ametis nii klubide kui erinevate rahvuskoondiste juures. Nüüd püüan anda endast kõik, et Cronimet liigas osalevatel klubidel oleks liigas hea toimetada ning liiga oleks sportlikus mõttes hästi korraldatud.” lisas ta oma esmaseid eesmärke kirjeldades.

Hooajal 2023-24 osalevad liigas 8 meeskonda – 4 Eestist, 3 Lätist ja 1 Leedust.

Eesti võistkonnad:

Bigbank Tartu, peatreener Alar Rikberg

Pärnu VK,  peatreener Toomas Jasmin

Selver/TalTech, peatreener Andres Toobal

Barrus Võru VK, peatreener Oliver Lüütsepp

Läti võistkonnad:

RTU Robežsardze/Jurmala, peatreener Raimonds Vilde

Ezerzeme/Daugavpils Universitāte, peatreener Rihards Puķītis

Jēkabpils Lūši, peatreener Mārcis Obrumans

Leedu võistkond:

Gargždai Amber Volley, peatreener Austris Stals

Cronimet liiga põhiturniiril mängitakse 3 ringi kodus-võõrsil süsteemis. Põhiturniir algab 1. oktoobril ja lõppeb 18. veebruaril. Põhiturniiri järel mängitakse 2-mänguline play-offid. Play-offides kohtuvad omavahel 1. vs 8.; 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Play-off on 2-mänguline, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja “kuldne geim”.

Play-off mängud on planeeritud 24. veebruarile ja 2. märtsile. Nelja meeskonna vaheline kahepäevane finaalturniir Final Four toimub 8.-10. märtsil põhiturniiri võitja kodusaalis.