Credit24 Meistriliiga klubid tutvustasid uue hooaja eesmärke

23.09.20
Credit24 Meistriliiga hooaja avamine. Foto: Gertrud Alatare

Fotografiskas toimunud võrkpalli Credit24 Meistriliiga ja naiste Balti liiga ning Eesti meistriliiga ühisel hooajaeelsel pressikonverentsil tutvustati võistkondi ning räägiti eelseisva hooaja eesmärkidest.

Credit24 Meistriliigas oasleb sel hooajal 10 klubi, viis Eestist, neli Lätist ja üks Leedust. Koroonaviiruse leviku tõttu eelmisel hooajal võitjat ei selgunud, üle-eelmisel hooajal krooniti võitjaks Bigbank Tartu.

Liiga avamäng peetakse laupäeval, 26. septembril, kui Leedus kohtuvad sealne Klaipeda Amber Volley ja Saaremaa Võrkpalliklubi. Eestis toimub nädalavahetusel neli mängu.

Vaata Credit24 Meistriliiga tulemusi ja ajakava!

Kõik Eestis toimuvad mängud on otsepildis nähtavad Postimehes, Kanal 12 kannab üle viit põhiturniiri mängu ja Final Four´i.

Liiga suurtoetaja Credit24 tegevjuht Ivo Popp: “Algav hooaeg on Credit24 ja Eesti Võrkpalli Liidu jaoks juubelihooaeg, nimelt kümme aastat tagasi alustasime koostöös projekti “Võrkpalliväljakud korda!”. Käesoleva aasta kevad on koroonapandeemia tõttu olnud meile kõigile keeruline. Aga sellistel puhkudel on oluline meeles pidada seda, et sport ei ole ühtne kulgemine mitte ainult siis, kui kõik õnnestub, vaid ka olukordades, kus tuleb ette tagasilööke. Credit24 Eesti tegevjuhina on mul hea meel kinnitada, et meie oleme jätkuvalt Eesti võrkpalli taga. Oleme see taustajõud, kes teab, et igale langusele järgneb tõus, igale kaotusele võit või vähemalt põnev mäng, mis toob uusi vaatajaid tribüünidele, uusi harrastajaid saalidesse ja noori trennidesse. Püsigem terved, et saaksime neid põnevaid mänge jälgida ja taaskord tõdeda, et võrkpall tõesti on võrratu.”

Eesti klubid (et 2019/20 hooajal jäid klubivõrkpalli tiitlid välja jagamata, on sulgudes märgitud koht Credit24 Meistriliiga 2018/2019 hooajal/Eesti meistrivõistlustel):

 • Bigbank Tartu (1./EMV 2.) peatreener Alar Rikberg

Alar Rikberg: “Tartu mängib alati vähemalt ühe tiitli nimel, olgu see milline tahes. Esimesena saab püüda karikat, kui see käes, siis vaatame edasi. Tõsiselt rääkides, siis Saaremaa on sel aastal tugevam, neil on väga hea komplekteeritus. Pärnu on samuti tugevam, värvatud on kvaliteetsemad välismängijad. Selver ka selgelt parem, neil on hulk kogenud koondislasi ja ka TalTech on tugevam kui eelmisel hooajal. Nii ei jää meilgi midagi muud üle, kui et peame ka ise paremad olema. Meil on meeskonnas kümme mängijat samad nagu eelmisel aastal, hästi kokkumänginud seltskond.”

 • Saaremaa VK (2./EMV 3.) peatreener Ioannis Kalmazidis

Mänedžer Hannes Sepp: “Võtame algavat hooaega väga tõsiselt. Liiga tase on väga ühtlane ja midagi ennustada väga raske. Läheme iga mängu võitma ja karikat tahavad kõik, ka meie pole siin erandiks.”

 • Pärnu VK (3./EMV 1.) peatreener Avo Keel

Avo Keel: “Poolteist nädalat olen koos meeskonnaga koos saanud olla. Eri päevadel on meeskond eri näoga, vahed meeste võimekuses on olemas. Kindlasti näeb paremat Pärnut kui eelmisel hooajal, just kvaliteedilt.”

 • Selver Tallinn (5./EMV 5.) peatreener Rainer Vassiljev

Rainer Vassiljev: “See, kuidas meeskond platsil olema hakkab, ei tea veel öelda, sest õiged mängud alles alagvad. Trennipilt on mulle seni ootuspärane, oleme õiges kohas ja valmis liigat alustama. Tase on sel hooajal väga ühtlane.”

 • TalTech (8./EMV 6.) peatreener Janis Sirelpuu

Janis Sirelpuu: “Võistkonna tuumik on sälitanud, välja arvatud üks, täna veel valus minek Mihkel Nuudi näol. Me oole veel lõpliklt komplekteeritud, puudu on diagonaalründaja. Eesmärk tuleb siis seada, kui tiim koos on, aga kindlasti tahaks Credit24 Meistriliiga play-offi jõuda.

Läti võistkonnad:

 • RTU Robežsardze/Jurmala
 • VK Biolars/Jelgava
 • Jekabpils Luši
 • Daugavpils Universitāte/Ezerzeme

Leedu võistkond:

 • Klaipeda Amber Volley

Credit24 Meistriliiga põhiturniiril mängitakse kaks ringi kodus-võõrsil süsteemis. 23. detsember kuni 17. jaanuarini on liigas rahvuskoondiste kogunemiste tõttu mängupaus. Põhiturniir lõpeb 14. veebruaril. Põhiturniiri esimesed kaheksa meeskonda selgitavad play-off´is Final Four’ is osalejad. Play-off´is kohtuvad omavahel põhiturniiri 1. ja 8., 2. ja 7., 3. ja 6. ning 4. ja 5. koht. Mängitakse kahe võiduni.
Nelja meeskonna vaheline kahepäevane finaalturniir Final Four toimub 26.-27. veerbuaril põhiturniiri võitja kodusaalis. Seejärel jätkatakse Eesti meistrivõistlustega.

COVID-19 leviku tõkestamiseks on Eesti Võrkpalli Liit koostöös Eesti Olümpiakomiteega loonud põhimõtted, millest võrkpallimängudel lähtuda tuleb: 

 • Pealtvaatajate kuni 50-protsendiline täitumus ja hajutatus siseruumides. Seejuures peavad istekohad olema märgistatud.
 • Pealtvaatajad peavad kandma maski. Korraldajal on selleks variandid: võetakse ise kaasa, võimalik osta kohapeal või pileti hinna sees ning jagatakse kohapeal.
 • Hajutatud istumine, järgides 2+2 reeglit.
 • Maski kandmine korraldajal (teenindaval personalil, lauakohtunikud jne).
 • Sportlastele eraldi ruumid või sektor, et nad ei puutuks kokku pealtvaatajatega.
 • Pealtvaatajad jm kõrvalised isikud ei pääseks areenile/lavale, seejuures ära jätta publikumängud.