Credit24 Meistriliiga ja naiste liigade klubid tutvustasid uue hooaja plaane

02.10.19
Hooaja avaüritus. Foto: Gertrud Alatare

Täna toimus Põhjala pruulikojas Credit24 Meistriliiga ja naiste Balti liiga ning Eesti meistriliiga hooajaeelne pressikonverents, kus tutvustati võistkondi ning räägiti eelseisva hooaja plaanidest.

Credit24 Meistriliiga põhiturniiril osaleb viis Eesti klubi (Bigbank Tartu, Pärnu Võrkpalliklubi, Saaremaa Võrkpalliklubi, Selver Tallinn ja TalTech) ja neli Läti klubi (OC Limbaži/MSG, RTU/Robežsardze, SK Jēkabpils Lūši ja VK Biolars/Jelgava). Põhiturniir algab 2. oktoobril ning lõpeb 23. veebruaril. Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniir peetakse 12.-13. märtsil. Pärast Credit24 Meistriliigat peetakse viie Eesti meeskonna osalusel Eesti meistrivõistluste mängud.

Credit24 Meistriliiga hooaja avamäng toimub juba täna õhtul kell 19.00, kui Tallinnas TalTechi spordihoones lähevad vastamisi TalTech ja Saaremaa Võrkpalliklubi. Credit24 Meistriliiga kõik Eestis toimuvad mängud on otsepildis nähtavad Postimehes, Kanal 12 kannab üle viit põhiturniiri kohtumist ja play-offe. Lisaks näeb nii Postimehe kui Kanal 12 vahendusel Pärnu Võrkpalliklubi ja Saaremaa Võrkpalliklubi eurosarjamänge.

Täna allkirjastati ka uus, kolme aasta pikkune koostööleping liiga nimisponsori Credit24-ga. Credit24 tegevjuht Ivo Popp: “Credit24 on teinud Eesti Võrkpalli Liiduga koostööd juba mitu aastat, meil on olnud au olla selle auväärse spordiala taustajõuks. Meil on väga hea meel, et me saame järgneval kolmel aastal toetada spordiala, mis on kasvanud Eesti kõige popularsemaks, spordiala, mis ühendab tuhandeid silmapaare nii tribüünidel kui ekraanide taga. Usume koos teiega, et võrkpall on võrratu.”

Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur: “Võrkpalli Liidul on väga hea meel, et Credit24 kui kõik teised meie toetajad on meie selja taga. Ilma toetajateta ei oleks Eesti võrkpall sellel tasemel, kus ta on. Eratoetajate panus on märkimisväärne, see ei ole lihtsalt raha andmine, see on emotsioon ja midagi, mille pärast tuhanded inimesed mängudel käivad. Suur tänu ja pikka koostööd!”

Credit24 Meistriliigas osalevad klubid (sulgudes koht eelmisel hooajal):

Eestist:

 • Bigbank Tartu (1.)
 • Saaremaa VK (2.)
 • Pärnu VK (3.)
 • Selver Tallinn (5.)
 • TalTech (8.)

Lätist:

 • RTU/Robežsardze (4.)
 • OC Limbaži/MSG (10.)
 • VK Biolars/Jelgava (11.)
 • SK Jekabpils Luši (7.)

Eesti klubide peatreenerid tutvustasid pressikonverentsil hooaja eesmärke.

Bigbank Tartu, peatreener Andrei Ojamets

“Arvestades Tartu klubi ajalugu, siis ei saa meil seegi kord teisi eesmärke olla kui võita. Üritame paremini treenida, et seekord ka Eesti meistrivõistlused võita, meil on sel aastal meeskonnas inimesi, kelle pealt võin ka ise õppida. Kogemus ja noorus võivad ehk parema tulemuse anda.”

Saaremaa VK, peatreener Urmas Tali

“Selge see, et nii Eesti kui Balti liigas kõik, kes tahavad konkuretsis olla, siis eesmärk on finaalid ja võitmine. Ühtegi kerget mängu ei saa kellelegi olema. “Supp” on veel paksemaks läinud ja loodan, et publikule on sel hooajal mängud palju parema kvaliteediga kui mõnel varasemal aastal.”

Pärnu VK, peatreener Avo Keel

“Kõik positsioonid meie meeskonnas hetkeseisuga veel kaetud pole, otsime kahte mängijat. Seega tundub, et see hooaeg läheb meile veel raskemalt kui eelmine. Aga tahaks kõiki kiusata.”

