Credit24 Meistriliiga toob fännidele Tartu ja Pärnu vastasseisu

20.01.22
Pärnu VK vs Tartu Bigbank. Foto: Pärnu VK

Credit24 Meistriliigas peetakse eeloleval nädalavahetusel kolm kohtumist, millest eestlastele olulisim on pühapäeval kell 17.00 Tartus algav Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi mäng. Kohtumist näeb otsepildis Duo 5 ja Postimehe vahendusel.

Liiga suveräänsel liidril Bigbankil on 12 mängust kogutud 34 punkti, Pärnu meeskond on 10 mängust võitnud pooled ja hoiab 11 punktiga viiendat positsiooni.

Tartu käis väljakul ka eelmisel nädalavahetusel, alistades 3:0 RTU/Robežsardze/Jūrmala, Pärnu teenis viimati 9. jaanuaril toimunud mängus 3:0 võidu Tallinna Selveri üle.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg on hädas koroonaviirusest tingitud probleemidega. “Meil on siin olnud mõned positiivsed ja lähikontaktsed, seega eks nädala lõpp näitab, kes mängida saavad ja kes mitte,” ütles juhendaja. Liiga ja klubid võtsid hiljuti vastu otsuse, et kui meeskonnas on vähemalt 8 tervet mängijat, sealhulgas vähemalt üks sidemängija, siis mängud toimuvad.

“Jaanuaris võtame veidi rahulikumalt, teen rohkem tehnikatrenne ja lihvime spetsiaalseid elemente. Püüame protsessi nautida ning veebruaris hakkame vormi rohkem timmima. Ses osas mul suurt stressi pole, et peame põhiturniiri kindlasti võitma ja saaksime sellega ka finaalturniiri korraldusõiguse, sest kodusaali me sel ajal niikuinii kasutada ei saaks, see on teise üritusega hõivatud ja mängud toimuksid A Le Coqi spordihoones. Samas ka viimases mängus ei mänginud meil kõik põhimehed ja võitsime Jelgavat ikka 3:0,” sõnas liidermeeskonna juhendaja.

Pärnu on Rikbergi sõnul hakanud kindlamini mängima. “Uus temporündaja annab neile kindlasti palju juurde, samuti on brasiillasest sidemängija paremaks läinud ja on võtmas esimese sidemängija rolli. Negatiivse poole pealt on Pärnul olnud üsna pikk paus ja neil pole ka trennis väga võimalik kuus kuue vastu treenida, ses osas on meil eelis.”

Pärnu klubi peatreener Avo Keel sõnas, et uus tempomees Bogdan Mazenko on suureks abiks. “Uus täiendus osutus heaks leiuks, meie vahendite juures ei tea ju kunagi, kuidas selle värbamisega läheb. Brasiillase osas, siis tema mängis viimati täismängu haavatud Selveri vastu ja sellest väga põhjapanevaid järeldusi teha ei julge.”

“Aga tahaks öelda, et kõik mehed on veidi paremaks läinud ja õige pea peaks lisanduma veel üks mängija, mis peaks ka trennikvaliteeti tõstma. Seega loodan, et suudame hooaja teises pooles konkurentsivõimelisemad olla,” lisas Keel, kelle meeskond on seni koroonaviirusest pääsenud.

Ülejäänud mängudes kohtuvad laupäeval kell 17.00 RTU/Robežsardze/Jūrmala ja SK Jēkabpils Lūši (vaata live-skoori) ning pühapäeval kell 16.00 VK BIOLARS/Jelgava MSG ja Jekabpils (vaata live-skoori).

Vaata tabeliseisu ja ajakava.