Balti liiga toob Eesti klubidele kodumänge: kõigil on käes isemoodi raske periood

25.11.22
Selver/TalTechi meeskond. Foto: Selver/TalTech

Nädalavahetusel peetakse meeste Balti liigas kokku viis kohtumist, mis kõik toimuvad Eesti pinnal ja on nähtavad ka Postimehe vahendusel ning pühapäevane Pärnu Võrkpalliklubi ja Selver/TalTechi vaheline mäng ka Duo 5 kanalil. 

Kodusaali eelist saavad kasutada Võru Barrus Võrkpalliklubi ja Pärnu Võrkpalliklubi, Tartu Bigbank peab seekord oma kodumängud A Le Coqi spordihoones.

Tabelis on esikohal ainsana sel nädalal võõras saalis mängiv Selver/TalTech, kel on koos 26 punkti. Neist kolm mängu vähem pidanud Tartul on teisena 20 punkti ja kolmas on samuti 20 punktiga RTU/Robežsardze/Jurmala, kes on pidanud Tartust neli mängu rohkem. Neljas on 14 punktiga Jekabpilsi Luši, viies 12 punktiga Võru, kuues 8 silmaga Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme ja seitsmes Pärnu 5 punktiga.

Vaata ajakava ja tabeliseisu.

Mängunädala avab laupäeval kell 17.00 Võru Barruse meeskond, kes võõrustab Läti klubi Jekabpilsi Lušit. Pühapäeval kell 17.00 kohtutakse Daugavpilsiga.

Võru peatreener Oliver Lüütsepp ütleb, et kodusaalis on alati rõõmsam mängida, ent meeskonnal on hetkel käsil esimene mõõnaperiood. “Punkte tahame ikka saada ja võita samuti, aga eks peab valmis olema ka selleks, et ehk saame kaks punkti mõnes mängus. Daugavpilsi me väljas võitsime ja see lisab kindlasti enesekindlust, samas Jekabpilsile ei saanud üldse vastu. Väga-väga hästi peame esinema, et nädalavahetusel võita,” kommenteeris peatreener.

Meeskonnas on juba olemasolevatele vigastustele lisandunud ka haigused. “Ja eks see mõjutab nii treeninguid kui mänge, aga tuleb seegi periood üle elada. Rasked ajad meil on, seda näitasid ka RTU mängud. Esimene mäng oli lubavam, teine tuli raskelt, mängisime poolteist geimi ja siis ei jaksanud enam. Ütleme nii, et mesinädalad on möödas ja nüüd tuleb rutiini kannatama õppida,” tõi Lüütsepp värvika võrdluse.

Kaks mängu peab ka Tartu Bigbank, kui laupäeval kell 18.00 mängitakse Daugavpilsiga ning pühapäeval kell 14.00 Jekabpilsiga.

Tartu peatreener Alar Rikberg tõdes, et pärast nende jaoks Balti liigas olnud pausi (viimati mängiti 5. novembril Võruga) ja edukaid euromänge on meeskond valmis punktilisa jahtima, ent nagu teistel, kummitavad ka tema meeskonda omad mured.

“Mõlema vastase osas – väga palju oleneb, kas nad tulevad siia täiskoosseisus või mitte. Täiskoosseisus on nad mõlemad väga ohtlikud. Kumbagi ei tohi ladusalt mängima lasta, siis võivad punktid või ka mängud kaduma minna. Aga kui suudame neid kontrolli all hoida ja oma mängu peale suruda, siis on hästi. Aga endast rääkides, siis alates laupäevast – arvestades, et me pääseme ka karikafiaali – siis oleks meil 22 päeva jooksul kaheksa mängu. Seetõttu oleme me teadlikult koormusi maha võtnud ja tegelenud vigastuste ravimisega. Alles täna oli taas täismahus trenn. Seega hetkel me heas mängulises vormis pole ja tuleb rohkem hingega mängida. Rihime vormi nii eurosarjaks kui karikamängudeks,” sõnas Rikberg.

“Samas tabeliseis näitab, et seis on tasavägine ja me ei tohiks punkte kaotada. Aga treenerina ütlen, et sel nädalavahetusel kaotatud punktid pole nii olulised kui eurosarja mängud ja karikamängud,” lisas peatreener.

Pärnu Võrkpalliklubi võõrustab pühapäevases telemängus kell 17.00 liidermeeskond Selver/TalTechi. Vahepeal käisid Toomas Jasmini hoolealused platsil ka eurosarjas, kus kahes mängus tuli tunnistada Lissaboni Sportingu paremust.

Jasmin ütleb, et suuri muutusi pole meeskonna mängupildis vahepeal toimunud. “Teeme tööd edasi, õnneks saime karikamängus esiliigaklubi Rae vastu ka võidurõõmu tunda, seda oli meeskonnale väga vaja. Loodetavasti saab Jörgen Vanamõisa meid taas aidata, selg on lubanud tal juba trenni teha. Läheme ikka igale mängule maksimumi andma, aga meile hetkel ükski kohtumine siin liigas lihtne pole, ei liidri ega tagumise otsa meeskondade vastu. Meestel aga õnneks pead norus ei ole ja teevad isuga trenni,” lisas Jasmin.

Andres Toobali juhendatav Selver/TalTechi meeskond käis samuti viimati platsil karikavõistluste veerandfinaalis, kus ei näidanud esimeses mängus Tallinna Ülikooli vastu just parimat mängu. “Oli teada, et neil on kvaliteeti küllaga mitmes positsioonis ja meil oli pinge peal. Mida rohkem nad punkte said, seda enesekindlamaks muutusid ja neil polnud ju kaotada midagi. Lisaks oli meil käsil raskem jõusaaliperiood, millest osa mehi veel välja tuleb,” sõnas Toobal viimaste mängude kohta.

Balti liigas on Tallinna klubil Pärnu vastu selgelt favoriidiseisuses. “Viimased nädalad on olnud meile veidi keerulised, sest Oliver Oravat jätkuvalt pole ja täienduseks toodud Denis Losnikov on tööga hõivatud ning oleme pidanud trennides vähemate meestega hakkama saama. Aga kindlasti läheme pühapäeval kolme punkti võtma, oleme favoriidid ja peame õppima nende hetkedega toime tulema,” lisas Toobal.