Cronimet liiga nädalavahetus toob kodumängud Pärnule ja Selver/TalTechile

12.01.24
Selver/TalTechi meeskond. Foto: Helen Hunt/Selver/TalTech

Laupäeval ja pühapäeval peetakse Cronimet liigas Eesti klubide osalusel neli mängu. Esmakordselt on uuel kalendriaastal võistlustules liiga liider Selver/TalTech ja Pärnu Võrkpalliklubi, kes mõlemad saavad kasutada kodusaali eelist. Mõlemad mängud on otsepildis nähtavad ka Postimehe vahendusel.

Liidrikohal asuv Selver/TalTech on seni võitnud kõik 12 kohtumist ning on kogunud 36 punkti. Teine on kahe kaotuse ja 33 punktiga Tartu Bigbank, kel on liidrist üks mäng rohkem peetud. Kolmas on 20 punktiga Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme ja neljas 18 silmaga Võru Barrus Võrkpalliklubi. Eesti klubidest on Pärnu 13 punktiga viies. RTU Robežsardze/Jūrmala hoiab 12 punktiga kuuendat positsiooni, Gargždai Amber Volley on samuti 12 punktiga seitsmes ja Jekabpilsi Luši 6 punktiga kaheksas.

Vaata detailset tabeliseisu. 

Laupäeval, 13. jaanuaril kell 18.00 võõrustab Selver/TalTech Leedu klubi Gargždai Amber Volleyt ning pühapäeval kell 17.00 lätlaste RTU Robežsardze/Jūrmalat. 

Selver/TalTechi peatreeneri Andres Toobali sõnul on pikem puhkus möödunud töiselt. “Saime piisavalt puhata ja siis hakkasime taas treenima. Aasta lõpp oli tõusude ja mõõnadega, viimane võit Võru üle tõi aga positiivseid noote juurde. Nurgaründajate osakonnas on meil olnud puudujaid, mis on ka trenne mõjutanud ja nii on teised pidanud oma mugavustsoonist rohkem välja astuma. Mängule läheme aga ikka maksimumi andma, et punkte võita. Iga mänguga läheb surve suuremaks, sest kõik tahavad olla esimesed, kes meie vastu võidu kirja saavad. Aga peame sellele vastu pidama ja oma asja edasi ajama. Proovime mõelda iga punkti peale, mitte võidu peale,” kommenteeris Toobal.

Pärnu Võrkpalliklubi kohtub laupäeval kell 19.00 RTUga ning pühapäeval kell 15.00 Amber Volleyga. 

Pärnu meeskonna peatreener Toomas Jasmin loodab lähikonkurentide vastu positiivseid tulemusi. “Pikem paus on meeskonnale mõjunud positiivselt, just selles mõttes, et kõik said eemalduda ja siis uue hooga tagasi kokku tulla. Trennid lubavad nädalavahetuselt loota kõva võitlust ja siis ka edu. Igal juhul läheme vihaselt neile mängudele vastu. Kindlasti tuleb oma asjadega hästi hakkama saada, sest mõlemad vastased on võimelised hästi mängima,” sõnas Jasmin.