Credit24 Meistriliiga liider Saaremaa võõrustab nädala avamängus Bigbank Tartut

14.10.20
Saaremaa meeskond. Foto: Joosep Martinson/Saaremaa VK

Sel nädalal toimub Eestis kolm Credit24 Meistriliiga kohtumist, neist esimeses lähevad reedel kell 19.00 Kuressaares vastamisi liider Saaremaa Võrkpalliklubi ja nende lähim jälitaja Bigbank Tartu. Kõik Eestis peetavad mängud on otsepildis nähtavad Postimehes.

Saaremaal on liigatabeli liidrina täisedu ja 12 punkti, võidetud on kõik neli senipeetud kohtumist. Tartu meeskonnal on kolmest mängist kirjas kolm 3:2 võitu ja punkte seega 6. Kolmandal positsioonil paikneb samuti 6 punkti teeninud TalTech, kes on võitnud neljast mängust kaks. Järgnevad Jekabpilsi Luši (5 punkti), RTU/Robežsardze/Jurmala (4 punkti) ja Pärnu Võrkpalliklubi (4 punkti). Eesti klubidest on Selver Tallinn üheksas, senise kolme mänguga pole võiduarvet avada suudetud.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg tõdeb, et favoriidikoormat kannab kindlalt vastasmeeskond. “Üsnagi selge on, et Saaremaa on favoriit, seda näitavad senised esitused, kus me oleme küll samuti võidukad olnud, aga napilt, Saaremaa on palju kindlam olnud. Ja see on seotud komplekteeritusega,” leiab Rikberg.

Lisaks pole samal päeval saarele reisimised tartlaste jaoks hästi lõppenud, aga töömeeste ja õpilaste tõttu minnakse mängule reedel otse bussist. “Kui eelmisel aastal nii oli, siis saime tunni ajaga duši alla. Reis sinna on pikk ja väsitav, aga tuleb midagi välja mõelda.”

“Meie võiduvõimaluseks peavad meie põhimehed õnnestuma, pingilt on meil abi tulud palju, aga võrdluses Saaremaaga pole meil siiski nii ühtlast meeskonda, seega alustajad peavad oma asjades hästi õnnestuma,” lisas peatreener. Ainsa mängijana ei saa jätkuvalt kaasa teha sõrmeluu murdnud temporündaja Alex Saaremaa.

Saaremaa meeskonna juhendaja Ioannis Kalmazidis tunnustab Tartut meeskonnana ja eeldab rasket mängu. “Tegu on liiga ühe parema tiimiga, kellel on huvitav kooslus kogenutest ja suurte ambitsioonidega noortest. Mulle meeldib nende meeskonna tasakaal, kaks väga kogenud meest sidemängija ja libero positsioonil ning noored ja vihased nurgad. Saab olema huvitav ja raske mäng, otsime nende nõrka kohta ja püüame selle ära kasutada,” rääkis Kalmazidis.

“Meie mängus mida suurt pole tarvis muuta – pole üht asja, milles oleme halvad, aga kõiges saame paremaks minna. Senised mängud näitavad, et mängime aina paremini, tiim loob oma identiteeeti just raskete mängudega,” lisab juhendaja.

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

Laupäeval kell 18.00 kohtuvad Tallinnas Selver Tallinn ja Leedu klubi Gargzdai Amber-Arlanga. Pühapäeval kell 17.00 võõrustab leedukaid Pärnu Võrkpalliklubi. Kahes ülejäänud mängus on nädalavahetusel vastamisi Läti klubid.

Liigamängude pileteid saab nüüd osta Piletikeskusest.

Credit24 Meistriliiga mängud 16.-18. oktoobril:

16.10 kell 19.00 (Kuressaare SH) Saaremaa VK – Bigbank Tartu, live-skoor

17.10 kell 18.00 (Audentese SH) Selver Tallinn – Gargzdai Amber-Arlanga, live-skoor

17.10 kell 18.00 (Jekabpils) SK Jēkabpils Lūši – RTU/Robežsardze/Jurmala, live-skoor

18.10 kell 16.00 (Jekabpils) SK Jēkabpils Lūši – VK BIOLARS/Jelgava, live-skoor

18.10 kell 17.00 (Pärnu SH) Pärnu VK – Gargzdai Amber-Arlanga, live-skoor

COVID-19 leviku tõkestamiseks on Eesti Võrkpalli Liit koostöös Eesti Olümpiakomiteega loonud põhimõtted, millest võrkpallimängudel lähtuda tuleb: 

  • Pealtvaatajate kuni 50-protsendiline täitumus ja hajutatus saalis.
  • Keelatud on pasunate kasutamine.
  • Pealtvaatajad peavad kandma maski. Korraldajal on selleks variandid: võetakse ise kaasa, võimalik osta kohapeal või pileti hinna sees ning jagatakse kohapeal.
  • Hajutatud istumine, järgides 2+2 reeglit.
  • Maski kandmine korraldajal (teenindaval personalil, lauakohtunikud jne).