Cronimet liiga avamängus suurfavoriitide vastasseis

30.09.23

Meeste võrkpalli Balti liiga, mis nüüdsest kannab nime Cronimet liiga, alustab 2023-24 hooaega pühapäeval, 1. oktoobril. Uue hooaja kõige esimeses mängus kohtuvad omavahel eelmisel klubihooajal kahepeale kõik kolm karikat võitnud meeskonnad – valitsev Eesti meister Selver/TalTech ja valitsev Balti meister ning Aadu Luukase karikavõitja Bigbank Tartu. Mäng TalTechi spordihoones algab kell 17:00.

Eelmisel aastal kohtusid need klubid omavahel 9 korda. Balti liiga põhiturniiril võitsid tartlased Taltechi kolmes mängus. Aasta tagasi mängiti samade meeskondade vahel samuti liiga avamäng. Tookord Tartus peetud lahingu võitis Selver/TalTech 3:2. Samamoodi tasavägine oli kuu aega hiljem mängitud järgmine vastasseis, aga ka siis jäi sama tulemusega peale Tartu. Juba kindlamalt võitis Bigbank selle kalendriaasta alguses mängitud kohtumised – jaanuaris kodus 3:0 ja veebruaris Tallinnas 3:1. Nii et Balti liiga põhiturniiril jäi mängude skoor 3-1 Bigbank Tartu kasuks.

Kindlalt 3:0 võitis Alar Rikbergi juhitud ülikoolilinna meeskond Selver/TalTechi ka detsembri keskel mängitud Aadu Luukase karikafinaalis. Mis tähendas, et märtsi lõpus alanud Eesti meistrivõistluste finaalseeria ajaks oli tänaste peategelaste omavaheline mängude seis juba 4-1 Bigbanki kasuks. Aga siis suutsid Andres Toobali hoolealused end kokku võtta ja väga paljudele üllatusena võitsid nelja võiduni peetud seeria ilma mängugi kaotamata. Kaks viimast mängu, sealhulgas seeria viimane Taltechi spordihoones, olid tasavägised 3:2 mängud, aga seda mäletavad vaid ajaloolased. Nii lõppeski eelmise hooaja Selver/TalTech vs. Bigbank Tartu vastasseis mängudega 4-5 ja karikatega 2-1 tartlaste kasuks.

Selver/TalTechi kapten Andri Aganits: “Meil on hea meel, et see hooaeg saab alguse samas saalis, kus see kevadel meie jaoks nii edukalt lõppes! Oleme natuke erinevas seisus, meil on tartlastega võrreldes hooajaeelset mängupraktikat veidi vähem. Hooaja algusele omaselt tuleb ilmselt tõuse ja mõõnasid mõlemal meeskonnal, aga ma loodan, et tuleb hästi põnev mäng!”

Bigbank Tartu peatreener Alar Rikberg: “Minul on sel hooajal väga mõnus meeskond, palju toredaid ja ühtehoidvaid inimesi. Ma ei ütle, et oleme peamised favoriidid kõikides sarjades, ja et me peaksime kõik karikad võitma, aga me võtame sellise plaani, et me areneme ja muutume iga päev, iga nädal ja iga kuu järjest paremaks. Ja kui me seda õigesti teeme, küll meile ka siis midagi näppude vahele jääb.”

Selver/TalTech – Bigbank Tartu mäng algab TalTechi spordihoones pühapäeval, 1. oktoobril kell 17:00. Mängust teevad otseülekande telekanal Duo 5 ja Postimees.ee

Ülejäänud kaks Cronimet liigas osalevat Eesti klubi alustavad oma hooaega neljapäeval, 5. oktoobril kui kell 19:00 mängivad Võru Spordikeskuses Barrus Võru VK ja Pärnu VK. Sellest mängust näeb otseülekannet Postimees.ee vahendusel.

Cronimet liiga põhiturniiril mängitakse 3 ringi kodus-võõrsil süsteemis. Põhiturniir lõppeb 18. veebruaril. Põhiturniiri järel mängitakse 2-mängulised play-offid, kus selgitatakse 4 meeskonda, kes osalevad 8.-10. märtsini toimuval nelja meeskonna finaalturniiril. Final Four mängitakse põhiturniiri võitja kodusaalis.