Bigbank Tartu alistas Pärnu VK 3:0 ja sammus kindlalt finaali

01.03.19
Bigbank Tartu pääses finaali. Foto: Gertrud Alatare

Credit24 Meistriliiga finaalis kohtuvad homme tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Bigbank Tartu. Bigbank alistas teises poolfinaalis umbes 1000-pealise publiku silme all kodusaalis Pärnu Võrkpalliklubi 3:0 (25:19, 25:22, 25:21). Pronksimäng Pärnu ja RTU/Robežsardze vahel peetakse laupäeval kell 14.00 ning finaalmäng Bigbanki ning Saaremaa vahel kell 17.00. Mõlemad kohtumised on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel, finaalmäng on lisaks Kanal12 ekraanil.

Bigbanki edukaimaks kerkis täna 16 punktiga (+11) Hindrek Pulk, blokis koguni 8 punkti toonud Meelis Kivisild kogus 14 punkti (+11) ning Samuel Walker 12 silma (+9). Pärnu meeskonna resultatiivseim oli 18 punktiga (+10) Chizoba Neves Atu. Bigbanki vastuvõtt oli 52%, rünnak 54%, blokiga teeniti 13 ja serviga 2 punkti (servivigu tehti 10). Pärnu vastuvõtuprotsendiks kujunes 55, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokiga saadi vaid 1 ja serviga samuti vaid 1 punkt (9 vea juures). Vaata Gertrud Alatare fotogaleriid!

Blokis eriti särava esituse teinud ja kokku 14 silma toonud Meelis Kivisild ja Bigbanki peatreener Andrei Ojamets rõhutasid kogu meeskonna panust. “Pärnu ei suutnud täna nii hullu servi lüüa nagu nad meile kolm mängu järjest olid löönud. Teine asi on see, et meie serv oli natuke agressiivsem ja see esimeses kahes geimis võttis neilt võimaluse võrgu keskel mängida. Seda enam, et Martti Keel natuke pelgab seal mängida. Pärnu rünnak on Kovalovi ja Atu peale üles ehitatud ja neid kahte oli vaja kontrolli alla saada. Brasiillasel lasime ikka palju möllata. Ise tegime väga vähe rünnakuvigu, see oli samuti oluline moment. Kokkuvõttes võistkonna võit,” sõnas Ojamets.

Ka Kivisild jäi oma esituse osas tagasihoidlikuks. “Minu blokid sõltuvad väga tugevalt, kuidas nurgamehed oma kohavaliku teevad, kiidan ka neid,” ütles temporündaja ja kinnitas, et olenemata 3:0 võidust oli mängus pinget kuhjaga. “Pinge geimide keskel on ikka teine kui tavamängus. Ma sain isegi kollase kaardi! Serv oli meil täna samuti tip-top ja see oli samuti ülitähtis. Finaalis tuleb valmistuda justkui kahe meeskonna jaoks, sest Saaremaal on nii palju häid mehi. Usun, et seal tuleb juba raskem mäng,” lisas Kivisild.

Pärnu meeskonna juhendaja Avo Keel ütles, et suurim vahe oli blokis. “Meie leidsime nende bloki 13 korda üles, nemad meie oma ainult korra. Tasapisi hakkas see nagu närima. Servid ja vastuvõtt olid võrdsed, rünnakuprotsent neil parem, tegid hea mängu,” ütles Keel ja tunnustas samuti Kivisilda. “On hea mees küll, ta ennustas täna hästi blokis meie liikumisi. Tartu pole muidu nii hea blokimeeskond, täna oli nende blokk aga väga hea ja servi võtsid ka normaalselt vastu,” lisas Keel.

Mängu käik:

Pärnu algkoosseis: Siim Ennemuist, Toms Švans, Taavet Leppik, Illia Kovalov, Martti Keel, Chizoba Neves Atu, libero Silver Maar.

Bigbank Tartu algkoosseis: Hindrek Pulk, Dmitro Šlomin, Samuel Walker, Jan Helenius, Kevin Soo, Meelis Kivisild, libero Rait Rikberg.

Esimene geim algas punkt-punkti heitlusega, kuni kodusaali eelist kasutanud Bigbank Tartu pääses ette 10:8 ja suurendas Pulga rünnaku järel vahe juba neljapunktiliseks 16:12. Bigbank juhtis Walkeri rünnakust 22:15, ent Pärnu suutis veel vahe kolmele punktile saada (22:19). Enamaks siiski jaksu polnud ja Tartu võitis avavaatuse 25:19.

Teises geimis suutis Pärnu meeskond haarata 8:6 eduseisu, ent andis selle oma servivea ja vastaste serviässa järel käest – 8:8. Kumbki ei suutnud geimi keskel otsustavat vahespurti teha, Bigbank pääses Chizoba rünnakueksimusest ette 17:15, ent brasiillane heastas oma vea järgmise rünnakuga. Seejärel lõpetas mängu seni pikima pallivahetuse Walker – 18:16 Tartu juhtimisel. Seegi vahe sulas viigiseisuks tagasi, ent uuesti sai kodumeeskond ette 21:19 ja Pärnu loots Avo Keel võttis mõtlemisaja. Pulk suurendas vahe 23:20-le ja Pärnu nurgaründaja Kovalov sai kohtunikult suupruukimise eest hoiatuse. Veel võimas pommlöök Pulgalt ning Tartu sai esimese geimpalli seisul 24:20, selle neutraliseeris Kovalov. Serviäss Keelelt, seis 24:22 Tartule ja mõtlemisaeg Pärnule. Nüüd eksis Keel pallingul ning Bigbank võitis geimi 25:22 ja oli geimivõidu kaugusel finaalist.

Kolmas vaatus algas tasavägiselt, 8:8 viigiseisul tekkis Pärnu väljakupoolel hetkeline peataolek ning pall kukkus meeste keskele maha. Kevin Soo blokipunkti järel pääses Tartu meeskond ette 10:8 ning Avo Keel võttis mõtlemisaja. Walkeri tagaliinirünnakust kärises vahe kolmele silmale 12:9, sellele järgnes blokk Pulgalt – 13:9. Kivisilla kaheksanda (!) bloki järel juhtisid väljakuperemehed 16:13. Siis tekkisid Tartu mängu ebakõlad, Kivisild sai kollase kaardi ja Andrei Ojamets võttis 18:17 eduseisul mõtlemisaja. Pulga hoog ei raugenud, järjekordne edukas rünnak jäi maha ning vahe taas kaks silma – 19:17. Veel tuli Pärnu mõnel korral punkti kaugusele, kuid viigini enam ei jõutud. Esimese matšpalli teenis Tartu pärast Kovalovi autirünnakut seisul 24:21 ning mängule pani punkti Tartu sidemängija Šlomin – 25:21 ning kogu kohtumine 3:0 Tartule.

Esimesena tagas täna finaalikoha Saaremaa Võrkpalliklubi, alistades 3:1 (34:32, 25:19, 20:25, 25:22) Läti esiklubi RTU/Robežsardze. Selle mängu kohta loe pikemalt SIIT.