Selver Tallinn, peatreener Alessandro Piroli

“Meie jaoks on põhieesmärk head ja organiseeritud võrpalli mängida. Olen leidnud siia mängijad, kes tahavad palju tööd teha. Seda näeme hooaja lõpus, kas meie töö kannab ka vilja. Paberil pole me favoriidid, ent paber ei mängi.”

TalTech, mänedžer Uku Rummi

“Eesmärgid on paremini mängida kui eelmisel aastal ja kevadel paremat võrkpalli näidata kui sügisel.”

Naiste Balti liigas osaleb kolm Eesti klubi, meistriliigas mängib viis naiskonda

Eesti naiste meistriliigas osalevad Tartu Ülikool/Bigbank, TalTech/Tradehouse, Famila Võru VK, Tallinna Ülikool ja uustulnuk Audentese SG/Noortekoondis. Põhiturniir algab 24. oktoobril ja lõpeb 26. veebruaril. Veerandfinaalid algavad 14. märtsil.

Eesti naiste meistriliigas osalevad klubid:

 •  Tartu Ülikool/Bigbank (1.)
 •  TalTech/Tradehouse (2.)
 •  Famila Võru VK (4.)
 •  Tallinna Ülikool (6.)
 •  Audentese SG/Noortekoondis (-)

Naiskondade peatreenerid rääkisid uue hooaja eesmärkidest.

Tallinna Ülikool, peatreener Sten Esna

“Eesmärk on medalitele mängida Eesti meistrivõistlustel ja karikavõistustel. Kui mõni mängija naiste koondise uksele koputaks või kanda kinnitaks noortekoondises, oleks hooaeg korda läinud. Tahan noortele anda võimaluse areneda ja loodan, et kõik teevad sammu edasi.”

TalTech/Tradehouse, peatreener Marko Mett

“Alustan viiendat hooaega TalTechis ja nii häid mängijaid pole mul selles naiskonnas enne olnud, selllise tiimiga ei saa madalamaid eesmärke olla kui kõik sarjad ära võita. Samas paljud on tööinimsed ja õppijad, meil on tüüpiline amaööörvõistkond, kus proovime kõigepealt tiimi ühtseks löögirusikaks vormida. Esimene eesmärk on seega võistkonnana kokku kasvada ja eks siis näis, kuhu kevadel välja jõuame.”

Audentese SG/Noortekoondis, peatreener Peeter Vahtra

“Balti liigas eesmärk on saada võimalikult hea ettevalmistus kevadiseks noorte EMi valikturniiriks. Oleme koondanud siia 2002. aastal sündinud ja nooremate parimad noored, kes selles EM-valiksarjas peavad osalema. Võistkond on noor, 10.-11 klassi õpilased ja mõned nooremadki. Tahame proovida eri koosseise ja anda kõigile mänguaega, saada tugevas liigas kogemusi.”

TÜ/Bigbank, peatreener Kristjan Kais

“Eesti liigas on meie ülesanne või eesmärk tõestada, et paberi peal neid võistlusi ei võideta. Meie võistkond on laias laastus sama tugev kui eelmisel aastal, kuus mängijat läks ja kuus tuli juurde. Meie plussiks on kokkumäng, sest tuumik on kaua koos olnud. Kindlasti tuleb põnev hooaeg, alahinnata ei saa kedagi.”

Famila/Võru VK, peatreener Raivo Jeenas

“Tahame nagu kõik teisedki medalit. Kas antakse, see selgub kevadel. Võistkond koosneb sündinud võrukastest, välja arvatud Mari-Liis Graumann.”

Vaata naiste meistriliiga ajakava, koosseise ja tulemusi.

Naiste Balti liigas osaleb kolm Eesti klubi (TÜ/Bigbank, TalTech/Tradehouse, Audentese SG/Noortekoondis), kolm Läti klubi (Jelgava/LU, VK miLATss, Riga Volleyball School) ja kolm Leedu klubi (TK Aušrine,TK Kaunas VDU, Alytaus Prekyba Parama). Põhiturniir algab 12. oktoobril ja lõpeb 2. veebruaril. Veerandfinaalid algavad 15. veebruaril ja nelja naiskonna osalusel peetav finaalturniir toimub 7.-8. märtsil.

Vaata naiste Balti liiga ajakava, koosseise ja tulemusi.

Naiste Balti liigas osalevad klubid:

Eestist:

 • TÜ/Bigbank (2.)
 • TalTech/Tradehouse(4.)
 • Audentese SG/Noortekoondis (-)

Lätist:

 • Jelgava/LU (6.)
 • VK miLATss (7.)
 • Riga Volleyball School (3.)

Leedust:

 • TK Aušrine (8.)
 • TK Kaunas VDU (5.)
 • Alytaus Prekyba Parama (1.)