Credit24 Meistriliiga põhiturniiri lõpp: kes kohtub kellega veerandfinaalis?

11.02.22
Credit24 Meistriliiga lõvid. Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eeloleval laupäeval ja pühapäeval peetakse Credit24 Meistriliigas viis mängu ja pühapäeva õhtuks on selge, kes kohtub kellega veerandfinaalis. Seejuures toimuvad kõik Eesti klubide põhiturniiri viimased kohtumised nende kodusaalides ja on otsepildis nähtavad Postimehes. 

17. veebruaril algavates veerandfinaalides kohtuvad võistkonnad järgnevalt: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6. ja 4. vs 5.

Algselt pidi toimuma kuus kohtumist, ent Jekabpilsi Luši andis reedel teada, et ei tule mitme mängija (sh sidemängijate) puudumise tõttu laupäevasele mängule TalTechiga kohale ning Eesti klubi teenis seega loobumisvõidu ja tabelisse 3 punkti. Jekabpilsi pühapäevane kohtumine Pärnu Võrkpalliklubi vastu toimub.

Liider Tartu Bigbank (43 punkti) on põhiturniiri võidu juba varem kindlustanud ja kohtub veerandfinaalis viimasena play-offi pääseva Daugavpilsi Ülikooli/Ezerzemega (11 punkti), kel enam tabelis kerkida pole võimalik.

Teisel kohal on 33 punktiga TalTech, kellest samuti keegi enam mööduda ei saa. Nende vastane on veerandfinaalis 18 punktiga seitsmendal kohal olev RTU/Robežsardze/Jūrmala, kel rohkem mänge pole.

Kohtadele kolmas kuni viies käib tihe rebimine ja siin on kõik lahtine. Kolmas on tabelis hetkel Gargždai Amber-Arlanga 25 punktiga ja neil on ees kohtumised Tallinna Selveri ja Bigbankiga. Tallinna Selver on samuti 25 punktiga tabelis hetkel neljas ja Gargždai mäng on nende jaoks põhiturniiri viimane. Head võimalused viiendalt kohalt neljandaks või kolmandaks tõusta on Pärnu Võrkpalliklubil (23 punkti), keda ootavad ees mängud Daugavpilsi ja kuuendal kohal oleva Jekabpilsi Lušiga (19 punkti).

Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel võrreldakse esmalt punkte, seejärel võitude arvu, siis geimide ja punktide suhet ning viimasena omavaheliste mängude tulemusi.

Nädalavahetuse mängud:

Laupäev, 12. veebruar:

16.00 (Pärnu SH) Pärnu VK vs Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme (vaata live-skoori)

18.00 (Sõle SH) Tallinna Selver vs Gargzdai Amber-Arlanga (vaata live-skoori)

Pühapäeval, 13. veebruaril:

14.00 (TÜ SH) Tartu Bigbank vs Gargzdai Amber-Arlanga (vaata live-skoori)

16.00 (Pärnu SH) Pärnu VK vs SK Jēkabpils Lūši (vaata live-skoori)

19.00 (TalTechi SH) TalTech vs Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme (vaata live-skoori)

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

Nelja meeskonna osalusel toimuv Final Four turniir toimub 25.-26. veebruaril Tartus A le Coqi spordihoones.

Tabeliseis enne nädalavahetuse mänge: