Credit24 Meistriliiga võitjaks krooniti pika vaheaja järel Selver!

17.04.21
Selver krooniti Credit24 Meistriliiga võtjaks. Foto: Gertrud Alatare

Credit24 Meistriliiga finaal Selver Tallinna ja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel kujunes finaali vääriliselt viiegeimiliseks ja kolme lõviga karika sai pika vaheaja järel pea kohale tõsta Selveri meeskond.

Pealinna klubi võiduskoor oli 3:2 (21:25, 25:23, 14:25, 25:19, 15:13). Selver krooniti Baltikumi parimaks võrkpalliklubiks viimati hooajal 2013/2014. Lisaks Credit24 Meistriliiga tiitlile tuli Selver sel hooajal ka Eesti karikavõitjaks.

“Möödunud spordiaasta oli erakordne igas mõttes. Sportlased pidid kohanema oludega, mil treeningvõimalusi ja võistlusi mõjutas eriolukord. Samas tõi see Eestisse tagasi võrkpallurid, kes aastaid juba välisvõistkondades mänginud. Nii sai kodupublik võimaluse nautida põnevat ja maailmatasemel võrkpalli,” ütles Credit24 tegevjuht Ivo Popp. “Palju õnne tänastele võitjatele Tallinna Selverile! Ma tänan kõiki Credit24 Meistriliigas osalenud võistkondi, mängijaid, abipersonali ja taustajõude. Võrkpall on meeskonnasport ja hooaeg tõestas taaskord, et see pallimäng on meie rahvussport,” lisas Popp.

Kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Renee Teppan tõi Selveri kasuks täna 18 punkti (+5), Oliver Orav lisas 13 (+2) ning Mihkel Varblane 12 punkti (+7). Rainer Vassiljevi juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 55%, rünnakuid lahendati 44-protsendiliselt, blokiga saadi 10 ja serviga 6 punkti (eksiti 19 pallingul).

Saaremaa kasuks tõi Hindrek Pulk 23 punkti (+11), 16 silma (+7) lisas Keith Pupart ja 12 (+6) Carlos Wennder Lopes. Saaremaa vastuvõtt oli 43%, rünnak 44%, blokiga teeniti 13 ja serviga 10 punkti (18 viga).

Selveri juhendaja Rainer Vassiljev: “Paras triller ta täna oli, oli kõikumisi, oli kõike. Oli emotsionaalset ära kukkumist ja uuesti üles tulemist. Finaali vääriline mäng, mis pakkus kõike. Minu poolt kõige emotsionaalsem hetk oli mängu algus, kus me natuke uimased olime. Proovisin mehi ka oma sõnavõtuga äratada. Kiitus meestele ja klubile, mis seal salata, oleme hooajaga rahul.”

Selveri peatreeneri Rainer Vassiljevi pikem intervjuu:

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis ütles, et oleks tahtnud keerulise hooaja lõpetada võidukalt, ent mängijate üle tunneb ta uhkust. “Olen väga kurb, väga raske on seda kaotust vastu võtta. Tahtsin hooaja ühe tiitliga lõpetada ja see oli nii lähedal ja seetõttu on ka rohkem valus. Alustasime hästi ja uskusime endasse, aga Selver oli täna parem,” sõnas Kalmazidis. “Aga see, et liiga on nii tasavägine, on Eesti võrkpallile hea reklaam, kolm meeskonda olid sel hooajal üsna sarnasel tasemel ja oli palju tugevatasemelisi mänge.”

Saaremaa meeskonna üks liidreid, kogenud Keith Pupart ütles, et keerulist hooaega arvesse võttes on hõbedal kullaläige küljes.

Keith Puparti intervjuu:

Parimad mängijad:

MVP: Renee Teppan (Selver Tallinn)

Nurgaründaja: Kristaps Šmits (SK Jekabpilsi Luši)

Nurgaründaja: Oliver Orav (Selver Tallinn)

Libero: Johan Vahter (Saaremaa VK)

Temporündaja: Carlos Wennder Lopes (Saaremaa VK)

Temporündaja: Mihkel Varblane (Selver Tallinn)

Sidemängija: Renet Vanker (Selver Tallinn)

Diagonaalründaja: Hindrek Pulk (Saaremaa VK)

Mängu käik:

Selveri algkoosseis: Renet Vanker, Renee Teppan, Kristo Kollo, Oliver Orav, Marx Aru, Mihkel Varblane, libero Denis Losnikov.

Saaremaa algkoosseis: Filip Despotovski, Hindrek Pulk, Markus Uuskari, Keith Pupart, Sauli Sinkkonen, Carlos Wennder Lopes, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Avageim kulges finaalile omaselt tasavägiselt ja emotsionaalselt. Geimi keskel suutis Saaremaa Hindrek Pulga rünnaku järel kätte võidelda 16:14 eduseisu ning Keith Puparti vedamisel geimi lõpus paremini tegutseda. Puparti võimas pommlöök tõi Saaremaale esimese geimpalli seisul 24:19, kuid seda realiseeria ei suudetud nagu ka järgmist. Geim lõpuks siiski kodumeeskonnale tulemusega 25:21. Pupartilt avageimis 7 punkti.

Teine geim algas sama tasavägiselt kui esimene. Selver vahetas Kristo Kollo asemel platsile Andrus Raadiku. Renee Teppan viis Selveri juhtima 13:10 ja Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis kasutas seepeale mõtlemisaega. Mõnepunktiline vahe püsis, ent geimi lõpus jõudis kodumeeskond mitu korda punkti kaugusele. Viiginumbriteni siiski enam ei jõutud. Vahetusest servima tulnud Kollo lõi ässa, viies Selveri ette 24:21. Uuskari äss tõi Saaremaa veel punkti kaugusele (24:23), ent Teppan lõpetas teise geimi Selverile 25:23.

Uuskari järjekordne serviäss andis Saaremaale kolmanda geimi alguses 3:0 edu ja Pulga ässa ning rünnaku järel juhiti 7:3 ning Rainer Vassiljev kutsus Selveri mängijad aru pidama. Äss Sinkkonenilt ja Saaremaa oli ees 12:6 ning sellest Selver enam ei toibunud. Geim kindlalt Saaremaale 25:14 ja tiitlist lahutas neid vaid üks geim.

Neljandas vaatuses oli Selver justkui ümber sündinud ning haaras kiirelt 9:3 eduseisu. Oliver Orav käristas vahe juba 15:8-le ja see geim oli sarnaselt eelmisele ühepoolne ning lõppes Selveri 25:19 paremusega. Nii selgus võitja otsustavas viiendas geimis.

Otsustav geim algas paremini Selveri jaoks, kes läks Teppani rünnakust ette 5:3, ent Saaremaa viigistas 5:5. Punkt-punktis mindi kuni otsustavate hetkedeni. Pulk eksis rünnakul ja Selver pääses ette 13:11, ent järgmisel rünnakul lõi Pulk palli maha. Raadik tõi esimese matšpalli seisul 14:12, ent selle luhtas Pulk – 14:13 Selverile. Mängu lõpetas Pulga serviviga, geim Selverile 15:13 ja kogu mäng 3:2.