Credit24 Meistriliiga esimene finalist on tiitlikaitsja Saaremaa VK

01.03.19
Saaremaa meeskond poolfinaalis. Foto: Gertrud Alatare

Täna ja homme Tartu Ülikooli spordihoones toimuva Credit24 Meistriliiga finaalturniiri esimeses poolfinaalis alistas Saaremaa Võrkpalliklubi 3:1 (34:32, 25:19, 20:25, 25:22) Läti esiklubi RTU/Robežsardze. Teine finalist selgub kell 20.00 algavast Bigbank Tartu ja Pärnu Võrkpalliklubi vahelisest poolfinaalist.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 15 punktiga (+7) Samuel Boehm, 11 punkti lisasid nii Fabian Plak kui Eddie Rivera. RTU edukaim oli Gatis Garklavs 21 punktiga (+7), 20 silma (+11) lisas Aleksandrs Avdejevs. Saaremaa vastuvõtt oli 42%, rünnakuid realiseeriti 44-protsendiliselt, blokipunkte saadi 9 (4 blokki pani Harri Palmar) ja servil löödi 5 ässa ning tehti 7 viga. RTU vastuvõtt oli 44%, rünnak 43%, blokipunkte kogunes 12 ja servipunkte 6 (eksiti 16 pallingul). Vaata Gertrud Alatare galeriid!

Saaremaal oli kasutada tunduvalt pikem pink ja peatreener Urmas Tali kasutas selle ka ära. “Tahtsime kogu “rosteri” läbi käia, et kõik saaksid võimaluse. Kvaliteeti peab mõlemal kuuikul olema niipalju küll, et RTU vastu hakkama saada ja oli ka. Oleks see mäng kolme geimiga lõppenud, oleks väga hästi olnud, lõppes neljaga, ka hästi,” sõnas Tali. Saaremaa üks põhijõude Eddie Rivera vigastas kolmanda geimi lõpus õnnetult põlve. “See nägu ütleb mulle, et ta homme mängib igal juhul,” kommenteeris peatreener Rivera olukorda. “Närvilisust meie mängus täna polnud, küsimus oli selles, kuidas saaksime Makowski ja Sami (Boehm) ja teiste tugevamad küljed täna välja tuua, et mängukindlus tuleks. Karli (Allik) pole ju pikk aega mänginud ja väsis täna pärast teist geimi. Avageimi lõpp läks nugade peale, aga siis tulid Siim Põlluäär ja Artis Caics sisse ja tegid otsustavad momendid. See näitas, milleks me võimelised oleme. Tänane oli kahtlemata võistkondlik võit ja kokkuvõttes usun, et oleme homseks finaaliks väga hästi valmis,” rääkis peatreener.

Saaremaa alustas koosseisus: Karli Allik, Eddie Rivera, Samuel Boehm, Lukasz Makowski, Fabian Plak, Harri Palmar, libero Johan Vahter. Meeskonnad ei jätnud esimeses poolfinaalis teineteisele mingit sisseelamise aega ja näitasid esimestest hetkedest väga võitluslikku mängu. Läti esiklubi haaras geimi keskel kahepunktilise edumaa 12:10 ning suutis seda mõnda aega hoida, minnes geimi lõpus Aleksandrs Avdejevsi vedamisel ette 20:17 ja sundides Saaremaa lootsi Urmas Tali mõtlemisaega võtma. RTU 21:19 eduseisul vahetas Tali väljakule Artis Caicsi ja Siim Põlluääre ning jõuti 23:23 viigini. Geimi lõpp oli tõeline maiuspala, kus mitmeid geimpalle oli kasutada mõlemal meeskonnal. Lõpuks suutis Saaremaa geimi võita 34:32.

Teist vaatust alustasid Saaremaa poolt samad mängijad, kes avageimi ehk sidemängija ja diagonaali rollis olid tagasi Makowski ja Boehm. Geimi esimene pool oli sarnaselt esimesele pigem RTU dikteerida ja geimi keskel suutsid Raimonds Vilde hoolealused välja võidelda 12:9 eduseisu. Saaremaa tempomehe Plaki võrgu kohalt toodud punkti järel jõudis Saaremaa siiski 12:12 viigini ning sai seejärel oma mängu ladusamalt käima. Rivera rünnaku ning Saaremaa blokipunkti järel juhiti 18:15 ning enam RTU ohtlikuks ei saanud. Saaremaa sai esimese geimpalli seisul 24:19 ja see tänu lätlaste praagile ka kohe realiseeriti. Geim seega Saaremaale 25:19.

Kolmandas geimis suutis RTU taas geimi keskel vahe sisse mängida, juhtides 16:13 ja geimi lõpus juba 19:14. Saaremaa tuli veel kahe punkti kaugusele 19:17, kuid Vladimirs Visockis suurendas taas vahe RTU-le 21:17-le, sama rünnaku ajal vigastas õnnetult jalga Rivera, kes platsilt lahkuma pidi. Tema asemele sekkus Helar Jalg. Geimi Eesti klubil päästa ei õnnestunud ja RTU võitis kolmanda geimi 25:20.

Neljandas geimis tegi Tali mitmeid vahetusi: väljakule tulid Põlluäär, Caics, Mihkel Tanila, Rauno Tamme, Jalg, Vahter ja Palmar. RTU asus geimi juhtima 6:4, ent tiitlikaisja jõudis 6:6 viigini. Geimi keskel suutis Saaremaa minna omakorda 13:11 ette ja Tamme blokist auti rünnaku järel oldi ees 14:12. Vahe püsis ning Avdejevsi eksimuse järel oli Saaremaa juhtimas 18:15. Geimi lõpp oli närviline ja täis vaidlusi, Avdejevsi eksimusest pääses Saaremaa juhtima 21:17. Lätlased vähendasid veel vahe kahepunktiliseks (22:20), kuid Jalg viis oma meeskonna taas kolmega ette – 23:20. Põlluäär tõi Saaremaale esimese matšalli seisul 24:21, ent seda realiseerida ei õnnestunud. Mängule pani punkti Põlluääär, geim saaremaale 25:22 ja kogu mäng seega 3:1.

Diagonaalründaja Samuel Boehm lisas, et Saaremaal jäi veel finaaliks varu. “Oli palju vahetusi ja ses osas oli huvitav mäng. Me suudame homme veel paremini tegutseda, meil olid poolfinaalis üsna suured pinged, aga õnneks saime hakkama,” rääkis Boehm, kes kritiseeris veidi kolmandat geimi. “Seal lasime jala veidi sirgeks, seda ei tohi lubada. Homme on meil ükskõik, kelle vastu kõik võimalused olemas, et võita. Tuleb ise keskendunult tegutseda,” lisas mängumees.

Kell 20.00 lähevad teises poolfinaalis vastamisi Bigbank Tartu ja Pärnu Võrkpalliklubi. Pronksimäng peetakse laupäeval kell 14.00 ning finaalmäng kell 17.00. Live-skoori saab jälgida SIIT.

Mõlemad poolfinaalid, pronksimäng ja finaal on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel. Bigbanki ja Pärnu VK vaheline poolfinaal ning Credit24 Meistriliiga finaalmäng on lisaks nähtavad Kanal12 vahendusel.