Bigbank Tartu ja Pärnu VK kindlustasid koha finaalturniiril

23.02.19

Koha Credit24 Meistriliiga Final Four’is kindlustasid Bigbank Tartu ja Pärnu VK. Rakvere VK ja Saaremaa VK saatus selgub homme kolmandas veerandfinaalmängus.

Bigbank Tartu – TalTech 3:0 (25:11, 25:16, 25:15), seeria 2:0 Tartule

Põhiturniiri võitja end kodusaalis üllatada ei lasknud ja võttis teises veerandfinaalmängus ülikindla 3:0 võidu. Kui mängueelses kommentaaris lootis Taltechi peatreener Janis Sirelpuu, et TalTech suudab tabada mõne Bigbank Tartu mõõnahetke ja favoriidid ära karistada, siis täna sellist võimalust siiski ei tekkinud. Vastupidi, Tartu näitas algusest lõpuni väga kindlat mängu ja kindlustas õigustatult koha kodusel finaalturniiril.

Kiidan mängijaid. Kui vahel endast eeldatavalt nõrgema vastu tekib häälestusega probleeme, siis seekord mitte. Kõik mehed olid mänguks valmis, tegime väga vähe omavigu, lõime tugevat servi, kõik sujus,” kommenteeris võidumängu Bigbanki peatreener Andrei Ojamets ja lisas, “kõik mehed said mängida, nüüd on tähtis finaalturniirini jäänud nädala jooksul terve püsida ja mitte üle pingutada.”

Võitjate punktid jagunesid ühtlaselt. 12 (+8) kogus Märt Tammearu, 11 (+7) lisas Meelis Kivisild, 10 (+4) Samuel Walker. Tartlaste põhipommitajat Hindrek Pulka kasutas Ojamets vaid esimeses geimis. Mängu tulemus otsustati ilmselt hetkel kui 1. geimis läks seisul 4:4 servima Dmytro Shlomin. Kui tartlaste sidemängija serviseeria lõpetas oli seis 16:4 …

Kaotajate poolel keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud. Parim oli nagu tavaliselt Mihkel Nuut enda kohta tagasihoidliku 9 (+1) punktiga. Külaliste kaotuse põhjused olid tartlaste survest tulenevalt ebaõnnestunud vastuvõtt (29%) ja sellest ka nõrk rünnakute realiseerimine (33%).

Pärnu VK – Selver Tallinn 3:0 (25:19, 25:17, 25:17), seeria 2:0 Pärnule

Hooaja kõige tähtsamas omavahelise mängus võttis Pärnu Selveri üle seljavõidu. Kui kolm eelmist, sealhulgas neljapäevane esimene veerandfinaalmäng, olid vägagi tasavägised, siis nüüd võttis kodumeeskond kindla võidu.

Pärnu VK peatreenerAvo Keel oli mängu tulemust kommenteerides tõsiselt elevil: “Nägin täna paari asja esimest korda oma treenerikarjääri jooksul. Esiteks seda, et geimi kaotab meeskond, kelle rünnakute protsent on 63 (Selveri rünnakute õnnestumine mängu 1. geimis, mille külalised kaotasid 19:25). Aga kuna me lõime selles geimis tervelt 6 servässa, siis sellest piisas. Ja mängu kokkuvõttes 14 ässa vaid 5 servivea kõrval on samuti erakordne. Tavaliselt öeldakse, et vastupidine suhe – 5 ässa ja 14 viga on enam-vähem normaalne tulemus.

Võitjate parim punktitooja oli Chizoba Neves Atu 20 (+14) punktiga, Illia Kovalov lisas 16 (+10), Taavet Leppik 12 (+10) punkti. Kovalov tõi pooled pärnakate blokipunktidest (3 blokki 6-st). Toms Svans lõi mängu jooksul 6 servässa, kokku sai Pärnu otse servist 14 punkti.

Taltechi parim oli Albert Hurt 15 (+10) punktiga.

Saaremaa VK – Jekabpils Lūši 3:0 ( 25:20, 25:21, 25:19), seeria 1:1

Saaremaa tõestas kodus, et kahe päeva tagune kaotus Jekabpilsi vastu oli tööõnnetus. Kodusaalis võeti kindel võit, mis on seda märkimisväärsem, et seda suudeti vaatamata diagonaalründaja Siim Põlluääre kahvatule mängule kahes esimeses geimis.

Võrkpall on tegelikult lihtne mäng,”oli Saaremaa peatreener Urmas Tali endale omaselt lahke kommentaare jagama, “tuleb serv korralikult vastu võtta ja rünnata nii nagu kokku lepitud. Täna see õnnestus. Nüüd puhkame ja üritame samast kohast homme ilma keskendumist kaotamata jätkata“.

Võitjate parim oli Eddie Rivera, kes tõi meeskonnale 12 (+10) punkti, aga lisaks sellele oli väga kindel ka vastuvõtul (72%). Rauno Tamme lisas 10 (+8), Harri Palmar ja kolmandas geimis Põlluäärt asendanud diagonaalründaja Samuel Boehm 7 punkti.

Kaotajate poolel tõi nurgaründaja Eriks Voronko 13 (+6) punkti. Täiesti kinni suudeti võtta Jekabpilsi diagonaalründaja Janis Medenis, kelle arvele jäi kolme geimiga vaid 6 punkti kasuteguriga -2.

Kolmas ja otsustav veerandfinaalmäng toimub Kuressaares pühapäeval kell 16:00.

RTU/Robežsardze – Rakvere VK 3:1 (25:17, 25:18, 22:25, 25:20), seeria 1:1

Riia tehnikaülikooli meeskond oli teises veerandfinaalmängus taas oma põhihooajal näidatud tasemel. Esimesed kaks geimi läksid kodumeeskonnale väga kindlalt. Kolmandas oli mäng tasavägine algusest lõpuni ja külalised suutsid võtta geimivõidu. Aga ei enamat, neljandas oli küll pikalt punkt-punktis mäng, aga tõelist võimalust geimi võita Rakverel siiski ei tekkinud.

Tänane vastane oli Credit24 Meistriliiga 3. koha vääriline. Võrreldes Rakvere mänguga tegid nad palju vähem omavigu, ka serv oli neil parem kui kaks päeva tagasi. Ise tundsime veidi puudust vigastatud Andris Õunpuust, kes oleks meile just vastuvõtus ühe lisakäigu andnud,” ütles Rakvere VK peatreener Andres Toode vahetult peale mängu, “kui tahame jõuda finaalturniirile, siis homme peame parandama oma servi ja kaitses bloki pidavust“.

RTU poolel säras nende nurgaründaja Armand Abolins 22 (+20) punktiga. Mehe rünnakute õnnestumise protsent oli 73 (26-st tõstest punktiks 19).

Rakvere meestest tõid enim punkte Taavi Nõmmistu 17 (+9) ja Markus Uuskari 14 (+6). Joonas Popman lõi mängus tervelt 4 serviässa.

Kolmas ja otsustav mäng toimub Riias pühapäeval kell 14:00.