Credit24 Meistriliiga nädala avamängus kohtuvad tabeliliidrid Selver Tallinn ja Saaremaa

09.10.19
Selver Tallinna mängijad. Foto: Selver Tallinna Facebook

Credit24 Meistriliigas toimub sel nädalal seitse mängu, neist kaks Eestis. Neljapäeval kohtuvad omavahel tabeliliidrid Saaremaa VK ja Selver Tallinn ning pühapäeval kolmandal kohal paiknev Pärnu VK ning Saaremaa VK. Mõlemad Eestis toimuvad mängud on otsepildis nähtavad Postimehes.

Nädala avamatšis lähevad Kuressaares vastamisi tabeli kaks esimest meeskonda – Selver Tallinn ja Saaremaa Võrkpalliklubi. Mäng toimub neljapäeval, 10. oktoobril kell 19.00, vaata live-skoori.

Saaremaa sai hooaja esimeses mängus 3:1 jagu TalTechist ning teises alistati 3:2 Bigbank Tartu. Selver suutis esmalt alistada 3:2 Jekabpilsi Luši ja seejärel olla 3:0 parem Limbažist.

Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali on hooaja algusega rahul. “Pigem olen senise asjade käiguga rahul, oleme liikunud tõusvas joones. Esimene kohtumine oli sisseelamine hooaega, kus tahtmist oli palju, aga mängu algus ei sujunud. Edasi oli juba parem ning kohtumine ilma ühe rünnakuliidrita Tartu vastu oli juba korralik proovikivi mõlemale,” sõnas peatreener. “Selver on samuti teinud tubli alguse ja kuulub sel hooajal kindlasti tabeli ülemisse tippu. Kõik positsioonid on neil hästi komplekteeritud ja kogemust jagub ka, väga okei punt,” sõnas Tali homse vastase kohta.

Selver Tallinna abitreener Andres Toobal ütles, et Saaremaa vastu tuleb väljakule minna positiivse meelestatusega. “Saaremaa esimesed kohtumised pole väga sujuvad olnud, uusi mehi on palju ja nad pole veel oma mootorit täistuuridel käima saanud. Aga nende koosseis ja kvaliteet on kindlasti hea. Kui suudame positiivse suhtumisega peale minna, siis võiks olla hea võimalus nendega pusida. Kohtumine on Kuressaares ja meil ei tohiks pingeid olla, loodame Saaremaale kandadele astuda,” rääkis Toobal.

“Meie enda hooaja algus on ehk jätnud veidi petliku mulje, et oleme väga kõvad, pean silmas just kontrollmänge. Me lihtsalt alustasime teistest meeskondadest pallitrennidega varem ja kõik mehed olid kohe olemas ka. Esimesed liigamängud enam nii süsteemsed ei olnud, aga eks närvi ja pinget oli ka rohkem. Koosseis on meil kindlasti tugevam kui eelmisel aastal, on häid tulijaid,” kommenteeris Toobal Selveri hetkeseisu.

Nädala teine eeldatav põnevusmäng toimub pühapäeval, 13. oktoobril kell 17.00 Pärnus, kui kohalik Pärnu VK läheb kokku Saaremaaga. Vaata live-skoori.

Pärnu asub liigatabelis 4 punktiga kolmandal positsioonil, Avo Keele hoolealustel on kirjas 3:1 võit Limbaži üle ja 2:3 kaotus Jekabpilsilt.

Saaremaa peatreener Urmas Tali sõnul on Pärnu näol tegu samuti liiga paremikku kuuluva meeskonnaga. “Tasemelt on Pärnu esineliku meeskond, kvaliteeti neil jagub ja näis, mis mehed neil veel platsile tulevad,” rääkis Tali pühapäevase vastase kohta, kes veel täielikult komplekteeritud pole. ”

Pärnu juhendaja Avo Keel on oma meeskonna esimeste esitustega samuti rahul. “Üks võit ja tabelis 4 punkti, ei tohi nuriseda, arvestades meie ebakindlat olukorda,” ütles Keel, viidates puudustele meeskonna komplekteerituses. “Ühte nurgameest otsime pingsalt ja brasiillane Eder Levi Kock veel taastub vigastusest ning lähema kahe nädala jooksul kindlasti väljakule ei pääse,” sõnas peatreener, kes hetkel hindab võimalusi Saaremaa vastu pigem kesiseks. “Kui Saaremaa mängib oma keskmist mängu või alla selle ja meie õnnestume, siis võib mingi üllatusmoment seal olla. Aga kui Saaremaa teeb hea mängu ja meie ka hea, siis on jõudude vahekord hetkel siiski saarlaste poole kaldu,” lisas Keel.

Laupäeval toimub kolm mängu:

Kell 17.00 kohtub Bigbank Tartu Lätis sealse SK Jelgava Biolarsiga, vaata live-skoori.

Kell 18.00 mängivad SK Jekabpilsi Luši ja OC Limbaži/MSG, vaata live-skoori.

Kell 19.00 võõrustab RTU/Robežsardze Riias Taltechi, vaata live-skoori.

Pühapäeval toimub samuti kolm kohtumist:

Kell 17.00 mängivad Pärnus sealne Pärnu VK ja Saaremaa VK, vaata live-skoori.

Kell 17.00 lähevad Lätis vastamisi SK Jelgava Biolars ning TalTech, vaata live-skoori.

Kell 18.00 võõrustab RTU/Robežsardze Bigbank Tartut, vaata live-skoori.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.