Cronimet liiga 2023. aasta viimased duellid: Barrus võõrustab liider Selver/TalTechi ja Bigbank Pärnut

20.12.23
Võru Barruse ja Selver/TalTechi kohtumine. Foto: Helen Hunt/Selver/TalTech

2023. aasta viimased Cronimet liiga mängud toimuvad 21. detsembril, mil kohtuvad Võru Barrus Võrkpalliklubi ja Selver/TalTech ning Tartu Bigbank ja Pärnu VK. Mõlemad mängud algavad kell 19.00 ja on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel, Võru ja Selver/TalTechi mõõduvõtt ka Duo 5 ekraanil.

Liidrikohal lõpetab 2023. aasta igal juhul Selver/TalTech, kes on võitnud kõik 11 senipeetud mängu ja kogunud 33 punkti. Teisel positsioonil on nädalavahetusel Aadu Luukase karikavõistluste finaalis Selverist 3:2 jagu saanud Tartu Bigbank 27 punktiga. Võru meeskond hoiab 15 punktiga neljandat ja Pärnu 13 punktiga kuuendat kohta.

Vaata detailset tabeliseisu ja ajakava. 

Selver/TalTechi peatreener Andres Toobal sõnas aasta viimase mängu eel, et tahaks pärast karikakaotust saada positiivseid emotsioone. “Selge see, et meil pole praegu lihtne olla, aga mingit  ärakukkumist ei tule usutavasti. Elu läheb edasi ja tuleb end uuesti mobiliseerida. Mida varem me olnu unustame, seda parem. Positiivse poole pealt loodan, et ehk oli karikafinaal meile äratusekellaks, et mingeid asju parandada, mis logisesid juba enne seda mängu. Võru on kindlasti näljane ja tahab ka aasta ilusti lõpetada. Aga ka meie ei lähe sinna midagi kinkima, tahame võita ja ilusa mängu teha,” kommenteeris Toobal.

Pärnu klubi juhendaja Toomas Jasmin tõdeb, et pühademeeleolu on ka tema meeskonnas võimust võtmas. “Eks kõik on natukene mõtetega jõuludes, seda on tunda. Aga see ei tähenda, et me Tartule midagi lihtsalt tahaks anda. Midagi uut pole me vahepeal välja mõelnud, püüame asju ikka trennis tööga paremaks saada. Andrus Raadik on haige ja tema homme ilmselt kaasa ei tee,” andis Jasmin hetkeseisust ülevaate.

“Hooaja esimese poole kohta ütleksin, et saab paremini. On mingid mängud, mis jäävad kripeldama, näiteks kodus Daugavpils, ja ka Selveri mäng, kus 22 serviviga tegime ja veel mõned. Aga uuel aastal uue hooga ja tuleb hakata võite juurde saama,” lisas ta.

Viimati Cronimet liigas Bigbankile alla jäänud Võru Barruse meeskonna peatreener Oliver Lüütsepp tahab samuti aasta edukalt lõpetada. Barruse jaoks on oma fännide ees mängimine lisaboonus. “Kodus ei saa me oma fännide ees kunagi allahindlust teha. Seega tahame muidugi aasta ilusti lõpetada, aga üks asi on tahtmine, teine see, kuidas välja tuleb. Eks palju oleneb ka sellest, kuidas Selver on karikafinaali kaotusest üle saanud ja kuidas see neid veel mõjutab või ei mõjuta. Eelmine kodumäng nendega oli positiivne (jutt käib karika poolfinaali avakohtumisest-toim), seega mingid märgid räägivad meie kasuks,” sõnas Lüütsepp ja vaatas tagasi hooaja esimesele poolele.

“Kokkuvõttes positsioneerume me tabelis sellel kohal, mida väärime. Tahame palju ja oleme olnud lähedal ka tugevate alistamisele, aga midagi on puudu jäänud. Teise poolaasta tahame paremini suuta, peame trennis asju veel targemini ja suurema isuga tegema. Treenerina näen ma, et meil on teatud kohtades kasutamata potentsiaali ja selleks, et kõrgete kohtadeni küündida, tuleb see kätte saada.”

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg andis pärast karikafinaali meestele veidi puhkust ja esimene pallitrenn on alles täna õhtul. “Eks homme on selline tahtejõu näitamise mäng mõlemalt poolt. Suurt midagi kaalul pole ja saame loodetavasti pingevabalt mängida. Veidi keeruline on seis jätkuvalt haiguste rindel, päris 100% me kõik pole, aga tuju on hetkel arusaadavalt siiski hea. Loodan, et see karikavõidu pingelangus ei tule enne viimast mängu, vaid pärast seda. Siis tuleb teenitud motivatsioonipakett puhkuse näol, mehi tuleb hoida ja värskust samuti,” sõnas Rikberg.