Bigbank Tartu alistas Pärnu VK ja möödus tabelis Selverist

31.10.19

Credit24 Meistriliiga tänases ainsas kohtumises alistas kodusaalis mänginud Bigbank Tartu 3:0 (25:20, 25:20, 25:22) Pärnu Võrkpalliklubi ja tõusis liigatabelis teisele kohale.

Liiga tabeliseis on tihe, Bigbank möödus tänase võiduga Selver Tallinnast ning tõusis teiseks, punkte on neil 12. Liider on 13 punktiga Saaremaa VK, Selveril on kolmandana 11 punkti. Pärnu jätkab 9 punktiga neljandal real.

Vaata tabeliseisu.

Andrei Ojametsa juhendatava Tartu meeskonna vastuvõtt oli tänases kohtumises 43%, rünnakuid lahendati 53-protsendiliselt, blokist saadi 9 ja servilt 2 punkti (eksiti 10 servil). Bigbanki edukaim oli 15 punkti (+8) toonud Curtis Stockton, Albert Hurt lisas 9 (+5) ja Kevin Soo 8 punkti (+6).

Pärnu VK poolel tegi juba kaasa ka äsja meeskonnaga liitunud venelasest temporündaja Andrei Gvozdjov, kes tõi 10 punkti (+6). Avo Keele juhendatava meeskonna resultatiivseim oli aga 15 punkti (+10) toonud Taavet Leppik, Kristaps Platacs panustas 13 punkti (+4). Pärnu vastuvõtt oli 57%, rünnak 42%, blokiga saadi 6 ja serviga 3 punkti (vigu tehti 11).

Sel nädalal peetakse Eesti klubide osalusel veel kaks mängu.

TalTech – Pärnu VK, 2. novembril kell 17.00 (TalTechi spordihoone)

Pärnu peatreener Avo Keel: “Sellele kohtumisele vaatan täiesti neutraalse pilguga, eks neil on vaja end rohkem tõestada – midagi peab kunagi tulema ka hakkama.”

TalTechi juhendaja Janis Sirelpuu pole enda sõnul nädala teiseks mänguks veel palju valmistuda jõudnud. “Aukartust meil pole, kui Taavet Leppikul ei lase väga palju lüüa, siis on nende vastu võimalus küll. Eks nad meie vastu tulevad muidugi selgelt enesekindlamalt kui ehk mõne tabeli tipus oleva tiimi vastu,” rääkis Sirelpuu.

Bigbank Tartu – Selver Tallinn, 3. novembril kell 19.00 (TÜ spordihoone)

Selveri abitreener Andres Toobal: “Selleks mänguks seisab detailsem analüüs veel ees, aga teada on, et Tartu on kõva meeskond. Diagonaal Curtis Stockton on samuti tagasi ja see andis neile nurka jõudu juurde, kus Märt Tammearu ja Albert Hurt vabamalt tegutseda saavad. Võimatu võistkond pole, aga kindlasti väga raske. Meie läheme lihtsalt head mängu mängima ja loodame, et see toob tulemuse.”

Tartu peatreener Andrei Ojamets rõhutas taas liiga ühtlast taset sel hooajal. “See aasta on liiga nii tasavägine, tunduvalt kõvem kui eelmine aasta. Ka peetud viiegeimiliste mängude arv on ju muljet avaldav,” tõdes ta. “Selver on samuti hoopis teise näoga kui eelmisel hooajal – üks agressiivsema serviga meeskondi ja rünnakujõudu neil jagub. Nende peatreener koosseisuga palju ei varieeri, need, kes peavad vastutama, on selged. Aga eks nõrku kohti on neilgi. Alahinnata ei tohi kedagi, iga mängu tuleb võtta täie tõsidusega,” lisas Ojamets.

Credit24 Meistriliiga mängud 2.-3. novembril:

2.11 kell 17.00 (TalTechi spordihoone) TalTech – Pärnu VK, live-skoor

2.11 kell 18.00 (Jelgava spordihall) VK BIOLARS/Jelgava – OC Limbaži/MSĢ, live-skoor

2.11 kell 19.00 (Rīga 49 School) RTU/Robežsardze – SK Jēkabpils Lūši, live-skoor

3.11 kell 18.99 (Zemgale Olympic Center) VK BIOLARS/Jelgava – SK Jēkabpils Lūši, live-skoor

3.11 kell 19.00 (TÜ spordihoone) Bigbank Tartu – Selver Tallinn, live-skoor